ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روسیه: نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله لبنان هم باید از سوریه خارج شوند

یک مقام روس تأیید کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خواهان خروج نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله لبنان در کنار آمریکا و ترکیه از سوریه است.

یک مقام روس تأیید کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خواهان خروج نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله لبنان از سوریه شده است.

پوتین در دیدار با اسد خواهان خروج نیروهای نظامی خارجی از سوریه شده؛‌ از جمله نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان

ولادیمیر پوتین پنج‌شنبه ۱۷ مه / ۲۷ اردیبهشت در دیدار با بشار اسد،‌ رئیس دولت دمشق در سوچی روسیه گفته بود که راه‌حل سیاسی در سوریه باید باعث خروج نیروهای نظامی کشورهای خارجی از آنجا شود.

الکساندر لاورنتیف، فرستاده پوتین در سوریه تأیید کرده است که سخنان پوتین اشاره‌ای به لزوم خروج نیروهای نظامی ایالات متحده،‌ ترکیه، ایران و حزب‌الله لبنان است.

پیشتر وزرای خارجه سه کشور ایران و ترکیه و روسیه گفته بودند که قانون اساسی جدید سوریه طی دو سال آینده نوشته می‌شود.

ایران و روسیه اصلی‌ترین متحدان اسد در سوریه بودند و دولت او را از سقوط در برابر شورش‌ها و سپس جنگ داخلی نجات دادند.

اما اسرائیل که بارها گفته اجازه تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه را نخواهد داد، چندین بار با روسیه بر سر این موضوع مذاکره کرده است.

گزارش‌هایی نیز از هماهنگی اسرائیل با روسیه برای حملات هوایی به پایگاه‌های نظامی ایران منتشر شده بود. بخش‌هایی از حریم هوایی سوریه در کنترل روسیه است.

در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ش

    اثرهای روابط اسرائیل و روسیه را نباید نادیده انگاشت. سران روسیه را ه خود را میروند. در هر حال چنان که میشد پیش بینی کرد، به نظر میرسد آقای پوتین برای ریش ولی امر مسلمین جهان حنا پیش بینی کرده است !