سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تلگرام در ایران فیلتر شد

دستگاه قضائی ایران مسائل امنیتی را بهانه‌ای کرده برای فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام. این شبکه اجتماعی با بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی از دوشنبه ۱۰ اردیبهشت مسدود شد.

این مقاله هنوز در این سایت در دسترس نیست. لطفاً به سایت پیشین زمانه رجوع کنید.

این مقاله را در سایت قدیم ما بخوانید.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • محسن

  من سیستم بلاک چین رو نمی دونم چقدر فیلتر پذیره یا نیست اما تلگرام تا امروز فقط با دی ان اس و پراکس بازی کرده مطمئن باشید اگه کرم مسدولین ایران بگیره حتی حاضرن تمام آی پی های آمازون و گوگل رو که در تلگرام جدید مانع فیلتر شدن تلگرام شده رو هم فیلتر کنن، مگه ندیدید دی ماه یه خورده وضعیت حساس شد تمام فیلتر شکن ها از کار افتادن تازه به این هم راضی نشدن آخرش هم اینترنت رو کلا قطع کردن رفت پی کارش:: شبکه ملی اینترنت یادگار محمود احمدی نژاد !!!

 • کورش

  نه دروغ بیش نیست گول نخورید ملت شریف و عزیز ایران تلگرام فیلتر شدنی نیست چون سرور ان را ندارند.

 • زهی خیال

  همان طور قبلا برخی پیشنهاد دادند، بایست مسنجرها درخواست تلفن حقیقی قطع کنند. ااسا این کار خطرناک است.

 • نقی

  آیا واقعا می شود تلگرام را طوری فیلتر کرد که با فیلترشکن هم باز نشود؟ پاسخ کارشناسان خیر است! امین ثابتی، پژوهشگر امنیت و دیجیتال در این مورد به بی‌بی‌سی فارسی گفت این ادعا که می‌توان تلگرام را طوری فیلتر کرد که با هیچ فیلترشکنی باز نشود، مبنای منطقی و علمی ندارد و انجام‌پذیر نیست. آقای ثابتی در بیان جزییات گفت هر سایتی آی پی آدرس مشخصی دارد، وقتی سایت‌ها را فیلتر می‌‎کنند آی پی آدرس مربوط آن را فیلتر می‌کنند، همان کاری که با فیس‌بوک و یوتیوب کردند. به گفته این پژوهشگر امنیت و دیجیتال، اگر چنین امکانی وجود داشت، چین و روسیه که مدتهاست با مسائلی از این دست سروکله می‌زنند این کار را پیشتر انجام داده بودند. آقای ثابتی همچنین گفت فیلتر کردن تلگرام همانقدر کاربران را به دردسر می‌اندازد که الان برای باز کردن سایت‌های فیس‌بوک و یوتیوب و توییتر با دردسر روبه‌رو هستند، نه بیشتر.

 • بهرام

  نسخه 4.8.5 تلگرام قابل فیلتر شدن نیست. این نسخه ضد فیلتر شدن است، در صورتیکه تلگرامتان قطع شد، آن را از گوشی خود پاک نکنید، چون اگر از حساب خود خارج شوید دیگر قادر به وارد شدن به آن نخواهید بود. چون مخابرات ایران مسیج ارسالی از تلگرام را غیرفعال کرده است.