ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتصاب کارگران کاشی‌سازی کویر یزد

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۲۰ اسفند صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۲۰ اسفند صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

بزرگ‌ کنید
تجمع اعتراضی در دانشگاه پلی تکنیک

نیشکر هفت‌تپه: راه‌اندازی تولید با دخالت رئیس اطلاعات شوش

مجتمع نیشکر هفت‌تپه که روز ۱۹ اسفند برای درهم شکستن اعتصاب کارگران تعطیل اعلام شده بود، یکشنبه ۲۰ اسفند به‌دست رئیس اداره اطلاعات شوش راه اندازی شد. کارگران امروز در حالی هشتمین روز اعتصاب خود را از سر گذراندند که هیچ یک از مطالبات آن‌ها برآورده نشده است.

روز شنبه علیرغم تعطیل شدن شرکت از سوی کارفرما و از کار افتادن سرویس‌ها، کارگران خود را به کارخانه رساندند و به اعتصاب جمعی خود ادامه دادند.

شنبه جلسه شورای تامین استان با حضور نمایندگان کارگران برگزار شده بود. این جلسه اقدامی جهت پرداخت مطالبات معوقه کارگران انجام نداد اما کارفرما و مسئولان محلی نمایندگان کارگران را مورد حمله قرار داده و آن‌ها تهدید کردند.

اتحادیه آزاد کارگران در گزارشی از وقایع روز یکشنبه نیشکر هفت‌تپه نوشته است که رئیس اداره کار شوش به همراه نیروهای امنیتی و انتظامی وارد کارخانه شده و تلاش کرده است از طریق تهدید و تطمیع کارگران را وادار کند به اعتصاب پایان دهند. سپس کارفرما و مقامات محلی جلسه‌ای بدون حضور نمایندگان کارگران برگزار کرده‌اند و به هنگام پایان شیفت صبح رئیس اداره اطلاعات شوش کوره بخار را روشن کرده و به کارگران وعده داده شده شنبه آینده یک ماه از مطالبات معوقه آنان پرداخت شود.

بزرگ‌ کنید
۲۰ اسفند  -  کارگران فولاد اهواز مقابل استانداری

کارگران فولاد اهواز در بیستمین روز اعتصاب: «مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر»

یکشنبه ۲۰ اسفند کارگران گروه ملی فولاد اهواز بیستمین روز اعتصاب خود در اعتراض به تعویق مزدها را پشت سر گذاشتند. آن‌ها باز مقابل استانداری خوزستان تجمع و در شهر اهواز راهپیمایی کردند و شعار می‌دادند:

  [video width="640" height="360" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/03/20-اسفند-فولاد-اهواز-دشمن-ما-همینجاست-فقط-میگن-آمریکاست.mp4"][/video]

  اتحادیه آزاد کارگران ایران در گزارشی از این حرکت نوشته است که یکشنبه با دستور کارفرما، حراست کارخانه امور اداری شرکت را تعطیل کرده است.

  تجمع و راهپیمایی بازنشستگان فولاد در اهواز

  بازنشستگان فولاد یکشنبه ۲۰ اسفند نیز به تجمع و اعتراض ادامه دادند. آن‌ها امروز مقابل صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان در اهواز تجمع کردند و شعار می‌دادند:

  • صندوقو خالی کردین، ما رو بیجاره کردین
  • یه اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه
  بزرگ‌ کنید
  ۲۰ اسفند - تجمع کارگران شرکت آبفای اهواز

  اعتصاب کارگران (آبفا) اهواز

  گروهی از کارگران آبفای اهواز که چند ماه است دستمزد نگرفته‌اند و عیدی آن‌ها نیز پرداخت نشده، یکشنبه ۲۰ اسفند دست از کار کشیدند و مقابل دفتر این سازمان تجمع کردند.

  دانشگاه پلی‌تکنیک: حمله بسیجی‌ها به دانشجویان معترض

  تظاهرات یکشنبه ۲۰ اسفند دانشجویان پلی‌تکنیک تهران که در اعتراض به ادامه بازداشت و صدور احکام سنگین برای دانشجویانی که در جریان اعتراضات دی ماه دستگیر شده‌اند برگزار شد با حمله نیروهای بسیج مواجه شد.

   دانشجویان که عکس‌هایی از لیلا حسین زاده و سینا ربیعی دو تن از دانشجویان زندانی را در دست داشتند، شعارهایی با خواست آزادی زندانیان سیاسی و دانشجویان بازداشتی سر دادند.

  بسیجی‌ها داشنجویان را کتک زدند اما به گزارش دانشجویان حراست اقدامی انجام نداد.

  [video width="640" height="360" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/03/20-اسفند-حمله-بسیجی-ها-به-دانشجویان-پلی-تکنیک.mp4"][/video]

  دومین روز اعتصاب کارگران شهرداری همدان

  کارگران شهرداری همدان که ۴ ماه دستمزد و عیدی آن‌ها پرداخت نشده یکشنبه ۲۰ اسفند برای دومین روز متوالی اعتصاب و مقابل شهرداری تجمع کردند.

