ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: تحصن کارگران فولاد قزوین در تاکستان همزمان با برگزاری «جشن کارگری»

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که شنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید به‌روز شود.

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که شنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید به‌روز شود.

بزرگ‌ کنید
تجمع کارگران شرکت فولاد قزوین در تاکستان در برابر سالن برگزاری «جشن کارگری» ـ شنبه، هشتم اردیبهشت

▪تحصن کارگران فولاد قزوین در تاکستان همزمان با برگزاری «جشن کارگری»

مسئولان محلی در شهرستان تاکستان شنبه یک جشن کارگری برگزار کردند. اما همزمان با سخنرانی بهمن طاهرخانی، نماینده تاکستان جمعی از کارگران شرکت فولاد قزوین در این شهر به دلیل پرداخت‌نشدن معوقات مزدی و بی‌توجهی به مطالبات آنها در برابر سالن برگزاری جشن دست به اعتراض زدند.

بزرگ‌ کنید
تجمع کارگران شرکت فولاد قزوین در تاکستان در برابر سالن برگزاری «جشن کارگری» ـ شنبه، هشتم اردیبهشت

کارگران معترض فولاد تاکستان می‌گویند که حقوق اسفند گذشته و فروردین امسال به آنها پرداخت نشده و حق بیمه و برخی مطالبات مزدی دیگر آنها که پنج تا هفت میلیون تومان گزارش شده است، از ۱۳۹۶ به این سو پرداخت نشده. جمع دیگری از آنها شنبه در برابر ورودی کارخانه چادر زدند و تحصن کردند.

کارفرمای کارخانه طی یک هفته گذشته درهای کارخانه را به روی کارگران معترض بسته و برای استخدام نیروهای جدید اعلامیه‌ای بر سر در کارخانه نصب کرده است.

بزرگ‌ کنید
اعلامیه استخدام کارگر جدید همزمان با شدت‌گرفتن اعتراض کارگران فولاد قزوین در تاکستان

▪عبدی در چهارمین روز اعتصاب غذا: «از رفتن به بهداری امتناع می‌کنم»

اسماعیل عبدی، دبیر سابق کانون صنفی معلمان تهران در چهارمین روز از اعتصاب غذای خود به سر می‌برد.

به گزارش وب‌سایت «اتحادیه آزاد کارگران»، این معلم زندانی با اعتراض به رفتار نامناسب بهداری زندان اوین با او به خانواده‌اش اعلام کرده است که از رفتن به بهداری و ثبت علایم حیاتی از این پس خودداری خواهد کرد.

خانواده عبدی خواستار برخورد مسئولان زندان با رفتار ناشایست بهداری با عبدی شده‌اند.

عبدی از چهارم اردیبهشت در اعتراض به نقض حقوقش، از جمله عدم دسترسی به حق مرخصی از زندان و مراقبت‌های پزشکی مناسب دست به اعتصاب غذا زد. او سال‌های پیش نیز در اعتراض به حکم صادره علیه او اعتصاب غذا کرده بود و اکنون به دلیل ابتلا به بیماری‌های مختلف نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

کانون صنفی معلمان تهران با انتشار بیانیه‌ای از خواسته‌های عبدی دفاع کرده است. در این بیانیه ضمن اعتراض به برآورده‌نشدن خواسته‌های عبدی آمده است:

«متجاوزان به حقوق مادی و معنوی ملت، به صرف وابستگی به طبقه مسلط، یا آزادانه در جامعه به اقدامات ننگین خود ادامه می دهند یا با احکام حداقلی در برابر جرایم حداکثری، با سوء استفاده از همین قوانین جاری، "زندان-آسایشگاه" خود را در حداقل زمان ترک می کنند.»

▪خودسوزی نافرجام یک کارگر بیکار در برابر نیشکر هفت‌تپه

اتحادیه آزاد کارگران از تلاش یک کارگر بیکار جوان برای خودسوزی در برابر مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه خبر داده است. او با دخالت نیروهای حراست این مجتمع موفق به این کار نشد.

کارگران نیشکر هفت‌تپه که در ماه‌های اخیر بارها دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند، هنوز معوقات حقوقی خود را به طور کامل دریافت نکرده‌اند. آخرین حقوق پرداخت‌شده به شماری از آنها مربوط به بهمن گذشته است.

پیش از این نیز یک کارگر نیشکر هفت‌تپه به خاطر مشکلات مالی خودکشی کرده بود.

▪اعتصاب دوباره کارگران نورد لوله صفا

کارگران نورد لوله صفا در ساوه دوباره دست به اعتصاب زدند. این کارگران سوم اردیبهشت نیز اعتصاب کرده بودند و کارخانه در پی آن تعطیل شده بود. آنها شنبه در پی بازگشایی دوباره کارخانه دوباره دست به اعتصاب زدند.

بزرگ‌ کنید
یکی از تجمع‌های پیشین کارگران نورد لوله صفا در برابر فرمانداری ساوه

این کارگران خواهان پرداخت‌شدن معوقات مزدی خود هستند که تا ۱۳۹۵ به عقب باز می‌گردد. از جمله این معوقات حقوق پرداخت‌نشده نزدیک به پنج‌ماه از سال گذشته و حقوق نخستین ماه سال جاری است.

کارفرما وعده پرداخت معوقات تا ۲۸ فروردین را داده بود اما این وعده تحقق نیافت.

▪ادامه اعتصاب بازاریان شهر بانه

بازاریان شهر بانه شنبه نیز مغازه‌های خود را بسته نگه داشتند تا به بالارفتن تعرفه گمرکی ایران و عراق و بسته‌ماندن مرز با اقلیم کردستان اعتراض کنند.

این اعتراض‌ها از ۱۴ روز پیش آغاز شد و در چندین شهرستان کردستان ایران ادامه یافت.

ویدئوی زیر را وب‌سایت «هرانا»، وابسته به فعالان حقوق بشر ایران از وضعیت بازار بانه در روز شنبه هشتم اردیبهشت منتشر شده:

▪ادامه اعتراض مالباختگان موسسات مالی ورشکسته در تهران

شماری از مالباختگان موسسه مالی افضل توس در تهران دست به اعتراض زدند.

این مالباختگان روی خیابان نشستند و شعارهایی در اعتراض به پرداخت‌نشدن پول پس‌اندازهای بربادرفته آنها سر می‌دادند.

در سال‌های اخیر بارها سپرده‌گذاران مؤسسات مالی مختلف در ایران به‌دلیل نپرداختن سود و اصل پول‌شان از سوی این مؤسسات، دست به اعتراض زده‌اند.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.