ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ترامپ: با چین وارد جنگ تجاری نشده‌ایم

رئیس جمهور آمریکا می‌گوید افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از چین و اقدام متقابل چین در افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از آمریکا را نباید به عنوان جنگ تجاری تعبیر کرد.

رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرده که ایالات متحده آمریکا یک جنگ تجاری با جمهوری خلق چین را آغاز نکرده است.

اقدام متقابل چین در افزایش تعرفه‌های وارداتی از آمریکا. جنگ تجاری؟ (عکس: آرشیو)

دونالد ترامپ در پیام چهارشنبه ۴ آوریل خود در توئیتر نوشته است:

«ما در جنگ تجاری با چین نیستیم. سال‌هاست که در اثر بی‌کفایتی و حماقت برخی از مسئولان، این جنگ را باخته‌ایم. در حال حاضر ما کسری ۵۰۰ میلیارد دلاری تراز تجاری داریم و به جز آن ۳۰۰ میلیارد دلار هم هزینه سرقت مالکیت معنوی است. ما نمی‌توانیم این وضع را ادامه دهیم.»

ایالات متحده آمریکا حدود ۱۳۰۰ قلم کالای وارداتی از چین را مشمول افزایش تعرفه ۲۵ درصدی کرده بود. تولیدات صنایع هوا-فضا، فناوری اطلاعات و مخابرات، ربوتیک و ماشین‌آلات از کلاهایی هستند که تعرفه به آن‌ها تعلق گرفته.

جمهوری خلق چین در واکنش به این اقدام واشنگتن، ۱۰۶ قلم کالای آمریکایی را مشمول افزایش ۲۵ درصدی تعرفه کرد که ارزش آن بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار می‌شود. سویا، هواپیما، خودرو، ویسکی و فرآورده‌های شیمیایی از کالاهای وارداتی از آمریکاست که چین تعرفه آنها را افزایش داده است.

برخی اقتصاددانان و صاحیان صنایع در آمریکا به دولت ترامپ هشدار داده‌اند که افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از چین ممکن است به زیان مصرف‌کنندگان آمریکایی بشود و در مجموع به اقتصاد آمریکا ضربه بزند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.