ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتراض مشترک کارکنان دو بیمارستان در مریوان

کارکنان پیمانی بیمارستان‌های بوعلی و فجر واحد مریوان در اعتراض به سطح پائین حقوق، شرایط کار طاقت‌فرسا و عدم امنیت شغلی در مریوان تجمع و راهپیمایی می‌کنند.

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

بزرگ‌ کنید
کارگران راه آهن شمال شرق دامغان(شرکت تراورس) ۲۳فروردین در اعتراض به تعویق مزدها مسیر عبور قطار را سد کردند.

تجمع مشترک کارکنان دو بیمارستان مریوان مقابل فرمانداری

کارکنان پیمانی بیمارستان‌های بوعلی و فجر واحد مریوان قصد دارند در اعتراض به شرایط کار طاقت‌فرسا، کمی حقوق و عدم امنیت شغلی در شهر مریوان تجمع و راهپیمایی کنند. آن‌ها ابتدا مقابل اداره کار تجمع می‌کنند، بعد مقابل فرمانداری جمع می‌شوند و سرانجام برای اعتراض به مرکز بهداشت مریوان خواهند رفت.

کارکنان پیمانی بیمارستان‌های بوعلی و فجر در بیانیه شماره یک خود برگزاری تجمع مشترک ۲۶ فروردین را اعلام کرده‌اند.

آن‌ها در توضیح شرایط دشوار کار خود نوشته‌اند در ازای ۱۵ ساعت کار روزانه، یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در ماه حقوق می‌گیرند و از پاداش، حق سنوات، حق اضافه‌کاری، و سایر ملحقات مزد بی‌بهره‌اند.

وضعیت اسفناک یک کودک بیمار در سرپل ذهاب

«از وقتی زلزله آمده این بچه را ۱۰ بار بستری کرده‌ام.  کسی نیست دادرسی کند. یک هفته است هوا آنقدر گرم است که من این بچه را دو بار در بیمارستان بستری کرده‌ام، این‌هم حالا وضعیتش است. نه کولر داریم، نه یخچال، کسی رسیدگی نمی‌کند. من این بچه را کجا ببرم؟»

این‌ها را زن جوانی می‌گوید که یک کودک بیمار را در آغوش گرفته. کودک هنگام صحبت کردن مادر مدام استفراغ می‌کند.

مادر جوان در ادامه می‌گوید:

«آب هم نداریم بشویمش. بیائید تو سطل‌هام نگاه کنید، ببینید آب هست؟  اینهم زندگیست که ما داریم؟»

[video width="520" height="300" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/04/24-فروردین-مناطق-زلزله-زده.mp4"][/video]

زمين لرزه‌ای که ٢١ آبان ١٣٩٦ در ۳۰ کیلومتری شمال غرب سرپل ذهاب روی داد طبق آمار رسمی  بیش از ۴۰۰ کشته برجای گذاشت.

چند شهر از جمله سرپل ذهاب به شدت آسیب دیدند و برخی روستاها را کاملا ویران شدند.

با گذشت ۶ ماه از وقوع زلزله در غرب ایران هنوز خانواده‌های بسیاری در چادر زندگی می‌کنند و از حداقل‌های زندگی بی‌بهره‌اند.

پیش‌بینی می‌شود با گرم شدن هوا زندگی زلزله‌زدگان از جمله به دلیل کمبود آب و شیوع بیماری‌های مسری دشوارتر شود.

بزرگ‌ کنید
۲۳ فروردین- اعتصاب کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام

یک پیروزی برای کارگران پالایشگاه ایلام: ۷ تن از کارگران اخراجی  به کار بازمی‌گردند 

اعتصاب کارگران پیمانی پالایشگاه گاز ایلام( شاغل در شرکت ارکان ثالث) نتیجه داد. پس از جلسه نمایندگان کارگران با مسئولان استانداری، قرار شد  در اولین گام ۷ تن از ۱۱ کارگر اخراج شده این پالایشگاه به کار باز‌گردند.

اخراج ۱۱ کارگر ارکان ثالث در پی اعتصاب سه روزه کارگران در اسفند سال ۹۶ صورت گرفت. کارگران در اعتراض به تعویق مزدها و عدم امنیت شغلی اعتصاب کردند و کارفرما نه تنها مطالبات آنان را نپرداخت بلکه ۱۱ تن از کارگران را اخراج کرد.

کارگران هفته گذشته با خواست آزادی همکارانشان و برآورده کردن سایر مطالبات مجددا دست به اعتصاب زدند.

سرانجام پنجشنبه گذشته با وساطت استانداری مساله بازگشت به کار ۷ تن از کارگران اخراجی حل شد. قرار است وضعیت ۴ کارگر دیگر اخراجی که گفته می‌شود از اعضای شورای اسلامی کار هستند یکشنبه آینده در جلسه‌ای با مدیرعامل پالایشگاه بررسی شود.

ماموران شهرداری بوشهر در اولین ساعات صبح ۲۳ فروردین کانکس یک خانواده را که با مجوز قانونی بنا شده بود، تخریب کردند.

مرد و زن جوان تنها فرصت یافتند یک ساک را با خود بیرون بیاورند. پس از تخریب خانه چند تکه از وسائل شامل کولر و اجاق گاز را هم از یر خاک‌ها بیرون کشیده‌اند اما سایر وسایل آنها زیر آوار مانده است.

مرد جوان می‌گوید: «تنها یک ساک را توانستم بیاورم. تمام لباس‌ها و تمام زندگیمان داخل است، حالا ما چکار کنیم؟»

ادامه و گسترش تظاهرات کشاورزان در اصفهان

تظاهرات و راهپیمایی کشاورزان اصفهان در اعتراض به از بین رفتن حق‌آبه‌شان و خشکانیدن زاینده رود جمعه ۲۴ فروردین در اصفهان و خوراسگان ادامه یافت و کشاوران دهستان شاتور نیز به تظاهرات پیوستند.

کشاورزان شاتور شعار می‌دادند: مرگ بر چهار خائن آب فروش. این شعار علیه ۴ تن از مقامات محلی بود که به گفته کشاورزان در از بین رفتن حق‌ابه آن‌ها نقش داشته‌اند.

کشاورزان روز جمعه شعار تازه‌ای سر دادند:

  یک کلیپ منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد کشاورزان برای رفع گرسنگی کسانی که از راه دور آمده‌اند تدارک غذا دیده‌اند.

  کلیپ‌هایی هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد کشاورزان معترض در رودشت تیرهای برق را تخریب و شیرهای لوله انتقال آب زاینده‌رود را شکسته‌اند.

  بیشتر بخوانید:

  نظر بدهید

  در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

  نظرها

  نظری وجود ندارد.