ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شمخانی:‌ برنامه موشکی با جدیت ادامه می‌یابد

علی شمخانی در واکنش به احتمال تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی ایران گفت که تهران برنامه موشکی را با «جدیت» دنبال خواهد کرد و هیچ محدودیتی در برجام را نمی‌پذیرد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در واکنش به احتمال تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی این کشور گفت که تهران برنامه موشکی را با «جدیت» دنبال خواهد کرد.

بزرگ‌ کنید
شمخانی در دیدار با وزیر مشاور امور خارجه عمان

شمخانی عصر شنبه ۲۶ اسفند پس از دیدار با یوسف بن علوی، وزیر مشاور امور خارجه عمان پذیرش هرگونه تغییر در «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) از سوی تهران را رد کرد و گفت:

«جمهوری اسلامی ایران به نقض عهدهای مکرر آمریکا در قبال برجام پاسخ شایسته و به موقع خواهد داد و هیچ گونه تغییر، تفسیر و یا اقدام جدیدی را که محدود کننده برجام باشد نخواهد پذیرفت.»

او به اروپا هشدار داد که به خواسته‌های آمریکا و اسرائیل تن ندهند و مذاکره بر سر برنامه موشکی را نیز رد کرد:

«توانمندی‌های دفاعی به‌ویژه برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران که ماهیت بازدارنده دارد بر اساس الزامات امنیت ملی و با جدیت ادامه می‌یابد و فضاسازی‌های سیاسی و رسانه‌ای تأثیری بر تداوم آن نخواهد داشت.»

مسئولان ایران گزارش اختصاصی خبرگزاری «رویترز» درباره تصمیم بریتانیا و فرانسه و آلمان برای اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران را «فضاسازی رسانه‌ای» خوانده‌اند.

عباس عراقچی،‌ معاون وزارت خارجه ایران نیز دیروز پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در وین گفته بود که اروپا خواهان لغو تحریم‌ها است اما «چنانچه احیانا برخی کشورهای اروپایی به دنبال اقداماتی همچون اعمال تحریم های غیرهسته ای بر ایران جهت خوشایندی رئیس جمهوری آمریکا باشند، مرتکب اشتباه محاسبه بزرگی شده‌اند».

رویترز مدعی شده بود که طرفین اروپایی برجام به دنبال وضع تحریم‌هایی علیه برنامه موشکی ایران و نیز مداخله ایران در سوریه هستند تا دونالد ترامپ، ریاست‌جمهوری آمریکا را به باقی‌ماندن در این بیانیه راضی کنند.

رئیس جمهوری آمریکا ۱۲ ژانویه / ۲۲ دی برای «آخرین بار» تعلیق تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را تمدید کرد. او گفت در صورت برآورده‌نشدن شرط‌هایش و تصحیح به گفته او «نقایص فاجعه‌بار توافق»، به طور یک‌جانبه از این توافق بیرون خواهد رفت.

بزرگ‌ کنید
توان موشکی مورد ادعای ایران - برای بزرگتر شدن تصویر روی آن کلیک کنید

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • bijan

    با دور تازه تحریم ها پروژه های موشکی سر انجامی مانند انرژی هسته ای خواهند داشت و این زمانی اتفاق می افتد که صادرات نفت و گاز ایران تحریم شود و آن موقع تاکتیک / نرمش قهرمانانه / به کار گرفته میشود ! ولی این بار که کلانتر جدیدی در کاخ سفید نشسته اوضاع جور دیگری است . وقتی میگویند همه ما در یک قایق ایم و اگر سوراخ شد همه با هم غرق میشویم پیامی است به مردم که ما ( حکمرانان ) و شما مردم قرار است با هم غرق شویم !!

  • کارو

    درواقع بفرمایید که شمخانی با وزیر مشاور امور خارجه عمان دیدار نکرد، بلکه با یکی از زیردستان و نوکران برادرزنش دیدار کرد. زن شمخانی خواهر سلطان قابوس پادشاه عمان است و او درواقع یکی از افراد دربار عمان محسوب می شود. شمخانی که خودش ز عرب های ایران است، مدال عبدالعزیز را از عربستان سعودی دریافت کرده و در روابط جمهوری اسلامی با کشورهای عربی حاشیۀ خلیج، چهره ای کلیدی محسوب می شود.