ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات - از میان آن‌ها: اعتصاب سراسری کارگران تراورس

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۱۶ اسفند صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۱۶ اسفند صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

بزرگ‌ کنید
تجمع اعتراضی گروهی از زنان ایرانی مقابل مجلس که ازدواج‌شان با مردان غیرایرانی سبب شده فرزندانشان بدون شناسنامه باشند

 ادامه اعتصاب در نیشکر هفت‌تپه 

اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه که از ۱۲ اسفند در اعتراض به بدعهدی مدیریت و عدم پرداخت مطالبات کارگران آغاز شده چهارشنبه ۱۶ اسفند ادامه یافت و در پی سخنان تحریک‌آمیز یکی از سهامداران شرکت به درگیری کشیده شد.

بزرگ‌ کنید
۱۶ اسفند - نیشکر هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه در این باره نوشته است سخنان یک سهامدار عمده شرکت در میان کارگران جو را متشنج کرد.

فیلمی که اتحادیه آزاد کارگران از اعتصاب چهارشنبه نیشکر هفت‌تپه منتشر کرده حاوی سخنان تحریک‌آمیز رستمی است. رستمی که توسط دو مامور نیروی انتظامی احاطه شده تلاش می‌کند خود را بر سر عدم پرداخت مطالبات کارگران بی‌تقصیر جلوه دهد و با اتهام زدن به نمایند‌ه‌گان کارگران و بدگویی از یک کارگر بازنشسته میان کارگران تفرقه بیاندازد. اما کارگران با شعارهای دروغگو، دروغگو سخنان او را قطع می‌کنند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه اعلام کرده‌اند تا پرداخت مطالباتشان به اعتصاب ادامه خواهند داد.

 

۱۶ اسفند- کارگران فولاد اهواز مقابل استانداری

ادامه اعتصاب در فولاد اهواز با شعار: سفره‌ی ما خالیه، ظلم و ستم کافیه

کارگران گروه ملی فولاد اهواز چهارشنبه ۱۶ اسفند در تداوم اعتصاب‌شان مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند و شعار می‌دادند:

  سه‌شنبه ۱۵ اسفند آرش رئیس محمدی کارگر ۴۳ ساله فولاد اهواز که در بیمارستان گلستان اهواز بستری بود و  به دلیل نبود تخت آی سی یو در این بیمارستان و عدم توان مالی بستری شدن در بیمارستان خصوصی جان خود را از دست داد.

  اتحادیه ازاد کارگران ایران در این رابطه به نقل از همکاران آرش رئیس محمدی نوشته است او از استرس ناشی از فشارهای اقتصادی در عذاب بوده است.

  اعتصاب کارگران فولاد اهواز از دو هفته پیش آغاز شده و به گفته کارگران، تا پرداخت کامل مطالبات آن‌ها ادامه خواهد یافت.

  اعتصاب کارگران تراورس در چند شهر

  کارگران راه‌آهن صبح چهارشنبه ۱۶ اسفند در چند شهر اعتصاب و تجمع کردند. عکس‌ها و گزارش هایی از تجمع کارگران سلماس در چهارمین روز اعتصاب آن‌ها، اعتصاب کارگران راه‌آهن اصفهان، شاهرود، سمنان و دامغان منتشر شده است.

  کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن که از طریق شرکت تراورس در نقاط مختلف ایران کار می‌کنند از چند ماه پیش بارها در اعتراض به تعویق مزدها و عدم امنیت شغلی اعتصاب کرده‌اند.

  تجمع اعتراضی چغندرکاران مقابل کارخانه قند نقده

  چهارشنبه ۱۶ اسفند گروهی از چغندرکاران نقده در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان مقابل کارخانه قند تجمع کردند. در روزهای اخیر چغندرکاران مناطق دیگری با اعتراض مشابه تجمع برگزار کرده بودند.

  تجمع کارکنان جهاد کشاورزی در یاسوج 

  گروهی از کارکنان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد که به تعویق پرداخت مطالباتشان و بدون سرپرست بودن این مؤسسه معترض اند، سه‌شنبه ۱۵ اسفند مقابل دفتر این سازمان در یاسوج تجمع کردند.

  سه‌شنبه به طور همزمان تجمعی اعتراضی مقابل دفتر جهاد کشاورزی از سوی قبول شدگان نظارت جهادکشاورزی ایلام مقابل استانداری برگزار شده بود. در آن تجمع قبول شدگان نظارت جهادکشاورزی که تمام مراحل قانونی استخدام را طی کرده‌اند در اجتماع اعتراضی دوشنبه ۱۴ اسفند خود از مسئولان استان خواستند به مشکل عدم استخدام آنان رسیدگی کنند.

  تجمع اعتراضی کارگران شهرداری الیگودرز به ۴ ماه تعویق دستمزد 

  گروهی از کارگران شهرداری الیگودرز چهارشنبه ۱۶ اسفند در اعتراض به تعویق مزدها بمدت ۴ماه مقابل شورای این شهر تجمع کردند.

  اعتصاب و تجمع اتوبوسرانان بروجرد 

  اتوبوسرانان بخش خصوصی بروجرد که مبالغ مربوط به بلیط‌های الکترونیکی به حسابشان واریز نشده است، سه‌شنبه ۱۵ اسفند دست از کار کشیدند، اتوبوس‌هایشان را درحاشیه بلوار بهشت این شهر پارک کردند و دست به تجمع اعتراضی زدند.

  به گفته اتوبوسرانان پول‌های دستگاه کارتخوان نصب‌شده در اتوبوس‌های شرکت واحد بخش خصوصی به طور مستقیم به حساب آنها واریز نمی‌شود و آن‌ها همواره از شهرداری بروجرد طلبکارند.

