ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: تجمع بیکاران مقابل شرکت پتروشیمی ایلام

کارگران فولاد قزوینِ، کارکنان شبکه بهداشت بندرعباس، رانندگان سلماس، بازنشستگان بانک‌های دولتی و کارگران شهرداری بانه تجمع اعتراضی برپا کردند. ماراتن تجمعات سپرده‌گذاران ادامه یافت.

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

بزرگ‌ کنید
چهارشنبه ۵ اردیبهشت - تجمع مردم چوار مقابل شرکت پتروشیمی ایلام

گروهی از مردم چوار با خواست کار مقابل شرکت پتروشیمی ایلام گرد آمدند

گروهی از مردم چوار واقع در استان ایلام چهارشنبه ۵ اردیبهشت در اعتراض به بیکاری مقابل شرکت پتروشیمی ایلام گردآمده و به عدم استخدام نیروهای بومی در این شرکت اعتراض کردند.

تیراندازی به خودروهای حراست پالایشگاه بیدبلند

در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه ۵ اردیبهشت افرادی سوار بر یک موتورسیکلت به سوی حراست پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس واقع در بهبهان تیراندازی کردند. گفته می‌شود علت تیراندازی عدم استخدام نیروهای بومی در این پالایشگاه تازه تاسیس است، هر چند که مدیر روابط عمومی پالایشگاه گفته است هنوز انگیزه ضاربان مشخص نشده.

هدایت‌الله درخشنده مدیر پالایشگاه به خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفته است نیروهای حراست با افراد موتورسوار درگیر نشده‌اند و در این حادثه تنها یک خودرو آسیب دیده است.

بزرگ‌ کنید
۵ اردیبهشت- تجمع کارگران فولاد قزوین مقابل استانداری قزوین

تجمع کارگران فولاد قزوین مقابل استانداری و دادگستری

کارگران کارخانه فولاد قزوین صبح چهارشنبه ۵ اردیبهشت در اعتراض به تعویق مطالبات خود و عدم امنیت شغلی مقابل استانداری قزوین تجمع کردند. آن‌ها سپس برای رساندن صدای اعتراض خود نسبت به واگذاری کارخانه به کارفرمای جدید مقابل دادگستری قزوین جمع شدند.

مراجع قضایی ۶ ماه پیش فولاد قزوین را به شرکت «راه ابریشم» واگذار کردند اما به گفته کارگران وضع بدتر شده است.

کارفرما از اسفند ۹۶ دستمزد کارگران را پرداخت نکرده. حق بیمه، سختی کار و سنوات کارگران نیز پرداخت نشده است. هر یک از کارگران ۶ تا ۷ میلیون تومان از کارخانه طلب دارند.

بزرگ‌ کنید
۵ اردیبهشت- تجمع کارکنان پیمانی بهداشت بندرعباس مقابل استانداری هرمزگان

تجمع اعتراضی کارکنان شبکه بهداشت و درمان بندرعباس 

 گروهی از کارکنان پیمانی شبکه بهداشت و درمان بندرعباس چهارشنبه ۵ اردیبهشت مقابل استانداری هرمزگان تجمع کردند. آنها خواستار افزایش حقوق و  امینت شغلی شدند.

معترضان سال ۹۴ در قالب طرح تحول سلامت با حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان توسط وزارت بهداشت و درمان به کار گرفته شده‌اند و سال ۹۶ حقوق‌شان با عنوان کردن کمبود بودجه کاهش یافته است. دو پیمانکار جدیدی که در مناقصه وزارت بهداشت برنده شده‌اند و قرار است از این پس سرپرستی کارکنان پیمانی را به عهده بگیرند اعلام کرده‌اند حقوق کارکنان پیمانی را باز هم کاهش خواهند داد.

یکی از تجمع‌کنندگان مقابل فرمانداری هرمزگان گفته است حقوق او با ۲۸۰ هزار تومان کاهش به یک میلیون و صدهزار تومان خواهد رسید و حقوق برخی دیگر از کارکنان ۵۰۰ هزار تومان کاهش خواهد یافت.

تجمع اعتراضی و اعتصاب رانندگان تاکسی سلماس

رانندگان تاکسی‌های شهر سلماس چهارشنبه ۵ اردیبهشت اعتصاب کردند و به تجمع اعتراضی دست زدند. رانندگان به طرح اخیر سازمان تاکسیرانی سلماس و شورای ترافیک این شهر معترضند که طبق آن ۳۸ دستگاه تاکسی به تاکسی‌های موجود سلماس افزوده خواهد شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و حمل و نقل عمومی سلماس نوشت اعتصاب رانندگان پس از برگزاری جلسه مسئولان با نمایندگان رانندگان پایان یافته است.

