ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات – از میان آن‌ها: اعتراض کارگران شهرداری اهواز و دزفول

تجمع کارگران کارخانه گیربکس میانرو، کارگران شهرداری اهواز و دزفول و کارگران رسانور و سپرده‌گذاران کاسپین خبرساز بود.

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که چهارشنبه بیست تیر ۱۳۹۷ صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید بروز شود.

بزرگ‌ کنید
تجمع سپرده گذاران کاسپین مقابل بانک مرکزی

تجمع سپرده‌گذاران کاسپین مقابل بانک مرکزی  

سپرده‌گذاران موسسه مالی کاسپین چهارشنبه ۲۰ تیر برای چندمین بار مقابل بانک مرکزی در خیابان میرداماد تجمع کردند و خواستار بازگرداندن سپرده‌های از دست رفته خود شدند.

سپرده‌گذاران کاسپین در تجمع امروز بنرهایی حاوی مطالباتشان در دست داشتند و شعار می‌دادند:

  • حُقه و ظلم بسه دیگه، سپرده‌ها دست کیه
  • کاسپین دزدی کرده، دولت حمایت کرده
  • بازی‌ها رو تموم کنید، پولامونو رها کنید

[video width="520" height="300" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/07/سپرده-گذاران-کاسپین-مقابل-بانک-مرکزی.mp4"][/video]

اخبار منتشر شده در کانال‌های اطلاع‌رسانی سپرده‌گذاران در تلگرام حاکی از آن است که یکی از سربازرس‌های بانک مرکزی به دو نماینده تجمع‌کنندگان، گفته است بانک مرکزی حکم پرداخت سپرده‌های بیش از ۶۰۰ تن را صادر کرده اما اجرای این امر به دلیل تاخیر موسسه کاسپین در ارسال مدارک به تاخیر افتاده است.

روز سه‌شنبه ۱۹ تیر نیز دو تجمع از سوی سپرده‌گذاران موسسات مالی برگزار شده بود.

در این روز سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین برای چندمین بار مقابل ساختمان این موسسه در رشت تجمع کردند و سرمایه‌گذاران موسسه پردیسبان مشهد هم مقابل ساختمان دادگستری مشهد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

غلام‌قادر پدر عبدالله بزرگزاده فعال مدنی بلوچ دستگیر شد

غلام‌ قادر پدر عبدالله بزرگزاده فعال مدنی ایرانشهر چهارشنبه ۲۰ تیر در چهارمین روز تحصن خود مقابل مقر سپاه پاسداران ایرانشهر بازداشت شد.

بزرگ‌ کنید
غلام‌ قادر بزرگزاده ۴ روز با در دست داشتن این بنر مقابل مقر سپاه ایرانشهر ایستاده بود

عبدالله بزرگزاده ۲۷ خرداد در پی شرکت در تجمعی که در اعتراض به تجاوز به ۴۱ زن در این شهر برگزار شده بود بازداشت شده است. غلام‌ قادر پدر او پس از ۲۰ روز بی‌اطلاعی از فرزند خود در حالی که یک دست‌نوشته با مضمون «پسرم، عبدالله بزرگ‌زاده حامی دختران ایرانشهر کجاست»  در دست داشت مقابل ساختمان سپاه پاسداران ایرانشهر تحصن کرد و خواستار اطلاع‌رسانی درباره سرنوشت فرزندش شد.

خبر تجاوز به ۴۱ زن در ایرانهشر را نخستین بار طیب ملازهی امام جمعه این شهر همزمان با عید فطر فاش کرد. افشای این خبر با اعتراض و خشم عمومی در ایرانشهر همراه شد. گروهی از مردم مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند.

کمپین فعالان بلوچ به نقل از شاهدان عینی نوشته است چند مامور لباس شخصی غلام قادر بزرگزاده را به زور سوار خودرو کرده و با خود برده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران گیربکس میانرو ادامه یافت

کارگران کارخانه گیربکس میانرو واقع در شهرک صنعتی شماره یک شهر میانه که از سه‌شنبه ۱۹ تیر در اعتراض به مطالبات معوقه خود تجمع کرده بودند چهارشنبه ۲۰ تیر به اعتراضات خود ادامه دادند.

