Share

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادعا کرد که سپاه انتقام درگیری مریوان را «در سرلوحه برنامه‌های جاری» خود قرار داده است.

رمضان شریف، مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، نزدیک به سپاه پاسداران، رمضان شریف یکشنبه ۳۱ تیر درباره درگیری نیروهای سپاه با مخالفان مسلح کرد در مریوان گفت که دو عضو سپاه، یک سرباز وظیفه و هشت بسیجی بومی در حمله به پایگاه مرزی روستای «دری» از توابع مریوان کشته‌ شده‌اند.

رئیس روابط عمومی کل سپاه پاسداران ادعا کرد که مهاجمان «تلفات قابل توجهی» متحمل شده‌اند و در ادامه به «سازمان‌ها و سرویس های اطلاعاتی بیگانه» هشدار داد که از به گفته او «حمایت و ترغیب» گروه‌های مسلح دست بردارند وگرنه «با مشت آهنین» سپاه مواجه خواهند شد.

رمضان شریف همچنین تهدید کرد که «انتقام سخت واقعه اخیر در سرلوحه برنامه‌های جاری رزمندگان اسلام» قرار دارد.

فرماندهی «یگان‌های مدافع شرق کردستان» (ی ر ک) شنبه ۳۰ تیر در بیانیه‌ای مسئولیت حمله به پاسگاه قرارگاه حمزه سپاه در روستای دری را پذیرفت و اعلام کرد که «قریب به بیست تن از نیروهای سپاه پاسدران کشته و زخمی شده‌اند.» به گفته رضا میرزایی، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان، ۱۱ تن از نیروهای سپاه در حمله ی ر ک کشته و هشت تن مجروح شده‌اند.

ی ر ک (نام دیگری برای پژاک) شاخه نظامی «جنبش جامعه دموکراتیک و آزاد روژهلات کردستان» (کودار) و به حزب «کارگران کردستان» (پ ک ک ) نزدیک است. این گروه پنجشنبه گذشته هشدار داده بود که در واکنش به کشته‌شدن اعضا و هوادارنش از سپاه انتقام خواهد گرفت.

فرماندهی ی ر ک ۲۶ تیر از کشته‌شدن چهار عضو مسلح‌اش در حمله نیروهای ایرانی در ۲۰ تیرماه، حوالی نودشه خبر داد. پیکر بی‌جان اقبال مرادی، پدر زانیار مرادی و عموی لقمان مرادی زندانیان سیاسی کرد محکوم به اعدام، و یک فعال حقوق بشر نزدیک به کودار نیز سه‌شنبه شب گذشته، ۲۶ تیر در حالی در پنجوین سلیمانیه پیدا شد که محل اصابت سه گلوله بر بدنش وجود داشت.


در همین زمینه

۱۹ عضو سپاه پاسداران در درگیری مریوان کشته و زخمی شدند

Share