ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کانون نویسندگان ایران خواستار لغو حکم «کار اجباری» بکتاش آبتین شد

کانون نویسندگان ایران حکم کار اجباری را از «نوآوری‌های» دستگاه قضایی برای متهمان سیاسی دانسته که «در آن ذره‌ای عدالت وجود ندارد»‎.

کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای، حکم دادگاه انقلاب اسلامی کرج علیه آبتین بکتاش، عضو این نهاد را «ناعادلانه» خواند. آبتین بکتاش ۱۱ خرداد ماه امسال به پرداخت پنج میلیون تومان جزای نقدی و سه ماه کار اجباری در سازمان بهزیستی (بدل از یک سال حبس) محکوم شده است.

بزرگ‌ کنید
مزدک زرافشان، پس از آزادی به قید کفالت. آثار خشونت مأموران بر چهره او آشکار است. انتشار این عکس، مبنای حکم آبتین بکتاش قرار گرفته است.

آبتین بکتاش، فیلمساز و عضو سابق هیئت دبیران کانون نویسندگان به تبلیغ علیه نظام متهم شده است.

آبتین بکتاش، بازرسان مالی کانون نویسندگان آذر ۱٣۹۵، در امام‌زاده طاهر کرج و در جریان مراسم بزرگداشت محمد مختاری و جعفر پوینده به همراه مزدک زرافشان، فرزند ناصر زرافشان (دبیر کانون نویسندگان) بازداشت شد. بازداشت آنها همراه با ضرب و شتم بود.

بکتاش پس از سه روز بازداشت با قرار کفالت آزاد شد.

با این حال بنابر بیانیه کانون نویسندگان، نه شرکت در مراسم بزرگداشت مختاری و پوینده بلکه عکسی که او پس از آزادی از صورت مجروح مزدک زرافشان گرفت و در اینستاگرامش بازتاب داد، مبنای حکم اخیر عنوان شده است.

بنابر این گزارش، این متهم سیاسی با دو پرونده دیگر نیز مواجه است، از جمله زد و خورد با مأموران  در مراسم مختاری و پوینده.

حکم این پرونده نیز بناست در ۲۲ خرداد امسال به آبتین ابلاغ شود.

اکنون نویسندگان ایران در بیانیه خود «محاکمه و محکومیت بکتاش آبتین را نمونه‌ی دیگری از آزادی ستیزی دستگاه قضایی حاکمیت» خوانده است.

کانون نویسندگان ایران حکم کار اجباری را از «نوآوری‌های» دستگاه قضایی برای متهمان سیاسی دانسته که «در آن ذره‌ای عدالت وجود ندارد»‎.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.