ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ارتش سوریه: به چند پایگاه نظامی در حومه حماه و حلب حمله موشکی شد

پایگاه «بریگارد ۴۷» محل استقرار نیروهای سپاه قدس نیز هدف حمله موشکی قرار گرفت. زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۲,۶ ریشتر در این ناحیه ثبت شده.

تلویزیونی دولتی سوریه شامگاه یکشنبه ۳۰ آوریل/ ۱۰ اردیبهشت از حملات موشکی تازه‌ای به چندین مرکز نظامی این کشور در استان‌های حما و حمص خبر داده است. یکی از مناطقی که مورد اصابت موشک قرار گرفته پایگاه «بریگارد ۴۷» است که گفته شده محل استقرار نیروهای سپاه قدس است.

عکس: آرشیو

تلویزیون دولتی سوریه به نقل از ارتش این کشور منشأ حملات موشکی شامگاه گذشته، حدود ساعت ۱۰ شب را مشخص نکرده. تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده که چند پایگاه نظامی در این کشور هدف حملات موشکی «دشمن» قرار گرفته و تصاویری از انفجارهای سنگین در محل اصابت موشک‌ها را نیز منتشر کرده. مرکز زلزله‌نگاری اروپا – مدیترانه بعد از حمله موشکی شامگاه ۳۰ آوریل زمین‌لرزه‌ای به بزرگی  ۲,۶ ریشتر را در این ناحیه ثبت کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است اعلام کرده که در این حملات موشکی چند پایگاه نظامی از جمله پایگاه «بریگارد ۴۷» که محل استقرار نیروی‌های سپاه قدس بوده، هدف قرار گرفته. دیده‌بان حقوق بشر سوریه رویدادهای جنگ داخلی این کشور را زیر نظر دارد.

منابع محلی مدعی شده‌اند که  ۱۸ نیروی ایرانی در این حملات کشته و زخمی شده‌اند. همچنین حمله‌ای هم به منطقه تقسیس در نزدیکی ساحل غربی استان حماه انجام شده است.

همچنین پایگاه‌های ارتش سوریه در اطراف فرودگاه نظامی نیرب در حوالی فرودگاه حلب نیز هدف حمله موشکی قرار گرفته. هاآرتص می‌نویسد که این حملات موشکی را ارتش اسرائیل انجام داده.

آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل روز گذشته اعلام کرده که این کشور «آزادی عملیات» در سوریه را حق خود می‌کند. او گفته است اسرائیل در سوریه با سه مشکل روبروست: ایران، ایران و باز هم ایران.

دوشنبه ۹ آوریل/ ۲۰ فروردین فرودگاه نظامی تیفور در حوالی حمص در نزدیکی شهر باستانی پالمیرا هدف ۸ موشک قرار گرفت. پدافند هوایی ارتش سوریه ۵ موشک را رهگیری و منهدم کرد، اما سه موشک به این پایگاه هوایی اصابت کرد و ۱۴ نفر از جمله چند ایرانی کشته و مجروح شدند. وزارت دفاع روسیه گزارش داده که جنگنده‌های شکاری نیروی هوایی اسرائیل از آسمان لبنان این حمله موشکی را انجام داده بودند. ابتدا تعداد کشته‌شدگان ایرانی ۴ نفر اعلام شد، اما بعد از مدتی خبرگزاری‌های داخلی تعداد کشته‌شدگان را ۵ نفر اعلام کردند.

علی اکبر ولایتی، مشاور خامنه‌ای در امور بین‌الملل یک روز بعد از این حمله وارد دمشق شد و بلافاصله بعد از ورود به فرودگاه دمشق در واکنش به حمله موشکی اسرائیل به پایگاه نظامی تیفور در حمص جمع خبرنگاران گفت: «این حمله جرم است و این جنایت بی‌پاسخ نمی‌‌ماند.»

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در آن زمان از حمله به پایگاه تیفور به عنوان یک «تحول بسیار خطرناک» یاد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.