سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فلسفه، روانشناسی و درمان – آشنایی با اروین دیوید یالوم

عباس مؤدب − این نوشته تلاش می‌کند تا بر مبنای چهار اثر از اروین دی یالوم، که خوشبختانه به فارسی ترجمه شده‌اند، خواننده را تا حدی با او آشنا کند.

این مقاله هنوز در این سایت در دسترس نیست. لطفاً به سایت پیشین زمانه رجوع کنید.

این مقاله را در سایت قدیم ما بخوانید.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • نقی

  جناب مسعود شما قبل از هر چیز منابع, کتاب ها و صفحه هایی را که منسوب به یالم میدانید اینجا درج نماید. پس از دو بار خواندن کتاب, یقینا تمامی این "نقل قول ها" همگی از خود شماست و هیچ ربطی به یالم ندارد. پرسشی که باقی میماند این است که چرا و چگونه فردی از هر فرصتی برای تبلیغ یک سری نظریات فاشیستی استفاده می کند؟!

 • Masoud

  من باید پیش از اینکه تهمت طرفداری از از این جناح یا آن جناح را به به آقا نقی‌ بزنم، باید نکته اأعی را تصحیح کنم. چنین گفت زرتش از نیچه است، و یالم خود را پیوسته طرفدار نیچه و اکزسیستانسیلیسم وابسته به نیچه میداند. رجوع به زرتشت گریست.

 • نقی

  مسعود خان این جناب آقای اروین دیوید یالوم, اصلا کتابی با عنوان "چنین گفت زرتشت" ندارد. "چنین گفت زرتشت" کتابی است از نیچه, فیلسوف آلمانی, که یالوم نیز کتابی در مورد نیچه نبشته است با عنوان" زمانی که نیچه گریست". این از کتاب, که اصلا وجود ندارد. اون نقل قول هایی را هم که شما به یالوم نسبت می دهید, من که هر چی دنبالشان گشتم در کتاب هایش پیدا نکردم. مطمئن هستید که آن چهار خطی را که به ایشان نسبت می دهید, از خود شما نیست. که چنانکه از خود شما نیست لطفآ ذکر کنید که از کدام کتاب است و کدام صفحه و غیره. متاسفانه تمامی این صفات زن ستیزانه و عدالت ستیزانه که شما اینجا ذکر کرده اید همگی فقط بخشی از تبلیغات طاعونی جمهوری اعدامی است, که مثل اینکه برای برخی این طاعون چنان درونی و خودی شده که,- حتا به قیمت تحریف یک نویسندهء سرشناس فمینیست نیز-, از هر فرصتی برای تبلیغ و اشاعهء طاعون مرد سالاری و بی عدالتی استفاده می کنند.

 • Masoud

  یلوم واقعا قصه گوی عالی‌، با تخیل قویست، و این علت پر خواننده بودن کتابهای متعدد ش بوده. از بین کتابهای ش کتاب چنین گفت زرتشت است که مایه اصلی‌ طرز فکر اوست که در چند موضوع اصلی‌ خلاصه میشود: ۱- انسان آزاد است و سرنوشت خود را تعیین می‌کند. ۲- انسانها به دو دسته پست و برتر تقسیم میشوند، و اقلیتی با خود سازی در تنهائی‌ خود به انسانهای برتر تبدیل میشوند، که بقیه انسانهای پست مثل گله آنها را دنبال میکنند ۳- مرد موجودی برتر از زن است و زن برای تولید مثل و اطاعت از او آفریده شده ۴- عدالت خواسته انسانهای پست است. باید از سطح به عمق رفت و هستهی مرکزی افکار نویسنده را یافت.