ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتقال قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی به زندان تهران بزرگ و آزادی مسعود جوادیه

روز شنبه ۲۷مرداد تجمعی در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد دریای خزر در مقابل مجلس برگزار شد که در جریان آن عده‌ای از تجمع‌کنندگان از جمله شعله‌سعدی و کیخسروی بازداشت شدند.

قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی، دو وکیل دادگستری بازداشت شده در تجمع روز شنبه ۲۷ مرداد گروهی از شهروندان در مقابل مجلس، پس از تفهیم اتهام با صدور قرار به زندان بزرگ تهران منتقل شده‌اند.

بزرگ‌ کنید
آرش کیخسروی و قاسم شعله‌سعدی به زندان تهران بزرگ منتقل شدند

مسعود جوادیه، دیگر وکیل دادگستری بازداشت شده اما با صدور قرار کفالت آزاد شده است. شمار دیگری از حاضران در این تجمع که بازداشت شده بودند نیز با قرار کفالت آزاد شده‌اند.

به گزارش منابع حقوق بشری، تفهیم اتهام شعله‌سعدی و کیخسروی در شعبه پنج دادسرای اوین انجام شده و پس از آن این دو به زندان تهران بزرگ منتقل شده‌اند.

قاسم شعله‌سعدی روز جمعه ۲۶ مردادماه با انتشار ویدئویی گفته بود به تأسی از محمد مصدق برای مقابله با نظارت استصوابی در بهارستان حاضر خواهد شد.

روز شنبه ۲۷ مرداد تجمع شماری از شهروندان در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد دریای خزر در مقابل ساختمان مجلس برگزار شد که به بازداشت عده‌ای از تجمع‌کنندگان انجامید.

قاسم شعله‌سعدی، حقوقدان و نماینده دو دوره مجلس، پیش‌ از این به اتهام «توهین به رهبر جمهوری اسلامی» از طریق انتشار نامه معروفش در سال ۸۱ و نیز «تبلیغ علیه نظام» از سوی دادگاه انقلاب محکوم و مدتی را در زندان گذرانده بود.

آرش کیخسروی نیز از وکلای دادگستری‌ست که از جمله در پرونده سرقت‌های متعدد از خانه پدری پرستو فروهر حضور فعال داشته است. او به عنوان وکیل مدافع فرهاد میثمی، فعال مدنی بازداشت شده به تاریخ ۹ مرداد نیز به دادگاه معرفی شده اما دادگاه بر اساس تبصره ماده ۴۸ قانون جدید آیین دادرسی کیفری وکلالت او را نپذیرفته است.

تبصره ماده ۴۸ آیین دادرسی کیفری جدید می‌گوید متهمان امنیتی و سیاسی در مرحله تحقیقات مقدماتی باید وکیل خود را از لیست وکلای مورد تایید رئیس قوه قضاییه انتخاب کنند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.