ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتراض دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس

خبرهایی درباره اعتصاب در کردستان، دستگیری والدین رامین حسین‌پناهی، تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس، تجمع اعتراضی کارکنان پیمانی مراکز بهداشت یزد، ادامه اعتراضات سپرده‌گذاران در شوشتر و اهواز و ...

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

بزرگ‌ کنید
۲۶ فروردین - تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

از سرگیری اعتصاب در کردستان

اعتصاب در شهرهای مرزی کردستان در اعتراض به بسته شدن دروازه‌های مرزی و مسیر تردد کولبران و بالارفتن تعرفه‌های گمرکی در روز یکشنبه ۲۶ فروردین از سر گرفته شد.

تصاویری از اعتصاب در بانه و جوانرود در فضای مجازی منتشر شده است.
معترضان بانه در کنایه به وضعیت معیشتی خود، در بلوار شهرداری «سفره خالی انقلاب» پهن کردند و به تجمع و راهپیمایی پرداختند.

[video width="520" height="300" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/04/26-بهمن-راهپیمایی-در-بانه.mp4"][/video]

 والدین رامین حسین پناهی دستگیر شدند

همزمان با گسترش اعتراضات به تائید حکم اعدام رامین حسین پناهی، ماموران امنیتی و انتظامی یکشنبه ۲۶ فروردین پدر و مادر او را که با در دست داشتن عکس فرزندشان در میدان اقبال شهر سنندج قصد تحصن داشتند، بازداشت کردند.

رامین حسین پناهی جوان ۲۳ ساله کرد تیرماه سال ۹۶ بازداشت و در دادگاه انقلاب سنندج به جرم عضویت در کومله به اعدام محکوم شد.

دیوان عالی کشور هفته گذشته حکم اعدام او را تائید کرد.

بزرگ‌ کنید
رامین حسین پناهی و مادرش - مادر و پدر رامین حسین پناهی اعلام کرده‌اند در صورت اعدام رامین، به زندگی خود پایان خواهند داد.

تائید حکم اعدام حسین‌پناهی اعتراضات گسترده‌ای را در پی داشت.
پدر و مادر او هم که نگران اعدام قریب‌الوقوع فرزندشان هستند طبق اعلام قبلی امروز قصد تحصن داشتند که بازداشت شدند.

دو هنرمند سرشناس کرد نجم‌الدین غلامی و ناصر رزازی نیز با انتشار پیام‌های تصویری مردم کردستان را به اعتراض علیه اعدام رامین حسین‌پناهی فراخوانده‌اند.

حکم اعدام رامین حسین‌پناهی به اداره اجرای احکام فرستاده شده است. به گفته حسین احمدی‌نیاز وکیل رامین حسین‌پناهی، موکلش به اعدام با طناب دار محکوم شده است.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس

دانشگاه تربیت مدرس در روز یکشنبه ۲۶ فروردین شاهد تجمع دانشجویانی بود که به سیاست‌های کلان مدیریت دانشگاه معترضند.

دانشجویان خواستار شفاف سازی میزان بودجه دانشگاه و نحوه هزینه‌کرد آن و تغییر روش برخورد مدیران با فعالیت‌ها و فعالان دانشجویی شدند. یکی از خواست‌های دانشجویان هم عذرخواهی رسمی مسئولان از شورای صنفی دانشجویان است که به گفته معترضان مسئولان دانشگاه با آن رفتارهای توهین امیز داشته‌اند.

شورای صنفی دانشجویان تربیت مدرس با انتشار فهرست خواست‌های دانشجویان تاکید کرده است که تمامی این مطالبات توسط شورای صنفی پیگیری شده اما «مسئولین همچنان بر مدیریت بی عیب خود تاکید دارند و حاضر نیستند خواسته و نظرات دانشجویان را برای بهبود وضعیت اجرایی کنند.»

[video width="520" height="300" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/04/26-فروردین-دانشگاه-تربیت-مدرس-با-خواست-شفافیت-بودجه-ها.mp4"][/video]

در فهرست مطالبات دانشجویان به مطالبات رفاهی نیز اشاره شده که عبارتند از:
رعایت استانداردهای مربوط به زیست دانشجویی در تخصیص فضاهای آموزشی و رفاهی/ عدم تخلیه خوابگاه فردوسی تا انتهای مدت قرارداد خوابگاه/ پرداخت حقوق و معوقات دانشجویان بدون تاخیر/ بهبود وضعیت تغذیه/ افزایش حجم و پهنای باند اینترنت.

دانشجویان همچنین خواستار بسته شدن بدون قید و شرط پرونده‌های دانشجویان معترض در کمیته انضباطی هستند.

تجمع اعتراضی کارکنان پیمانی مراکز بهداشت یزد

کارکنان پیمانی مراکز بهداشت یزد که چند ماه مطالبات معوقه دارند و به کسر حقوق و عدم امنیت شغلی نیز معترضند یکشنبه ۲۶ فروردین مقابل فرمانداری یزد تجمع کردند.

بزرگ‌ کنید
۲۶ فروردین- سپرده گذاران کاسپین مشهد

ادامه اعتراضات سپرده‌گذاران: معترضان دفاتر آرمان وحدت را در شوشتر و اهواز تعطیل کردند

سپرده‌گذاران موسسات مالی ۲۶ فروردین به اعتراضات خود ادامه دادند.

