ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اولین کنسرت خیابانی رایگان در ایران برگزار شد

سرانجام نخستین کنسرت خیابانی رایگان در بوستان آب و آتش تهران توسط ارکستر سازهای ملی با خوانندگی محمد معتمدی و با استقبال مردم برگزار شد و هیچ مسئله امنیتی هم پیش نیامد.

سرانجام نخستین کنسرت خیابانی رایگان توسط ارکستر سازهای ملی به‌رهبری علی‌اکبر قربانی و با خوانندگی محمد معتمدی در تهران برگزار و با استقبال مردم روبه‌رو شد و هیچ مسئله امنیتی هم پیش نیامد.

این کنسرت خیابانی پنج‌شنبه ۸ شهریور برگزار شد و رهبری ارکستر سازهای ملی را علی‌اکبر قربانی برعهده داشت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این کنسرت با استقبال مردم مواجه شد و صندلی برای تماشاچیان کم بود.

محمد معتمدی در این کنسرت گفت: «قصد داریم با اجرای این کنسرت به نیروی انتظامی نشان دهیم که برگزاری این‌گونه برنامه‌ها برای امنیت عمومی مشکل ساز نخواهد بود.»

بهار دلکش اثر درویش خان، شکایت دل از پرویز یاحقی، دگر چه خواهی قطعه‌ای از حبیب‌الله بدیعی، ساز و آواز، کویر، رنگ شرقی، خوش آمدی و همچنین بهار من اثری از علی تجویدی و گل صبح قطعات اجرا شده در این کنسرت خیابانی بودند.

نخستین بار در ۸ مردادماه همایون شجریان، خواننده نامدار موسیقی اصیل ایرانی در حساب کاربری‌اش در اینستاگرام با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور و وضعیت زندگی مردم نوشته بود: «عزیزان، در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم، نمی‌دانم چه کنیم تا حالمان کمی به شود، چنان‌چه مشکل مجوز نباشد، سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد.»

از آن تاریخ موضوع برگزاری کنسرت خیابانی بیشتر مطرح شد و خوانندگان دیگری نیز خواهان برگزاری کنسرت خیابانی شدند، از جمله سیروان خسروی و حمید هیراد، خوانندگان موسیقی پاپ ایرانی.

پیش از این، حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی گفته بود این نهاد آمادگی دارد با مسئولان وزارت ارشاد و شهرداری تعامل کند تا کنسرت خیابانی همایون شجریان برگزار شود اما مجوز را مرکز موسیقی وزارت ارشاد اسلامی باید صادر کند.

چند عضو شورای شهر تهران نیز گفته بودند وزارت ارشاد اسلامی موافقت شفاهی خود را در این‌باره اعلام کرده اما هنوز اجرای این کنسرت شکل قانونی به خود نگرفته است.

با این حال در روزهای اخیر هنوز از سوی وزارت ارشاد اسلامی به‌طور رسمی در این‌باره اظهارنظری نشده بود و هر چه بوده نقل قول‌های غیرمستقیم از مسئولان وزارت ارشاد اسلامی بوده است.

رضا یزدانی، مهدی یراحی، فرزاد فرزین، شهرام شکوهی و امید نعمتی دیگر خوانندگان جوان موسیقی پاپ نیز از پیشنهاد برگزاری کنسرت خیابانی حمایت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • پريوش قانعى

    خيلى متشكر براى كنسرت خيابانى