ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اخبار ضد و نقیض در مورد حمله جنگنده‌ای ناشناس به یک پایگاه نیروهای ایران در سوریه

"جورازلیم پست" گمانه‌زنی‌ کرده که این انفجار در نتیجه حمله هوایی اسرائیل به پایگاهی در منطقه "جبل عزان" است که بیشتر توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رسانه‌های عربی و اسرائیلی می‌گویند که صدای انفجار مهیبی در یک انبار تسلیحاتی در جنوب استان حلب شنیده شده است. "جورازلیم پست" گمانه‌زنی‌ کرده که این انفجار در نتیجه حمله هوایی اسرائیل به پایگاهی در منطقه "جبل عزان" است که بیشتر توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران و نیروهای حزب‌الله لبنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصویری که از این انفجار منتشر شده است

اینکه حمله‌ای در شامگاه ۱۴ آوریل/ ۲۵ فروردین صورت گرفته یا نه هنوز به صورت رسمی توسط دولت سوریه تایید نشده است و اخبار منتشر شده در مورد انفجار مهیب هم ضد و نقیض‌اند.

انفجار اما صورت گرفته است و در منطقه‌ای است که در کنترل دولت سوریه است. علت انفجار هنوز مشخص نیست.

"اسکای نیوز" گفته است که انفجار به دلیل حمله بوده و یک جنگده ناشناس این حمله را انجام داده است.

"رویترز" از قول "دیدبان حقوق بشر سوریه"، که یک گروه مستقر در لندن است نوشته که محل انفجار یک انبار تسلیحاتی متعلق به نیروهای ایرانی و لبنانی متحد با دولت بشار اسد است. در گزارشی دیگر، رامی عبدالرحمان، رئیس سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، به خبرگزاری DPA در آلمان گفته است که هنوز مشخص نیست که انفجار در جنوب حلب، به دلیل حمله بوده یا حادثه دیگری رخ داده است.

اما "المیدان" که رسانه حزب‌الله لبنان است گزارش را به کل رد کرده و گفته است که حمله‌ای صورت نگرفته است. به گزارش "المیدان" علت صدای مهیب و آتش سوزی در محل، انفجارهای کنترل شده در نزدیکی این پایگاه نظامی و انبار تسلیحاتی است.

گزارش این انفجار در حالی منتشر شده که کمتر از ۲۴ ساعت از حمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و فرانسه  به تعدادی از پایگاه‌های نظامی و مراکز پژوهشی متعلق به رژیم بشار اسد می‌گذرد.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • داریوش ایرانی

  کار اسراییل است اینکه دیگه ناشناسی نداره این چندمین باره که اسراییل داره پایگاههای ایران را در سوریه بمباران میکنه نمونه قبلی ۲۱ بهمن ۹۶ که مرکز کنترل پهبادی ایران را نابود کرد حالا چرا ایران واکنشی نشان نمیده معلوم نیست شاید به همان مرگ بر اسراییل گفتن راضی هستن مقامات والا اسراییل دوساله داره مرتبا مراکز ایران تو سوریه رو بمباران میکنه وحتی یکبارهم با هواپیماهای پیشرفته حریم هوایی ایران را نقض کرده ..فعلا که ایران خیالی نداره تلافی کنه حالا از ترسه یا از خیشتن داری که بعید میدانم ولی اینی که مشخصه اسراییل در مورد پایگاه زدن ایران تو سوریه با کسی شوخی نداره ومیزنه وداغون میکنه ....ماهم تلاویو وحیفا را با خاک یکسان میکنیم فقط وقتش مشخص نیست احتمالا صدسال دیگه...

 • amin@namin.min

  اگه ایرانیا می گفتن نشده می فهمیدم که قطعا شده اما لبنانیا دروغگو نیستن

 • hamid

  وقتی‌ کشورهای غربی بنام "انسان دوستی"!! همان کشورهیی که جنایات استبداد عربستان در یمن را نه تنها محکوم نمیکنند از آن حمایت هم میکنند که در رابطه با جنایات حکومت راست افراطی نتانیاهو در در فلسطین سکوت میکنند! بدون رعایت قوانین بین‌المللی بمب در سوریه به عنوان قلدر میریزند! خب چرا حکومت جنایتکار نتانیاهو هم از این فرصت برای ایجاد بحران استفاده نکند میداند کسی‌ چیزی به او نخواهد گفت! اگر در ایران استبداد حاکم نبود صدای آزادیخواهی ملت ایران پوششی برای صلح در منطقه میشد و مانع جنایات زورگویان میشد بدانیم با گذار از استبداد دینی این مهم ممکن است البته قدرتهای خارجی سعی‌ خود را برای مانع شدن از این مهم خواهند کرد، با حفظ استبداد حاکم و ایجاد بحران‌ها با همدستی استبداد دینی حاکم، با ما است که برای نجات وطن در همبستگی عبور از استبداد را در عینیت و ذهنیت ممکن سازیم. شاد باشید. حمید

 • احمد

  خبر گذاری ھای المان این حملہ را تائید کردند