ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جنگنده‌های اسرائیلی به پایگاه‌های ارتش سوریه در بلندی‌های جولان حمله کردند

بخشی از حمله موشکی اسرائیل به قنیطره دفع شد. بنیامین نتانیاهو به پوتین تضمین داده که اگر ایران سوریه را ترک کند، اسرائیل حکومت اسد را تحمل می‌کند.

ارتش اسرائیل در نخستین ساعات بامداد پنجشنبه ۱۲ ژوئیه/ ۲۱ تیر سه موضع نظامی ارتش سوریه را در بلندی‌های جولان در قنیطره هدف قرار داد. ارتش اسرائیل اعلام کرده که این عملیات را در پاسخ به نقض حریم هوایی‌اش توسط پهپادهای سوری انجام داده است. تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده که پدافند هوایی این کشور بخشی از حمله موشکی اسرائیل را دفع کرده است.

بزرگ‌ کنید
جنگنده‌های اسرائیلی به پایگاه‌های ارتش سوریه در بلندی‌های جولان حمله کردند (عکس: آرشیو)

همزمان با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی به مسکو برای دیدار و گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین، روز گذشته یک پهپاد سوری از آسمان اردن وارد حریم هوایی شمال اسرائیل شد. ارتش اسرائیل این پهپاد را با شلیک یک فروند موشک پاتریوت در حوالی دریاچه طبریه ساقط کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش اسرائیل صبح پنجشنبه در پاسخ به نقض حریم هوایی‌اش، سه موضع ارتش سوریه در قنیطره را هدف قرار داد. ارتش اسرائیل می‌گوید سپاه قدس از این منطقه سلاح برای حزب‌الله لبنان ارسال می‌کرد.

در ویدیویی که ارتش اسرائیل منتشر کرده، یک ساختمان دو طبقه و یک ساختمان سه طبقه هدف موشک قرار می‌گیرند و منهدم می‌شوند. تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده که اسرائیل به پایگاه‌های نظامی این کشور در بلده حضر و تل کروم در قنیطره در بلندی‌های جولان حمله کرده و پدافند هوایی سوریه موفق شده بخشی از این حمله موشکی را دفع کند. بر اساس گزارش تلویزیون دولتی سوریه این حمله موشکی را جنگنده‌های شکاری ارتش اسرائیل انجام دادند و دست‌کم یکی از موشک‌ها رهگیری شده است.

— اسرائیل به فارسی (@IsraelPersian) 12. Juli 2018

غروب روز گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در گفت وگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اطمینان داده بود که اسرائیل از تلاش برای سرنگونی حکومت اسد دست برمی‌دارد، در مقابل انتظار دارد که مسکو، از ایران به عنوان مهم‌ترین هم‌پیمان خود در سوریه بخواهد از این کشور خارج شود.

نتانیاهو یک روز قبل از سفر به مسکو، در دیدار و گفت‌وگو با الکساندر لاورانتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و یکی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرده بود که اسرائیل استقرار نظامی رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن در هیچ نقطه از سوریه را تحمل نمی‌کند ‌و سوریه باید به صورت کامل پیمان جداسازی نیروها در سال ۱۹۷۴ را رعایت کند.

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی پنجشنبه ۱۲ ژوئیه/ ۲۱ تیر با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت‌وگو می‌کند. قرار است که ولایتی پیام علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی را به ولادیمیر پوتین برساند. به گفته حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه روحانی در امور بین‌الملل در این سفر ولایتی با پوتین درباره راه‌های مقابله با سیاست‌های ایالات متحده آمریکا در خاورمیانه گفت‌وگو خواهد کرد.

ولایتی روز گذشته در بدو ورود به مسکو گفته بود سفر نتانیاهو تأثیری در اهداف استراتژیک مشترک ایران و روسیه نخواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.