Share

خبرگزاری فارس با انتشار عکسی از مراسم رونمایی آلبوم «ایران من» اثر همایون شجریان نوشته که او در این مراسم به زنی در مراسم حاضر بوده تذکر حجاب داده است.

در واکنش به انتشار این عکس در شبکه‌های اجتماعی، آوا مشکاتیان، خواهرزاده همایون شجریان توضیحی در اینستاگرام خود نوشته است: «این عکس که با عنوان (تذکر به پوشش یکی از خانم های حاضر در مراسم رونمایی) توسط فارس نیوز منتشر شده است شیطنت خبرنگاری (و از نگاه خودشان خوش بینانه! )سوءتفاهمی بیش نیست. آن سه نفر در عکس خانواده همایون شجریان هستند و نفر وسط که در حال درست کردن روسری جلوی دوربین خبرنگاران است من هستم آوا مشکاتیان (خواهر زاده همایون جان).»

او ادامه داده: «اخرین چیزی که ایشون بخواهند در این دنیا متذکر شوند باز هم روسری افتاده بانویی نا آشنا در مراسم رونمایی نیست، ای کاش خبرنگارانی که از مقابل صحنه همین لحظه را ثبت کرده‌اند تصاویر را منتشر کنند تا حرف من سندیت پیدا کند.»

موافقان حجاب اجباری این اقدام همایون شجریان استقبال کرده‌اند و نوشته‌اند اینکه یک «سلبریتی» از حجاب حمایت کند، به معنای شکست کمپین‌های ضد حجاب اجباری و به ویژه مسیح علینژاد است.

گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم با انتقاد از همایون شجریان گفته‌اند اینکه او به خواهرزاده خود تذکر حجاب بدهد قابل قبول نیست و چهره‌های مشهور نباید نقش گشت ارشاد را بازی کنند.

Share