ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تجاوز به زنان در ایرانشهر: دادستان کل کشور امام جمعه ایرانشهر را به تعقیب قضایی تهدید کرد

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه اهل سنت از زنانی که در ایرانشهر به آنها تجاوز شده، خواست بدون هیچ‌ ترسی شکایت کنند. دادستان کل جمهوری اسلامی اما همچنان خبر را «کذب» خواند.

مسئولان قضایی ایران همچنان خبر تجاوز به ۴۱ زن در ایرانشهر را تکذیب می‌کنند. پس از رئیس دادگستری زاهدان این‌بار نوبت به محمدجعفر منتظری دادستان کل جمهوری اسلامی رسید که بگوید: مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی‌هایی که خودش به عمل آورده «موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می‌‌شود.»

تجمع مقابل ساختمان فرمانداری ایرانشهر ۲۷ خرداد ۹۷

منتظری نیز همانند رئیس دادگستری زاهدان تائید کرد که شکایتی از سوی دو یا سه تن از بانوان انجام شده، اما در ادامه گفت: «باید دید موضوع در چه حدی و به چه کیفیتی بوده است و آیا شکات به شکایت خود باقی هستند یا خیر؟».

دادستان کل جمهوری اسلامی با بیان اینکه « قطعا این ماجرا به این کیفیتی که مطرح شده دروغ محض است»، امام جمعه ایرانشهر را به برخورد قضایی تهدید کرد:

« کسی که چنین خبری را ساخته و بی‌مبنا در یک جمع عمومی و مراسمی اعلام کرده است حتما باید بتواند این ادعا را اثبات کند و در غیر این صورت این اقدام با عنوان اتهامی تشویش اذهان عمومی به موجب قانون قابل تعقیب خواهد بود.»

منتظری گفت که «مقدمات تعقیب قضایی منبع این خبر» که به گفته او موجب «تشویش اذهان عمومی» و «سوء استفاده عده‌ای» شده، فراهم شده است.

طیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر چند روز پیش در نماز عید فطر برای اولین بار فاش کرد که به ۴۱ زن در این شهر تجاوز شده است.

مقام‌های محلی ابتدا این خبر را «تکذیب کردند» اما در ادامه فرماندار ایرانشهر از دستگیری یکی از عوامل اصلی این «واقعه شنیع» و شناسایی سه متهم دیگر خبر داد.

علی موحدی‌راد رئیس کل دادگستری زاهدان هم اصل خبر «به شکلی که بیان شده» را «کذب» دانست اما تائید کرد که سه تن در رابطه با این مسئله شکایت کرده‌اند.

مولوی عبدالحمید ملازهی امام جمعه اهل سنت زاهدان هم دوشنبه ۲۸ خرداد از همه زنان و دخترانی که به آنها تجاوز شده، خواست که «بدون هیچ ترسی شکایت کنند».

انتشار عمومی خبر تجاوز به ۴۱ زن در ایرانشهر سبب شد که گروهی از مردم در اعتراض به ناامنی اجتماعی در این شهر مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کنند.

به گزارش کمپین فعالان بلوچ که به اخبار و گزارش‌های مرتبط با نقض حقوق فعالان بلوچ در ایران را پوشش می‌دهد، حداقل ۵ تن از شرکت‌کنندگان در تجمع مقابل فرمانداری ایرانشهر بازداشت شدند.

به‌دنبال این تجمع عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی به استاندار سیستان و بلوچستان دستور داد که به سرعت موضوع را بررسی و گزارش جامع و دقیقی از آن به مردم ارائه کند.

فرماندار ایرانشهر نیز شامگاه یکشنبه ۲۷ خرداد با صدور بیانیه‌ای، وعده کرد که عاملان این واقعه به سرعت تحت پیگرد قضایی قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آقایی

    چهره این آدم و چشم هاش نشان دهنده خوی بی رحم و جنایت کارانه اوست. رژیم این روز ها از سایه خودش هم می ترسد. زنده باد شبکه های مجازی و آگاهی رسانی به مردم. همه چیز رو شده است و این دادستان جانی بی خود دارد دست و پا می زند که دروغ بگوید