ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جایزه بین‌المللی یک اتحادیه معلمان بریتانیا به اسماعیل عبدی،‌ معلم زندانی اهدا شد

«اتحادیه مدیران مدرسه و معلمان زن» بریتانیا، دومین اتحادیه بزرگ معلمان این کشور از «تعهد اسماعیل عبدی به مبارزه برای حقوق معلمان و برابری آموزشی در ایران» تجلیل کرد.

«جایزه همبستگی بین‌المللی» یک اتحادیه معلمان بریتانیا این‌بار به اسماعیل عبدی، معلم زندانی در اوین تعلق گرفت.

بزرگ‌ کنید
عبدی، معلم و فعال صنفی محبوس در اوین

«اتحادیه مدیران مدرسه و معلمان زن» (NASUWT) بریتانیا در توضیح اهدای این جایزه به عبدی،‌ عضو زندانی هیأت مدیره کانون صنفی معلمان تهران نوشت:‌

«این جایزه به آقای عبدی به‌خاطر تعهد او به مبارزه برای حقوق معلمان و برابری آموزشی در ایران اهدا می‌شود.»

این اتحادیه در بریتانیا ۳۰۰ هزار عضو دارد و دومین اتحادیه بزرگ معلمان بریتانیا است. اتحادیه معلمان بریتانیا پیش از این نیز به زندانی‌شدن عبدی اعتراض کرده بود و خواستار آزادی او شده بود.

کریس کیتس‌،‌ دبیر اتحادیه نیز در بیانیه‌ای نوشت که

«اسماعیل عبدی به خاطر شهامتش در ایستادگی برای حقوق بشر و اتحادیه معلمان، آن هم در مواجهه با برخوردی سرکوب‌گرانه و خشن، به منبع الهامی برای معلمان و فعالان اتحادیه‌های کارگری در سرتاسر جهان بدل شده است».

کیتس همچنین از ادامه تلاش‌های اتحادیه معلمان بریتانیا با همکاری سازمان عفو بین‌الملل برای فشار بر حکومت ایران «در راستای آزادی بی‌‌قید و شرط اسماعیل» خبر داد.

اسماعیل عبدی امسال سومین نوروز متوالی خود را در زندان اوین گذراند.

اسماعیل عبدی تیرماه ۱۳۹۴ به دست مأموران امنیتی قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بازداشت شد و اردیبهشت ۱۳۹۵ پس از اعتصاب غذای نامحدود با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

او به دنبال تأیید حکم شش سال حبس در دادگاه تجدیدنظر، ۱۹ آبان ۹۵ بار دیگر دستگیر شد و عید ۱۳۹۶ را نیز در زندان گذراند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.