کارگران روز سه‌شنبه در جریان تجمع خود خواستار استعفای مدیرعامل و برکناری خویشاوندان او از سمت‌های مدیریتی این کارخانه نیز شده بودند. بر اساس گفته کارگران، مدیرعامل این شرکت، همسر و فرزندان خود را در مقام‌های مدیریتی استخدام کرده است. کارگران معترض همچنین گفته‌اند که مدیر کارخانه از منابع مالی کارخانه برای امور شخصی خود استفاده می‌کند.

این کارگران همچنین از هزینه کرد وام‌های دریافتی میانرو برای دیگر شرکت‌هایی که توسط مدیرعامل و مالک میانرو اداره می‌شود خبر داده و خواستار تخصیص منابع مالی که به نام شرکت میانرو دریافت می‌شود، به همین شرکت شدند. به گفته کارگران مدیرعامل و دیگر مدیران این کارخانه که در دفتر اداری شرکت در تهران مستقر هستند، ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.

اعتراض یک نانوا به قطع مکرر برق 

بزرگ‌ کنید
نانوا در اعتراض به قطع مکرر برق خمیر ترشیده را روی پله های اداره برق رویان خالی کرد

قطع پی در پی برق، کار برخی نانوایی‌ها را مختل کرده است. یک نانوا در شهرستان رویان واقع در استان مازندران در اعتراض به قطع پی در پی برق، خمیرهای ترشیده شده را روی پله‌های اداره برق این شهرستان خالی کرد.

تجمع کارگران اخراجی «رسا نور» مقابل کارخانه

کارگران اخراجی کارخانه رسانور تولیدکننده انواع لامپ‌های کم مصرف در شهرک صنعتی البرز قزوین چهارشنبه ۲۰ تیر مقابل کارخانه تجمع کرده و خواستار بازگشت به کار شدند.

کارفرما، حدود ۵۰ کارگر این کارخانه را در حالی که هر یک ۱۱ تا ۱۲ ماه مطالبات معوقه دارند و حق بیمه‌شان نیز پرداخت نشده از اول فروردین سال جاری اخراج کرده است.

کارگران اخراجی بارها مقابل کارخانه تجمع کرده و خواستار پرداخت مطالبات خود و بازگشت به کار شده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

کارگران شهرداری در اهواز و دزفول به تعویق مطالبات معترضند

حدود صد کارگر شهرداری دزفول به تعویق چند ماه حقوق، عیدی و پاداش دو سال گذشته، حق سنوات سال ۹۴ و عدم پرداخت بیش از ۷ ماه حق بیمه‌شان به سازمان تامین اجتماعی معترضند.

کارگران شهرداری دزفول که بیش از ۱۰ سال سابقه کار دارند سه‌شنبه ۱۹ تیر مقابل شهرداری تجمع اعتراضی برپا کردند.

یکی از کارگران شهرداری دزفول به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است به رغم انجام کار در شرایط دشوار و از جمله دمای ۵۰ درجه، تنها یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد.

ایلنا به نقل از محمدعلی دوایی‌فر شهردار دزفول نوشته است شهرداری این شهر به میزان بدهی آن ۶ برابر درآمد سالانه‌اش بدهکار است.

در ارتباط با تعویق مطالبات کارگران شهرداری اهواز نیز که در روزهای گذشته برای چندمین بار به تجمع کارگران مقابل شهرداری منجر شده بود ایلنا به نقل از معاون مالی شهرداری اهواز نوشت گرچه کارگران از طریق پیمانکاران در شهرداری کار می‌کنند و شهرداری به طور مستقیم مسئولیتی در قبال کارگران ندارد با این حال خواست کارگران را پیگیری خواهد کرد.

کارگران شهرداری اهواز  یکشنبه گذشته( ۱۷ تیر) برای چندمین بار مقابل شهرداری اهواز تجمع اعتراضی برپا کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.