تصاویر و گزارش‌هایی از تجمع سپرده‌گذاران در اهواز، مشهد و شوشتر منتشر شده است.

معترضان موسسه آرمان وحدت شوشتر دفتر موسسه را تعطیل کردند. در اهواز کارکنان موسسه که به معترضان پیوسته بودند درهای موسسه را بستند و بر آن گِل پاشیدند.

سپرده‌گذاران موسسه آرمان وحدت در شوشتر به درون دفتر موسسه رفتند و آنرا تعطیل کرده و درهایش را بستند.

آن‌ها قصد دارند برای جلوگیری از بازگشایی موسسه، تا پایان وقت اداری در محل بمانند.

یکی از معترضان در پاسخ یک کارمند موسسه که نگران ساعت کارش بود به او گفت می‌تواند در پایان وقت اداری بازگردد و کارت ساعت کارش را بزند.

کارکنان موسسه آرمان وحدت از سپرده‌گذاران شعبه شریعتی این موسسه در اهواز حمایت کردند. کارکنان در حمایت از معترضان روی درهای بسته موسسه گِل پاشیدند.

شعبه شریعتی سرپرستی شعب استان خوزستان را بر عهده دارد.

سپرده‌گذاران موسسه مالی کاسپین نیز امروز مقابل دفتر این موسسه در بلوار سجاد مشهد تجمع کردند.

شعار تازه معترضان اصفهان: لباسشون روحانیه، وعده‌هاشون توخالیه

اعتراضات نسبت به خشکانیدن زاینده‌رود و از میان رفتن حق‌آبه کشاورزان که شنبه ۲۵ فروردین پس از تاریکی هوا نیز ادامه داشت، امروز در خوراسگان ادامه یافت. تظاهرکنندگان خوراسگان امروز در کنار شعارهای روزهای گذشته شعار می‌دادند:

لباسشون لباس روحانیه، وعده‌هاشون وعده توخالیه

روز شنبه ۲۵ فروردین تظاهرکنندگان در خوراسگان شعار می‌دادند:

کشاورز زندانی آزاد باید گردد
کشاورز می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد
می‌میریم، می‌میریم، حق‌آبه را می‌گیریم

در تصاویری که از التیماتوم فرمانده نیروی انتظامی به معترضان در خوراسگان منتشر شده او اعلام می‌کند از این لحظه هر گونه تجمع غیرقانونی است و با آن به شدیدترین وجه برخورد خواهد شد.
تصاویر منتشر شده از روز یکشنبه در اصفهان حضور فشرده نیروهای گارد ویژه را نشان می‌دهد که برای جلوگیری از تجمع معترضان خیابان‌ها را بسته‌اند.

تجمع خانواده‌های قربانیان پرواز تهران- یاسوج مقابل هلال احمر

گروهی از خانواده‌های قربانیان پرواز تهران- یاسوج یکشنبه ۲۶ فروردین در اعتراض به کوتاهی مسئولان در جست و جوی اجساد قربانبان سقوط هواپیما مقابل هلال احمر یاسوج تجمع کردند.
هواپیمای ای‌تی‌آر متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که روز ۲۹ بهمن ۹۶ مسافران را از تهران به یاسوج می‌برد در اثر اصابت به کوه دنا سرنگون شد و ۶۶ سرنشین آن کشته شدند. خانواده‌های قربانیان آن حادثه تا کنون بارها تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند.

بیشتر بخوایند:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • sattar beheshti

    سود دولت از نوسانات ارز: ۱۲۰هزار میلیارد تومان! لاهوتی نماینده مجلس «ما تقریبا ۵۰میلیارد دلار صادرات نفتی داریم که با احتساب همین میزان صادرات غیر نفتی، ارزآوری کشور تقریبا ۱۰۰میلیارد دلار است. درحالی که واردات کالایی ما ۵۴میلیارد دلار، تقاضا برای خدمات مانند مسافرت نیز تقریبا ۲۵میلیارد دلار است و ۲۰میلیارد دلارهم برای قاچاق است ، در مجموع تقریبا سمت تقاضا هم ۱۰۰میلیارد دلار است. ما بیشترین صادرات نفت را به هند و چین داریم که این کشور‌ها از پرداخت ارز در قبال آن خودداری می‌کنند و در مقابل آن، واردکننده به ارزش ریال داده شده، از چین و هند کالا وارد می‌کند که واردات کالاهای بنجل و نیز بی‌مورد مانند سنگ قبر و خلال دندان به همین دلیل است.» افزود: «این اتفاقات علاوه بر اینکه کمر تولید کشور را شکسته است از ورود ارز به کشور نیز جلوگیری کرده است که تاثیر آن بر سمت عرضه و منابع ارزی بانک مرکزی قابل توضیح است.» وی افزایش نرخ ارز را سناریوی دولت دانست و گفت: «دولت هم تمایل داشت نرخ دلار به حدود ۵هزار تومان افزایش یابد و تقریبا هم موفق شده است. در توضیح این ادعا باید در نظر داشت که ما تقریبا روزانه ۲.۸میلیون بشکه صادرات نفت و میعانات داریم که در بودجه با دلار ۳۵۰۰تومانی محاسبه شده است.» «با در نظر گرفتن اختلاف قیمت تقریبا ۱۵۰۰تومانی متوجه می‌شویم تقریبا ۱۲۰هزار میلیارد تومان سود??! بدون هیچ گونه اقدامی، نصیب دولت شده است!.»