  اتوبوسرانان بخش خصوصی بروجرد ۱۷ بهمن نیز به دلیل مشابهی دست از کار کشیده و تجمع اعتراضی برپا کرده بودند.

  احمد گودرزیان معاون فرمانداری بروجرد در حاشیه تجمع روز ۱۵ اسفند اتوبوسرانان وعده پیگیری و حل مشکل آنان را داد.

  بزرگ‌ کنید
  تجمع کشاورزان ورزنه مقابل اداره آب - ۱۶ اسفند

  تجمع کشاورزان معترض ورزنه کنار پل خواجو   

  صدها تن از کشاورزان معترض ورزنه چهارشنبه ۱۶ اسفند نیز به اعتراض علیه خشکاندن زاینده رود و عدم پرداخت حق‌آبه ادامه دادند و مقابل سازمان آب منطقه‌ای استان اصفهان در نزدیکی پل خواجو تجمع کردند.

  بزرگ‌ کنید
  ۱۶ اسفند- تجمع کاسبان ساختمان پلاسکو

  تجمع مجدد کاسبان پلاسکو 

  گروهی از کاسبان ساختمان پلاسکو چهارشنبه ۱۶ اسفند مجددا در اعتراض به بدعهدی بنیاد مستضعفان تجمع کردند. آن‌ها در تجمعات پیشین خود شعار می‌دادند: بنیاد خیانت می‌کنه، شهردار حمایت می‌کنه.

  نیروی انتظامی از سرکوب کارگران عاجز شده  

  کارگران خط ۶ مترو تهران که با واسطه شرکت پیمانکاری آهاب در مترو کار می‌کنند در اعتراض به ۷ ماه تعویق دستمزد سه‌شنبه ۱۵ اسفند برای چندمین بار دست به اعتصاب و تجمع زدند.

  سه‌شنبه همزمان با اعتصاب و تجمع این کارگران فیلمی در اینترنت منتشر شد که نشان می‌دهد یک سرهنگ نیروی انتظامی در تجمع کارگران معترض، خطاب به فردی که گفته می‌شود از مدیران مترو و شهرداری است می‌گوید به جای این که مرتب ما را صدا کنید، حقوق کارگران را بدهید.

  [video width="520" height="330" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/03/دفاع-نیروی-انتظامی-از-کارگران-شرکت-آهاب-۱۵-اسفند.mp4"][/video]

  سپرده‌گذاران رشت در اعتراض به تهدید و ارعاب بر دهان خود چسب زدند 

  گروهی از سپرده‌گذاران موسسات مالی رشت سه‌شنبه ۱۵ اسفند مقابل شعبه گلسار تجمع کردند. آن‌ها به نشانه اعتراض به تهدید و ارعاب توسط نیروی انتظامی به دهان خود چسب زده بودند.

  بر روی بنری که معترضان در دست داشتند نوشته شده بود:


   

   اعتصاب کاسبان در چند شهر استان اصفهان  

   تصاویر و گزاراشاتی از اعتصاب کاسبان چند شهر استان اصفهان در اعتراض به وضعیت نابسامان بازار شهر  از جمله فریدن و شهر «داران» منتشر شده است.

   [video width="520" height="320" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/03/۱۶-اسفند-سفره-خالی-کاسبان-فریدن-1.mp4"][/video]

   فیلمی که از داران منتشر شده نشان می‌دهد تمامی مغازه‌ها بسته‌اند. در این شهر صدها تن از کاسبان در خیابان تظاهرات کرده و شعار می‌دهند:

    [video width="520" height="320" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/03/۱۶-اسفند-کاسبان-اصفهان-با-شعار-فرماندار-کجایی-باید-بریم-گدایی.mp4"][/video]

    مغازه‌داران فریدن نیز مقابل فرمانداری سفره پهن کردند و در آن نان خالی گذاشتند.

    بزرگ‌ کنید
    ۱۶ اسفند- اعتصاب کارگران حمل و نقل خلیج

    اعتصاب و راهپیمایی کارگران حمل و نقل خلیج فارس در اسلام‌شهر    

     کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس که از ۲ تا ۸ ماه مزد نگرفته‌اند چهارشنبه ۱۶ اسفند دست به اعتصاب زدند و در میدان نماز مقابل شرکت در اسلام‌شهر تجمع کردند.

    خبرگزاری کار ایران(ایلنا) به نقل از کارگران نوشته است علیرغم اعتراضات قبلی کارفرما مطالبات کارگران را پرداخت نکرده است.

    ایلنا تعداد کارگران حاضر در اعتصاب امروز را حدود ۵۰۰ تن اعلام کرده است.

    تجمع سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ولی عصر در رباط کریم

    چهارشنبه ۱۶ اسفند گروهی از سپرده‌گذاران موسسه مالی ولی‌عصر در اعتراض به از بین رفتن سپرده‌هایشان نزد این موسسه، مقابل دفتر آن در رباط کریم تجمع کردند.

    دادگاه نجبیه صالح زاده در سقز برگزار شد  

    نجبیه صالح‌زاده فعال اجتماعی و همسر محمود صالحی روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند در دادگاه انقلاب سقز محاکمه شد.

    این خبر را محمود صالحی فعال کارگری در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده و افزوده است اتهام نجبیه صالح‌زاده «تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه‌های بیگانه و خارج از کشوری» است.

    حکم دادگاه یک هفته دیگر صادر خواهد شد.

    نظر بدهید

    در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

    نظرها

    نظری وجود ندارد.