  کارگران گفته‌اند در صورت تداوم بی‌اعتنایی مسئولان شهرداری به مطالبات آن‌ها و پرداخت نشدن مطالباتشان، در روزهای آینده به همراه خانواده‌های خود مقابل استانداری تجمع می‌کنند.

  اعتصاب و راهپیمایی کارگران کاشی‌سازی کویر یزد

  کارگران کاشی کویر یزد یکشنبه ۲۰ اسفند در اعتراض به تعویق مطالبات و عدم امنیت شغلی در شهر راهپیمایی کرده و مقابل استانداری یزد تجمع کردند.

  بر بنرهایی که جلوی صف کارگران حمل می‌شد نوشته بود:

   کارگران حین راهپیمایی شعار می‌دادند:

   • عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، زندگی کارگر روی هواست امروز

   [video width="640" height="480" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/03/خیابان-اسفند-راهپیمایی-کارگران-کاشی-کویر-یزد-در-خیایابن.mp4"][/video]

   یک معلم چادرنشین در سرپل‌ذهاب خود را دار زد

   رسول قهرمانی معلم ۳۷ ساله‌ای که پس از زلزله ۲۱ آبان غرب کشور خانه خود را از دست داده و در منطقه‌ی تازه‌‌آباد کمپ چادرنشین شده بود، شنبه ۱۹ اسفند خود را حلق‌آویز کرد.

   قصر نیوز که خبر خودکشی رسول قهرمانی را منتشر کرده نوشته است او دبیر ورزش مدارس راهنمایی و ابتدایی منطقه ریجاب بوده و پس از زلزله در شرایط سختی زندگی می‌کرده است.

   در پی زلزله چهار ماه پیش در غرب ایران که چهل واحد مشکونی را تخریب کرد هنوز بسیاری از ساکنان مناطق زلزله زده از حداقل‌های زندگی بی‌بهره‌اند، در چادر زندگی می‌کنند و با بیکاری، فقر و گرسنگی و عدم وجود امکانات بهداشتی و درمانی دست بگریبانند.

   اعتصاب در خودروسازی زامیاد

   خبری درباره اعتصاب کارگران کارخانه خودروسازی زامیاد در یکشنبه ۲۰ اسفند منتشر شده که حاکی است علت اعتصاب کارگران تاخیر در پرداخت دستمزد و عیدی است.

   زنان بازداشت شده تجمع ۸ مارس با خانواده‌ها ملاقات کردند

   هنوز ۱۴ زن و ۵ مرد از مجموع ۸۰ نفری که در تجمع روز ۱۷ اسفند مقابل وزارت کار بازداشت شده بودند، در زندان بسر می‌برند.

   کانال تلگرامی ٨ مارس اعلام کرد خانواده‌های زنان زندانی یکشنبه ۲۰ اسفند با آن‌ها ملاقات کرده‌اند. بنا بر این خبر، زنان زندانی که در زندان قرچک ورامین در حبس بسر می برند قرار است فردا با قید کفالت آزاد شوند.

   بازداشت‌شدگان روز جمعه یکروز پس از دستگیری، به زندان قرچک ورامین منتقل شده‌اند. آن‌ها به خانواده‌هایشان گفته‌اند در بندهای عمومی بسر می برند و از امکانات لازم بهداشتی و خوراکی از جمله آب آشامیدنی سالم بی‌بهره‌اند.

   بزرگ‌ کنید
   ۲۰ اسفند- تظاهرات کشاورزان در اصفهان

   ادامه اعتراض کشاورزان شرق اصفهان راهپیمایی در بازار اصفهان

   اعتراض کشاورزان شرق اصفهان به خشکانیدن زاینده‌رود و از بین رفتن حق‌آبه‌شان یکشنبه ۲۰ اسفند نیز ادامه یافت و با تظاهرات در خیابان‌ها همراه بود. کشاورزان یکشنبه داخل بازار راهپیمایی کردند و خواستار حمایت بازاریان شدند.

   اعتراض کشاورزان که حدود یک ماه پیش از ورزنه آغاز شد به روستاها و مناطق دیگری در شرق اصفهان گسترش یافت و جمعه ۱۸ اسفند زمانی که کشاورزان به سوی تاسیسات انتقال آب به یزد حرکت کردند تا آن را از کار بیاندازند، به درگیری خونین با گارد ویژه انجامید و چند زخمی برجای گذاشت.

   امروز کشاورزان حین تظاهرات در سبزه‌میدان شعار می‌دادند:

   • بازاری باغیرت، حمایت حمایت

   فیلمی نیز از تجمع گروهی از کشارزان ورزنه مقابل بخشداری این شهر منتشر شده و گفته می‌شود کشاورزان بخشداری را بسته‌اند و خواستار ازادی دستگیرشدگان هستند.

    مردم معترض جاده کاشان را بستند

   فیلمی از اقدام اعتراضی مردم کاشان در جاده ی خروجی این شهر منتشر شده است. مردم که به ناامنی جاده معترضند با توقف اتومبیل‌های خود جاده را بستند.

   بیشتر بخوانید:

   نظر بدهید

   در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

   نظرها

   نظری وجود ندارد.