ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اسرائیل سامانه دفاع موشکی «فلاخن داود» را برای مقابله با موشک‌های سپاه فعال کرد

در آستانه دیدار نتانیاهو با لاوروف و ژنرال گراسیموف، سامانه دفاعی که برای مقابله با موشک‌های ایرانی ساخته شده، دو راکت را در یک کیلومتری جولان منهدم کرد.

در آستانه دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه و ژنرال والری گراسیموف رئیس ستاد کل ارتش روسیه، ارتش اسرائیل برای نخستین بار سامانه دفاع موشکی «فلاخن داود» در بلندی‌های جولان را به کار گرفت. نتانیاهو گفته است در دیدار و گفت‌وگو با مقامات بلندپایه دولت روسیه که به دستور پوتین به اسرائیل سفر می‌کنند بر جداسازی نیروها در مرز با جولان و مقابله با حضور نظامی ایران در سوریه تأکید می‌کند.

بزرگ‌ کنید
۱۷ ژوئیه ۲۰۱۸: یک سرباز اسرائیلی در مرز اسرائیل با سوریه در بلندی‌های جولان

ارتش اسرائیل اعلام کرد که دوشنبه ۲۳ ژوئیه/ ۱ مرداد برای نخستین بار سامانه دفاع موشکی «فلاخن داود» را که محصول صنایع دفاعی آمریکا و اسرائیل است و برای مقابله با راکت‌های میان‌برد ساخت ایران ساخته شده، در شمال این کشور در بلندی‌های جولان و در مرز با سوریه برای مقابله با دو راکت که از سوریه شلیک شد فعال کرده است. سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده که دو راکت که برای مقابله با شورشیان مخالف اسد شلیک شده بودند، با شلیک دو موشک از سامانه دفاعی «فلاخن داود» با موفقیت رهگیری و منهدم شدند. در شمال اسرائیل آژیر خطر به صدا درآمد و ساکنان منطقه «صفد» در بلندی‌های جولان ناگزیر شدند به پناه‌گاه‌ها بروند. در این درگیری کسی کشته یا مجروح نشد و خسارت مالی هم به بار نیامد.

یکی از کارکنان وزارت دفاع اسرائیل به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که سامانه دفاع هوایی اسرائیل دو راکت شلیک شده از سوریه را در یک کیلومتری بلندی‌های جولان منهدم کرد. این شخص که نام او افشا نشده گفته برای نخستین بار سامانه دفاعی «فلاخن داود» با موفقیت به کار گرفته می‌شود. سال گذشته ارتش اسرائیل از این سامانه دفاعی که با همکاری وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا برای مقابله با موشک‌های میان‌برد و دوربرد سپاه پاسداران ساخته شده، رونمایی کرد. سامانه دفاعی فلاخن داود و سپر آهنین می‌بایست اسرائیل را از موشک‌های سپاه و حزب‌الله لبنان محافظت کند. شرکت اسرائیلی رافائل و شرکت آمریکایی ریتون این سامانه را طراحی کرده‌ و ساخته‌اند.

چهارشنبه ۱۱ ژوئیه/ ۲۰ تیر همزمان با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی به مسکو، ارتش اسرائیل یک فروند پهپاد سوری را با شلیک یک فروند موشک پاترویت در حوالی دریاچه طبریه در بلندی‌های جولان ساقط کرد. این دومین درگیری نظامی بین اسرائیل و سوریه در طی فقط دو روز بود.

نخست‌وزیر اسرائیل در دیدار و گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرده بود که اسرائیل استقرار نظامی رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن در هیچ نقطه از سوریه را تحمل نمی‌کند ‌و سوریه باید به صورت کامل پیمان جداسازی نیروها در سال ۱۹۷۴ را رعایت کند. قرار است که نتانیاهو بعد از ظهر دوشنبه با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و ژنرال والری گراسیموف رئیس ستاد کل ارتش روسیه دیدار و گفت‌وگو کند.

نتانیاهو به رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده که در دیدار و گفت‌وگو با وزیر خارجه و رئیس ستاد کل ارتش روسیه یک بار دیگر بر ضرورت جداسازی نیروهای اسرائیلی و سوری در بلندی‌‌های جولان تأکید خواهد کرد.

نخست‌وزیر اسرائیل گفته است با حضور نظامی ایران در سوریه برای ادامه یک جنگ نیابتی مقابله خواهد کرد.

تلویزیون دولتی سوریه روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که جنگنده‌های شکاری اسرائیل به یک پایگاه نظامی در شهر مصیف در استان حمص حمله کردند. پیش از این، اسرائیل با انجام عملیاتی صدها نفر از نیروهای کلاه سفید و خانواده‌های آنان را از سوریه خارج کرده بود. دولت سوریه این عملیات را محکوم کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.