ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مکارم شیرازی: دلالان ارز به عنوان مفسد فی الارض محاکمه شوند

این مرجع تقلید شیعه می‌گوید بدون قاطعیت دولت نمی‌تواند بازار ارز را کنترل کند. او از مسئولان قضایی خواسته که دلالان ارز را به عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه کند.

ناصر مکارم شیرازی می‌گوید بدون قاطعیت دولت نمی‌تواند بازار ارز را کنترل کند. این مرجع تقلید شیعه از مسئولان قضایی خواسته است که دلالان ارز را به عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه کند.

بزرگ‌ کنید
ناصر مکارم شیرازی

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه در درس خارج از فقه خود دلالان ارز را به تبانی با دشمنان خارجی و آشوبگری متهم کرد:

«حوادثی که در این چند روز در مورد مسئله ارز و حوادث اقتصادی واقع شد و به‌صورت غیرمنتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد، نشان داد که توطئه جدیدی درراه است، نمی‌شود که هر ساعت قیمت ارز یک مملکت ترقی پیدا کند، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی آن‌ها دست‌به‌دست هم داده‌اند که کشور را به آشوب کشیده و اقتصاد مملکت را فلج کنند.»

او از دولت و ضابطان قضایی خواست با قاطعیت قیمت ارز را ثابت نگه دارند:

«بدون قاطعیت در این شرایط خاص، مشکلی حل نمی‌شود اگر ما پیش‌دستی نکنیم بعداً هزینه زیادی باید بپردازیم. یکی از برنامه‌های قاطعیت این است که چند نفر از مهره‌های اصلی  دلالان ارزی را که سعی دارند از این طریق کشور را به آشوب بکشند، به‌عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه شوند، تا بقیه حساب خود را بدانند و بدانند که مسئله جدی است، البته باید به‌سرعت دادگاهی تشکیل دهند و به‌حساب این افراد با قاطعیت برسند.»

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران چهارشنبه ۲۱ فروردین اعلام کرده که ۱۲ نفر از ارزش‌فروشان در تهران بازداشت شده‌اند. همچنین پلیس ۱۶ صرافی را هم پلمب کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حمید

    چهل ساله که تنها راه حل آخوند شده زندانی کردن، شکنجه، تجاوز، قتل، ترور و اعدام. آیا تا بحال راه حل دیگری از این جماعت دیده شده؟ سپاه ایران، زاییده شده از آخوندهاست. وظیفه نظامیان سیاست بازی نیست، سیاست را باید به سیاستمدار سپرد، وظیفه نظامی تابع سیاست کشور بودن است، بدون دخالت کردن در آن. آخوند باید برگردانده شود به مسجدش، نظامی به پادگان و نخبه گان کشور اداره کشور را با رأی مردم به دست گیرند، این تنها راهی است که کشور در سایه آن می تواند رنگ آرامش را بگیرد.

  • مومن

    قانع لطفا توضیح دهد کودتا ی حقیقی توسط نظامیان وطن پرست؟

  • قانع

    اگر مشکل با اعدام حل می شود، بایست عامل اصلی که همانا اخوندهای حاکم هستند به درک واصل شوند. اما نیازی به این کار نیست، یک کودتا حقیقی توسط نظامیان وطن پرست و سرنگونی نظام اخوندی اصل مسئله حل میکند. دلالان که عددی نیستند و بیچاره ها اینها محصول یک نظام رانتی و ضد اقتصادی اخوندی اند.