ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات_ از میان آن‌ها: دومین روز اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف

معترضان در زابل در ساختمان شورای شهر را گل گرفتند. اعتصاب در نیشکر هفت‌تپه به پایان رسید. تجمع اعتراضی دانشجویان و مذاکرات بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان نیز خبرساز بود.

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که یکشنبه ۱۱ شهریور صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید به‌روز شود.

بزرگ‌ کنید
اعتصاب رانندگان کامیون در پایانه شاهپور اصفهان

دومین روز اعتصاب رانندگان کامیون: چند شهر دیگر به اعتصاب پیوستند

در دومین روز دور تازه اعتصاب رانندگان کامیون، کامیون‌ران‌ها در زرین‌شهر اصفهان به اعتصاب پیوستند. روز گذشته رانندگان کامیون در شهرهای گرگان، مرکز استان گلستان، و مهران در جنوب استان ایلام در مرز با عراق اعتصاب کردند.

بر اساس اطلاعیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، این اقدام اعتراضی برای چهار پیاپی ادامه خواهد داشت.

به گزارش منابع خبری در دومین روز اعتصاب رانندگان کامیون در سرپل ذهاب، پایانه شاهپور اصفهان، زنجان و برخی مناطق سیستان و بلوچستان به این حرکت اعتراضی پیوسته‌اند.

کانال تلگرامی «نه به زندان، نه به اعدام» در همین رابطه از «کمبود سوخت» و «صف‌های طولانی مقابل پمپ بنزین‌ها» در برخی نواحی سیستان و بلوچستان خبر داده است.

خبرگزاری «کمپ» که اخبار مربوط به اعتراض‌های کارگران، پرستاران و معلمان را منتشر می‌کند هم تصاویری از اعتصاب رانندگان کامیون در پایانه باربری ساوه و سمنان منتشر کرده است.

رانندگان کامیون خرداد امسال در اعتراض به عدم پرداخت حق بیمه سهمه دولت، افزایش عوارض شرکت‌های باربری، افزایش قیمت لوازم یدکی و پائین بودن نرخ حمل بار اعتصاب کردند.

به دنبال این اعتصاب مجلس شورای اسلامی کمیته ویژه‌ای برای پیگیری مطالبات رانندگان کامیون تشکیل داد. با این حال رانندگان می‌گویند که وعده‌های مسئولان تحقق نیافته است.

دو ویدئو از اعتصاب رانندگان کامیون را در ادامه ببینید:

[video width="520" height="318" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/09/پایانه-شاهبور-اصفهان-11-شهریور.mp4"][/video]

[video width="520" height="318" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/09/سمنان-11-شهریور.mp4"][/video]

پایان اعتصاب در نیشکر هفت‌تپه

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، از پایان اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه پس از مذاکره با مقام‌های دولتی خبر داد. سندیکای کارگران تا به حال این خبر را تائید یا تکذیب نکرده است.

بزرگ‌ کنید
نیشکر هفت‌تپه ۶ شهریور ۱۳۹۷

کارگران نیشکر هفت‌تپه از ۲۷ مرداد در اعتراض به دستمزد معوق، نامشخص بودن قرارداد کارگران، اقدام مالکان مجتمع برای واگذاری زمین‌های مجتمع به شرکت‌های دیگر و عدم واریز بیمه بازنشستگی کارگران آغاز شد. کارگران همچنین خواستار سلب مالکیت از مالکان این مجتمع تولیدی شدند.

مدیران دولتی استان خوزستان برای پایان دادن به اعتصاب کارگران، نخست نمایندگان کارگران را به یک جلسه مشترک دعوت کردند. اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگران اما گفت که کارگران به دلیل حضور افشار یکی از مدیران نیشکر هفت‌تپه در این جلسه شرکت نکردند.

در همین رابطه اتحادیه آزاد کارگران نیز از احضار تلفنی نمایندگان کارگران به اداره اطلاعات شوش و تهدید آنها به بازداشت در صورت عدم حضور خبر داد. پس از حضور نمایندگان کارگران در اداره اطلاعات، سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه گزارش کرد  فرمانداری شوش جلسه ویژه‌ای برای رسیدگی به مطالبات کارگران برگزار می‌کند.

کارگران خواست‌های خود را بازگشت به کار کارگران اخراجی، پرداخت مطالبات مزدی معوق، قرارداد کار یکساله با تمامی کارگران و لغو قراردادهای پیمانی و روزمزد، عدم حضور مالکان و مدیران کنونی در مجتمع، بازگرداندن زمین‌های واگذار شده به نیشکر هفت‌تپه و تشکیل شورای مستقل کارگری برای نظارت بر مدیران مجتمع اعلام کردند.

این مذاکرات که از جمعه ۹ شهریور آغاز شده بود، سرانجام ۱۱ شهریور به نتیجه رسید.

ادامه تجمع اعتراضی دانشجویان به شهریه دروس جبرانی

دانشجویان دانشگاه تهران بار دیگر در اعتراض به بخشنامه جدید وزارت علوم که دانشجویان دانشگاه‌های دولتی را به پرداخت شهریه برای دروس جبرانی موظف می‌کند، تجمع کردند.

بزرگ‌ کنید
تصویری از تجمع دانشجویان در اعتراض به دریافت شهریه دروس جبرانی

این دانشجویان پیش از این نیز مقابل ساختمان معاونت آموزشی دانشگاه تهران و کوی دانشگاه تجمع کرده بودند.

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران در بیانیه‌ای دریافت شهریه برای دروس جبرانی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد را گام دیگری در راستای اجرای سیاست‌های «کالاسازی آموزش» دانسته و از اعتراض‌های دانشجویان حمایت کرده است.

نشست بی نتیجه بازنشستگان با رئیس دانشگاه فرهنگیان

نمایندگان بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان برای پیگیری مطالبات همکاران خود از شهرهای مختلف به تهران آمدند و با رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت‌گو کردند. خبرگزاری  کار ایران، ایلنا، گزارش داده که مذاکرات «بدون نتیجه» مانده است.

بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان که پیش از این چند مرتبه مقابل ساختمان این دانشگاه تجمع کردند،خواستار پرداخت «پاداش پایان خدمت» هستند.

آنها می‌گویند که با گذشت ۱۵ ماه از پایان کار، مسئولان همچنان از پرداخت پاداش پایان خدمت‌شان خودداری می‌کنند.

نمایندگان بازنشستگان گفته‌اند که تا زمانی که به خواسته‌شان رسیدگی نشود، در تهران خواهند ماند و به اعتراض ادامه می‌دهند.

معترضان در ساختمان شورای شهر زابل را گل گرفتند

بزرگ‌ کنید
معترضان در ساختمان شورای شهر زابل را گل گرفتند

شنبه ۱۰ شهریور جمعی از مردم در اعتراض به وضعیت خدمات شهری و فساد مالی در ورودی ساختمان شهرداری زابل در استان سیستان و بلوچستان را گل گرفتند.

چندی پیش مقام‌های قضایی از دستگیری ۱۱ تن از اعضای شورای شهر و کارکنان شهرداری زابل به اتهام فساد مالی و اختلاس خبر دادند.

خبرگزاری‌های دولتی علت تجمع مردم مقابل ساختمان شورا را «اعتراض به آلودگی» این شهر و کمبود خدمات شهری گزارش کردند. اما در تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی معترضان دست‌نوشته‌هایی چون «یه اختلاس کم بشه/ زابل گلستان میشه» در دست دارند و شعار می‌دهند: « «شورا که منحل بشه/ زابل گلستان می‌شه» و «شورای بی‌کفایت نمی‌خوایم نمی‌خوایم».

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.