ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رهبر کره شمالی رسماً آمادگی گفت‌وگو با آمریکا را تأیید کرد

کیم جونگ اون در دیدار با نمایندگان حزب حاکم این کشور (حزب کارگران) گزارشی از مذاکرات آینده با آمریکا را ارائه داد. به این ترتیب سکوت او شکسته شد.

تاکنون کیم جونگ اون درباره دیدار خود با دونالد ترامپ سخنی نگفته بود اما اکنون رسانه‌های کره شمالی خبر داده‌اند که او در دیدار با نمایندگان حزب کارگران کره شمالی، حزب حاکم کشور، درباره مذاکرات آینده با آمریکا گزارش داده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) سه‌شنبه ۱۰ آوریل / ۲۱ فروردین گزارش داد که کیم جونگ اون، رهبر این کشور در دیدار با مقام‌های حزب کارگران درباره روند توسعه روابط دو کره و چشم‌انداز مذاکره با آمریکا سخن گفته است.

این نخستین اظهارنظر رسمی کیم جونگ اون درباره گفت‌وگو با آمریکاست.

پیش از این در آغاز ماه مارس سال جاری نمایندگانی از کره جنوبی به واشنگتن رفتند تا دعوت کیم جونگ اون برای دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به مقامات آمریکایی اطلاع دهند. ترامپ با پذیرش دعوت برای مذاکره بر سر بحران هسته‌ای کره شمالی همه را شگفت‌زده کرد.

ترامپ نیز روز دوشنبه ۹ آوریل / ۲۰ فروردین برای اولین بار درباره تاریخ دیدار با کیم جونگ اون اظهارنظر کرد و گفت «در ماه مه و یا اوایل ژوئن» این دیدار برگزار خواهد شد.

به‌تازگی در مورد برگزاری این دیدار شک و تردیدهایی بروز کرده بود اما یکشنبه گذشته یک مقام دولتی در آمریکا تأیید کرد که رهبران کره شمالی برای اولین بار به‌طور مستقیم اعلام آمادگی خود برای بحث در مورد خلع سلاح هسته‌ای را به واشنگتن ابلاغ کرده‌اند.

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود گفته است از زمانی که پیونگ‌یانگ اعلام کرده که می‌خواهد با واشنگتن گفت‌وگو کند، مسئولان آمریکا و کره شمالی تماس‌های مخفیانه‌ای با یکدیگر داشته‌اند.

این ارتباطات هنوز در مرحله مقدماتی قرار دارد و مقامات آمریکایی ظاهراً از طریق مأموریت سازمان ملل و همچنین افسران اطلاعاتی دو طرف، با استفاده از کانال مجزایی که در اختیار دارند، در حال صحبت با یکدیگرند.

کره شمالی در طول سال‌های گذشته گفته است که اگر آمریکا نیروهای خود را از کره جنوبی خارج کند و آن‌چه «چتر هسته‌ای» کره جنوبی و ژاپن می‌نامد، در منطقه کنار گذاشته شود، آنگاه می‌تواند زرادخانه هسته‌ای خود را رها کند.

کیم جونگ اون همچنین قرار است در ۲۷ آوریل / ۷ اردیبهشت با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز دیداری داشته باشد. مسئولان دو کشور در حال تدارک این دیدارند.

در سال گذشته تنش ناشی از برنامه هسته‌ای و آزمایش‌ موشک‌های بالستیکی کره شمالی بالا گرفت و خطر حمله نظامی آمریکا به کره شمالی بیشتر شد. اما از ماه فوریه که کره شمالی ورزشکاران خود را به المپیک زمستانی کره جنوبی اعزام کرد این تنش فروکش کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بابکان

    کاش خامنه ای اندکی از عقل نداشته این «اون» را داشت !