ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روسیه از تشکیل اوپک نفتی دوم حمایت می‌کند

روسیه بازیگر اصلی غیراوپک بازار نفت و کاهش سهمیه تولید است. وزیر انرژی این کشور می‌گوید: یک سازمان جدید از اعضای اوپک و غیراوپک می‌تواند همکاری این دو را طولانی‌تر کند.

روسیه می‌گوید: همکاری بلند مدت با سازمان کشورهای تولیدکننده نفت – اوپک- پس از پایان پیمان کاهش تولید امکان‌پذیر است.

سازمان کشورهای تولید کننده نفت- اوپک- توانسته طی یک سال و نیم گذشته اعضای خود و هم‌پیمانان غیراوپک را برای اجرای کاهش سهمیه تولید همراه کند. براساس آخرین توافق، کاهش عرضه نفت از سوی کشورهای اوپک و غیراوپک تا پایان سالجاری میلادی ادامه خواهد داشت.

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه جمعه ۶ آوریل/ ۱۷ فروردین گفت که این همکاری می‌تواند به صورت نامحدود ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نواک گفت که این همکاری می‌تواند در قالب یک سازمان بین‌المللی متشکل از اعضای اوپک و غیراوپک باشد که سالی دوبار تشکیل جلسه می‌دهد.

او پیش از این نیز از گفت‌وگو با همتای سعودی خود برای ایجاد «راهکارهای همکاری بلندمدت» کشورهای تولید کننده نفت خبر داده بود.

نواک گفت که این سازمان می‌تواند امکان همکاری بلند مدت کشورهای تولید کننده نفت را فراهم کند.

به گفته او ممکن است ایالات متحده امریکا نیز به این سازمان ملحق شود.

افزایش تولید نفت توسط ایالات متحده امریکا طی دو سال گذشته یکی از تهدیدهای بازار نفت برای افزایش قیمت بوده است.

پیش از این وزیر انرژی امارات متحده عربی نیز از رایزنی‌های مقدماتی برای تشکیل یک سازمان نفتی جدید خبر داده بود.

به گفته او در اجلاس آینده اوپک که در جده عربستان سعودی برگزار خواهد شد، در باره این سازمان بحث خواهد شد.

رئیس و سخنگوی کمیسیون انرژی جمهوری اسلامی ایران نیز تشکیل یک سازمان نفتی جدید متشکل از اعضای اوپک و غیراوپک را برای ثبات در بازار انرژی مفید دانسته و از آن حمایت کرده‌اند.

نشست بعدی وزرای اوپک و غیراوپک برای گفتوگو در باره ادامه کاهش سهمیه تولید ژوئن امسال در وین اتریش برگزار خواهد شد.

در این نشست قرار است که در باره میزان سهمیه کاهش اعضای پیمان کاهش تولید گفت و گو شود. امارت متحده عربی و کویت پیش از این خواستار بازنگری در سهمیه تولید روزانه شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • تیر خلاص

    بازار نفت خام، دارد شکلی میگیرد که تولید کنندگان عمده امریکا و روسیه سهم کشورهای خاورمیانه بیگرند و نامزد اول این باخت ایران است. به لطف حکومت ضد ایرانی در این 40 سال، تولید نفت از 6 م بشکه به 4 م بشکه رسید و اکنون به تحریم تیر خلاص زده می شود. دیگر بعید است ایران بتواند حضوری در بازار نفت داشته باشد. کامل ریشه اقتصادی این ملت ایران را کندند این حکومت و اجانبی که این حکومت را اوردند و مردم عقب مانده را فریفتند.