ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازار کویتی‌ها در تهران در اعتراض به گرانی ارز تعطیل شد

علاوه بر بازار کویتی‌ها، مغازه‌داران پاساژ علاءالدین هم به اعتصاب‌کنندگان پیوستند. بازاریان به آشفتگی اقتصادی معترض‌اند.

بازار کویتی‌ها در تهران دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در اعتراض به وضع آشفته اقتصادی و سقوط ارزش ریال تعطیل شد. برخی خبرها حاکی از آن است که مغازه‌داران پاساژ علاءالدین هم به اعتصاب‌کنندگان پیوسته‌اند.

بزرگ‌ کنید
بازار کویتی‌ها در تهران (عکس: شبکه‌های اجتماعی. معلوم نیست این عکس در چه تاریخی گرفته شده. ادعا می‌شود که مربوط به اعتصاب دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷ است.)

در رسانه‌های اجتماعی تصاویری از مغازه‌های بسته بازار کویتی‌ها و پاساژ علاءالدین منتشر شده است.

بازار کویتی‌های تهران در منطقه بازار بزرگ و در کنار آن قرار دارد. این پاساژ از جمله مراکز خرید پوشاک است که ۵ طبقه دارد. عمده اجناس موجود در ۶۰۰ واحد بازار رضا را پوشاک زنانه و مردانه تشکیل داده‌اند. فروشگاه‌های فروش کیف و کفش و زیورآلات نیز به تعداد زیاد در این بازار فعالیت دارند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سال ۹۷ را «سال کالای ایرانی» نامیده. این نامگذاری در وضعیتی انجام می‌شود که چرخ تولید در ایران به سختی می‌چرخد، کارگران مدام بیکار می‌شوند یا مجبورند بدون دستمزد کار کنند. بانک مرکزی ایران هم فروردین سال جاری در پی افزایش قیمت دلار و سقوط ارزش ریال اعلام کرد که دلار به صورت تک نرخی و با قیمت ۴۲۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود. این امر سبب نارضایتی بازاریان شده است.

بازاریان بانه نیز از ۳۰ روز قبل تاکنون در اعتصاب‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • هوشنگ

    بازارداران دو شهر دیگر نیز به اعتصاب های بازاری پیوستند: امروز, سه شنبه ۲۵ اردیبهشت, کسبه در "بازار اوزی‌ها" در بندرعباس اعتصاب کردند و همچنین "بازار بزرگ آزادی" در شهر کرمان هم در اعتصاب است.