ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دیدار خامنه‌ای با خانواده مأمور انتظامی کشته شده در ماجرای سرکوب دراویش

محمد علی بایرامی، یکی از مأموران انتظامی جمهوری اسلامی بود که در گلستان هفتم در درگیری با دراویش گنابادی جان خود را از دست داد.

رهبر جمهوری اسلامی از خانواده یکی دیگر از کشته‌شدگان در ماجرای سرکوب دراویش دیدن کرد. محمد علی بایرامی، یکی از مأموران انتظامی جمهوری اسلامی بود که در گلستان هفتم در درگیری با دراویش گنابادی جان خود را از دست داد.

بزرگ‌ کنید
شامگاه چهارشنبه ۱۶ اسفند، تهران: دیدار علی خامنه‌ای با خانواده محمد علی بایرامی

در شب ۳۰ بهمن و بامداد ۱ اسفند سال جاری نیروهای امنیتی با دراویش گنابادی درگیر شدند. پلیس ادعا کرد که راننده‌ای منتسب به معترضان با اتوبوسی که در آنجا بوده ۳ مأمور نیروی انتظامی را زیر گرفته و همچنین با یک خودرو سمند هم یک بسیجی به قتل رسیده. محمد حسین حدادیان آن بسیجی مقتول بود و محمد علی بایرامی هم یکی از سه مأمور انتظامی.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار خامنه‌ای، پنجشنبه ۱۷ اسفند تصاویری از دیدار رهبر جمهوری اسلامی با خانواده بایرامی را منتشر کرده است. روز گذشته، رسانه‌های داخلی خبر دیدار خامنه‌ای با خانواده بسیجی کشته شده در ماجرای سرکوب درویش را منتشر کرده بودند.

یک شب پیش از دیدار خامنه‌ای با خانواده بسیجی مقتول، محمد راجی از دراویش گنابادی که درگیری با مأموران امنیتی بازداشت و در حین بازجویی در اثر شکنجه کشته شده بود، در پناه تاریکی شب و در حضور مأموران امنیتی در گورستانی در الیگودرز دفن شد.

آرش کیخسروی، وکیل خانواده محمد راجی، یکی از دراویش گنابادی در گفت‌وگو با کمپین حقوق بشر در ایران گفته است دفن شبانه محمد راجی و نقض حقوق شهروندی خانواده او، از طریق قانونی قابل پیگرد است و او پس از صحبت با خانواده راجی در این زمینه اقدام خواهد کرد. او همچنین گفته که جنازه محمد راجی کالبدشکافی شده و او پس از اعلام نتیجه کالبدشکافی می‌تواند درباره علت مرگ حرف بزند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • محسن

    شرمنده، از رادیو زمانه انتظار نداشتم در کدام درگیری کشته شد، با اتوبوس از روشون رد شدن، در درگیری کشته شدن تعریف داره.

  • فرهاد

    مستبد پیر چاره ای بجز دلجویی از خانواده آن درجه دار نیروی انتظامی ندارد (به جهت حفظ قدرتش). نان آور خانواده برای اداره زندگیش مجبور بوده تا نان فرزندانش را با آغشتن در خون هموطنانش تأمین کند. و اکنون که بدست جلادان رژیم کشته شده، در دل همکاران آن درجه دار این شبهه بوجود می آید که نتیجه همکاری با ظلم و کشتن هموطنان چه خواهد بود. چنین شبهه ای برای رژیم بسیار وحشتناک است، لذا با حرکاتی نمادین سعی در لاپوشانی و فریب دارند. اگر سپاه چنین سناریویی را اجرایی نمی کرد (با مایه گذاردن از نیروی انتظامی، و نه کادرهای خودش) هرگز قادر نبود اعتراض مسالمت آمیز دراویش را سرکوب (در نطفه)کند.