تجمع بازنشستگان بانک‌های دولتی با خواست همسان‌سازی حقوق

گروهی از بازنشستگان بانک‌های رفاه، صادرات، ملی و سپه چهارشنبه ۵ اردیبهشت با خواست همسان‌سازی حقوق و دستمزد بازنشستگان با حقوق کارکنان دستگاه‌های دولتی در خیابان برزیل تجمع کردند.

اعتراض کارگران پتروشیمی منطقه آزاد بندر امام به محرومیت از تشکل

مقررات حاکم بر مناطق آزاد تجاری کارگران شاغل در این مناطق را حتی از حداقل‌های قانونی لحاظ شده در قانون کار محروم می‌کند. کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی یکی از واحدهای فرعی شرکت ملی صنایع پتروشیمی که در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام قرار دارد به دلیل محرومیت از تشکل قادر به پیگیری مطالبات صنفی خود نیستند.

آن‌ها خواستار به رسمیت شناختن حق ایجاد تشکل صنفی هستند.

قریب ۴۰۰ کارگر شرکتی، رسمی و قراردادی در این شرکت شاغل هستند. مزدهای کارگران با تاخیر پرداخت می‌شود، محیط کار آن‌ها فاقد تهویه مناسب است و طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز اجرا نشده است.

یازدهمین روز اعتصاب در بانه

چهارشنبه ۵ اردیبهشت اعتصاب در بانه وارد یازدهمین روز خود شد. تصاویری از خیابان‌های خلوت شهر و مغازه‌های بسته منتشر شده است.

روز سه‌شنبه ماموران امنیتی و انتظامی یک زن را در شهر بانه دستگیر کردند. این زن که گفته می‌شود حین دعوت مردم به پیوستن به اعتصاب دستگیر شده بود ساعاتی بعد در اثر اعتراض مردم آزاد شد.

قتل یک شهروند در مریوان تجمع شبانه مردم را درپی داشت

سه‌شنبه ۴ اردیبهشت شب‌هنگام یکی از شهروندان مریوان به نام حاج لطیف نیک‌پی به ضرب گلوله کاوە کهنە‌پوشی به قتل رسید. ضارب که سرهنگ پاسدار است خانه‌ لطیف نیک‌پی را نیز به آتش کشید. علت (یا بهانه) قتل مبلغ دو میلیون تومان بدهی مقتول به سرهنگ پاسدار بوده است.

در پی انتشار خبر قتل، گروه‌هایی از مردم شبانه به خیابان‌ها ریختند و خانه سرهنگ سپاه را آتش زدند. نیروهای ضد شورش حریق را خاموش کردند.

تصاویری از حضور شبانه مردم و نیروهای ضد شورش در مریوان منتشر شده است.

اعتصاب کارگران شهرداری مریوان

کارگران شهرداری مریوان چهارشنبه ۵ اردیبهشت مجددا در اعتراض به تعویق دستمزد خود دست از کار کشیدند و مقابل شهرداری تجمع کردند.

اعتراض اپراتورهای فشارقوی برق به ادامه بلاتکلیفی

شورای هماهنگی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق از عدم اجرای بخشنامه سازمان امور استخدامی توسط وزارت نیرو انتقاد کرد.

این بخشنامه که یک سال پیش ابلاغ شده وزارت نیرو را موظف کرده ظرف سه ماه قرارداد کارکنان موقت را به قرارداد دائم تبدیل کند.

شورای هماهنگی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق نوشته است وزارت نیرو به جای اجرای بخشنامه و انجام مسئولیت خود فرافکنی می‌کند.

تجمع سپرده‌گذاران آرمان وحدت در اهواز و آرمان البرز در تهران

سپرده‌گذاران موسسه مالی آرمان وحدت در ادامه تجمعات اعتراضی خود روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت نیر مقابل موسسه ملل در اهواز تجمع کردند و در اعتراض به از میان رفتن سپرده‌هایشان شعار سر دادند.

همزمان سپرده‌گذاران موسسه مالی آرمان البرز ایرانیان در تهران مقابل بانک تجارت تجمع کردند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.