ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

داعش یک بار دیگر با ابوبکر بغدادی بیعت کرد

گروه دولت اسلامی (داعش) برای نخستین بار بعد از سقوط «خلافت اسلامی» در موصل با ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده تجدید بیعت کرد.

گروه دولت اسلامی (داعش) برای نخستین بار بعد از سقوط «خلافت اسلامی» در موصل با ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده تجدید بیعت کرد.

بزرگ‌ کنید
ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعشی‌ها (عکس: آرشیو)

کسی خبر ندارد که ابوبکر بغدادی در کدام کشور پنهان شده است. بعد از سقوط رقه و موصل در سال ۲۰۱۴ خلافت داعش در سوریه و عراق به پایان رسید. روسیه اعلام کرده بود که ابوبکر بغدادی در یکی از بمباران‌ها کشته شده اما وزارت دفاع آمریکا این خبر را تأیید نکرد. اکنون خبرگزاری رویترز گزارش داده است که چهارشنبه ۴ آوریل گروه دولت اسلامی در شبکه‌های اجتماعی که در اختیار دارد، برای نخستین بار بعد از سقوط خلافت اسلامی بیعت خود با ابوبکر بغدادی را تجدید کرده است:

«برای آنکه کافران به خشم بیایند، بیعتمان با فرمانده و خلیفه مسلمینف مجاهد شیخ ابوبکر البغادی الحسینی القریشی را که خدا او را حفظ کند تجدید می‌کنیم.»

گروه دولت اسلامی (داعش) در لیبی و در ابوکمال سوریه هنوز فعال است. قرار بود کردهای شمال سوریه با بقایای داعش در ابوکمال مقابله کنند که عملیات نظامی ترکیه در عفرین مانع شد. رئیس جمهور آمریکا روز گذشته یک بار دیگر یادآوری کرد که آمریکا قصد دارد نیروی نظامی خود را از سوریه خارج کند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • احسان

    همه کشورهای درگیر در سوریه به نحوی از انحاء از حضور و وجود داعش منتفع می شوند، و تمایلی به از رفتن آن ندارند. تمامی شواهد گویای این امر است.

  • کارو

    درواقع اردوغان باید با رهبر واقعی خود یعنی رجب طیب اردوغان سلطان کراواتی عثمانی جدید بیعت کند. اگر اردوغان در تمام این مدت از آدمخواران داعش و البته گروه های مشابه دیگر حمایت نمی کرد هیچکدامشان نمی توانستند روی پای خود بایستند.