ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ترامپ و رهبر کره شمالی با یکدیگر دیدار می‌کنند

رئیس جمهور آمریکا دعوت کیم جونگ اون را پذیرفت. ترامپ: یک گام بزرگ، و با این حال آمریکا به تحریم‌های اقتصادی تا خلع سلاح هسته‌ای پیونگ‌یانگ ادامه می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی یکدیگر را تا پیش از آغاز تابستان سال جاری، ملاقات می‌‌کنند. این اجلاس تاریخی احتمالاً در مه ۲۰۱۸/ اردیبهشت ۱۳۹۷ برگزار می‌شود. کیم جونگ اون در دعوت از ترامپ پیشقدم شده است. چان ای یونگ، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور کره جنوبی شامگاه پنجشنبه ۸ مارس در واشنگتن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ترامپ دعوت کیم جونگ اون را پذیرفته است. ساعتی بعد، سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری این موضوع را تأیید کرد.

آنچه که تاکنون یک تصویر ساختگی بر اساس عکس رهبران آمریکا و کره شمالی بود تحقق می‌یابد: دیدار دونالد ترامپ با کیم جونگ اون. خلع سلاح اتمی در برابر تضمین بقای حکومت کره شمالی
آنچه که تاکنون یک تصویر ساختگی بر اساس عکس رهبران آمریکا و کره شمالی بود تحقق می‌یابد: دیدار دونالد ترامپ با کیم جونگ اون. خلع سلاح اتمی در برابر تضمین بقای حکومت کره شمالی

چان ای یونگ در بیانیه‌ای که در واشنگتن منتشر کرده، می‌نویسد:

«من به پرزیدنت ترامپ اطلاع دادم که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در دیدار با ما خلع سلاح هسته‌ای را پذیرفته است. کیم قول داد که از آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی صرف‌نظر کند.  او همچنین این موضوع را درک می‌کند که رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی ادامه پیدا می‌کنند و او اعلام آمادگی کرد که پرزیدنت ترامپ را در فرصت مقتضی ملاقات کند.»

آخرین بار در سال ۲۰۰۰ بیل کلینتون و وزیر خارجه‌اش در شهر پیونگ‌جانگ با رهبر سابق کره شمالی کیم جونگ ایل (پدر کیم جونگ اون) دیدار و گفت‌و گو کردند.

یکشنبه گذشته (۴ مارس) هیأت پنج نفره‌ای به ریاست مشاور امنیت ملی رئیس جمهور کره جنوبی از سئول به پیونگ یانگ رفته بود تا زمینه‌های مذاکرات آمریکا با کره شمالی را فراهم بیاورد. در فضایی که خبرگزاری رسمی کره شمالی آن را «آکنده از صمیمیت» توصیف کرده بود، پیونگ‌یانگ اعلام کرد که آماده مذاکره با آمریکا درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و توقف آزمایش‌های موشکی است اما مشروط به آنکه ایالات متحده آمریکا بقای حکومت کره شمالی را تضمین کند.

دونالد ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر از تحولات اخیر در شبه جزیره کره به عنوان یک گام بزرگ یاد کرده. رئیس جمهور آمریکا یادآوری کرده که رهبر کره شمالی خود را متعهد به خلع سلاح اتمی کرده - و نه فقط توقف آزمایش های هسته ای -. ترامپ می‌گوید با این‌حال تحریم‌های اقتصادی علیه کره شمالی همچنان اعمال خواهند شد.

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 9. März 2018

شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن از دیدار و گفت‌وگوی ترامپ با کیم جونگ اون استقبال کرده است. آبه در توکیو اما یادآوری کرده تا هنگامی که پیونگ‌یانگ به وعده خلع سلاح اتمی کامل کره شمالی عمل نکرده، ژاپن همچنان به تحریم اقتصادی این کشور ادامه می‌دهد.

آخرین بار در سال ۲۰۰۷ اجلاسی برای تنش‌زدایی از شبه‌جزیره کره برگزار شد. از سال ۱۹۵۳ تاکنون بین کره شمالی و جنوبی آتش‌بس برقرار است.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • کورش

    دیکتاتور ها زود کم میاورند این دنیا ثابت کرده ،و تاریخ هم ثبت کرده . دیکتاتور ها میمیرند.