ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دختران میرحسین موسوی: در منزل محصوران قفل است و کلید هم در دست زندانبان

مقامات امنیتی به وعده خود برای رفع حصر از محصوران در سال ۹۷ عمل نکرده‌اند. گروهی از شخصیت‌های سیاسی به دیدن دختران موسوی و رهنورد رفته‌اند. محدودیت‌ها همچنان اعمال می‌گردد.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان ادوار مجلس و وزرای کابینه میرحسین موسوی پنجشنبه ۱۶ فروردین به منزل یکی از دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد رفتند و آن‌ها را در جریان تحولات مربوط به پرونده حصر قرار دادند. دختران میر حسین موسوی گفتند که در منزل محصوران قفل و کلید هم در دست زندانبانان است.

بزرگ‌ کنید
محصوران: میر حسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی

سه روز قبل مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی خواسته بود که پرونده حصر را پیگیری کند و با اشاره به اعتراضات دی ۹۶ یادآوری کرده بود که تا عدالت اجرا نشود، ناآرامی‌های اجتماعی هم باقی خواهد ماند.

اکنون گروهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شخصیت‌های سیاسی به دیدار دختر میر حسین موسوی رفته‌اند. علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با مرور حوادث سال ۸۸، اتفاقات و روند شکل‌گیری آن حوادث و اشتباهات، صلاح مملکت را در پایان حصر دانست و اظهار امیدواری کرد که سال جدید سال پایان حصر باشد.

در این دیدار علی مطهری، قاسم میرزایی‌نکو، فریده اولادقباد، فاطمه سعیدی، پروانه سلحشوری، عبدالرضا هاشم‌زایی، محمد کاظمی، غلامرضا حیدری، فرید موسوی، محمد فرهادی، مسعود روغنی زنجانی، علی‌محمد نمازی، معروف صمدی، علی صالح‌آبادی و گروهی دیگر از شخصیت‌های سیاسی حضور داشتند.

نمایندگان مجلس خبر دادند که در  سفرهای استانی‌شان مردم از آن‌ها می‌خواهند که از محصوران رفع حصر شود تا «استحکام ملی» به دست بیاید و بهانه‌ای هم به دست «دشمنان» داده نشود.

جمعه گذشته جلال میرزایی رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی و حسین موسویان، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی در دو گفت‌وگوی جداگانه هشدار داده‌ بودند که به سبب ائتلاف آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل برای تغییر حکومت در ایران از یک‌سو و از سوی دیگر اختلافات داخلی و نارضایتی اجتماعی گسترده در ایران وقت آن رسیده که چرخشی در سیاست داخلی ایران پدید آید.

محمد خاتمی ۱۳ اسفند ۹۶ در دیدار و گفت‌وگو با گروهی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به «نارضایتی عمیق در جامعه» از «حاکمیت» خواسته بود اشتباهات خود را بپذیرد و در پی یک «گفت‌وگوی ملی» باشد. «گفت‌وگوی ملی» بعد از نوروز به «انسجام ملی» تغییر کرد. مسعود  پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از روحانی خواسته بود به عنوان رئیس شورای امنیت ملی به وعده خود عمل کند و در «سطوح بالا» گره حصر را بگشاید.

فرزندان میرحسین و رهنورد در دیدار نوروزی با شخصیت‌های سیاسی تأکید کردند که اگرچه آزادی حق اولیه هر انسانی است اما رفع حصر دغدغه و نگرانی اصلی والدینشان نیست و آنها نگران کشور و آرامش و رفاه مردم و آزادی زندانیان سیاسی هستند و حصر پیش از اینکه مشکل افراد باشد مسئله کشور است.

دختر بزرگ میر حسین موسوی و زهرا رهنورد در این دیدار گفت، گشایش‌هایی که برای محصوران ایجاد شده، تدریجی و به تعبیر او «قطره‌چکانی» است و محصوران همچنان مثل سابق با محدودیت‌های زیادی مواجه‌اند. به گفته او شرایط امنیتی حصر بر منازل و حفاظت و رفت و آمد محصوران مانند سابق اعمال می‌گردد.

به گفته دختران میر حسین موسوی، همچنان در منزل هر سه محصور توسط زندانبانان قفل می‌شود و کلید در منازل در دست زندانبانان است.

در این جلسه مهمانان با ارسال سلام دوستانه و گرم خود به محصوران، با اشاره به گفت‌وگوها و رایزنی‌های مربوط به پرونده حصر گفتند که مقامات امنیتی از آنان خواسته بودند که درباره حصر سکوت کنند تا موضوع در سال جدید حل شود. اما به این وعده عمل نکردند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • روزبه

    رهبر معذب انقلاب : در ایران همه آزادی بیان دارن (البته تو خونه شون).