ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«خودکشی» گروهی ۱۴۵ نهنگ در استرالیا

امدادگران توانستند جمعه شش نهنگ را زنده به آب‌ بازگردانند. اما یکی از نهنگ‌ها پس از آنکه چندین بار دیگر به ساحل بازگشت، شنبه به دست امدادگران از پای در آمد و اتانازی شد.

۱۵۰ نهنگ در خلیجی در استرالیا در ساحل گرفتار شده‌بودند. امدادگران توانستند تنها پنج نهنگ را نجات دهند.

۱۵۰ نهنگ گرفتار در خلیج هملین - منبع: WAParksWildlife@

امدادگران استرالیایی جمعه ۲۳ مارس / سوم فروردین عملیات نجات ۱۵۰ نهنگ را در خلیج هملین در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شهر پرت آغاز کردند.

آنها توانستند جمعه شش نهنگ را زنده به آب‌ بازگردانند. اما یکی از نهنگ‌ها پس از آنکه چندین بار دیگر به ساحل بازگشت، شنبه ۲۴ مارس / چهارم فروردین به دست امدادگران از پای در آمد و اتانازی شد.

این ۱۵۰ نهنگ از نوع نهنگ خلبان باله‌کوتاه بودند.

هنوز دلایل دقیق پدیده به ساحل زدن دسته‌جمعی نهنگ‌ها که به «خودکشی» نهنگ‌ها معروف شده است، مشخص نیست. این نهنگ‌ها پس از آن که خود را عمداً به ساحل می‌افکنند، به علت کم‌آبی یا خفگی پس از جزر و مد می‌میرند. نهنگ‌های گرفتار در ساحل در برابر بازگردانده‌شدن به آب مقاومت می‌کنند و بار دیگر خود را به ساحل می‌رسانند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.