ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آمادگی نیروی انتظامی برای محرم: توقیف خودروی بدحجابان

ریییس پلیس ایران می‌گوید بی‌حجابی یا بدحجابی در خودرو به مالکان تذکر داده می‌شود و در صورت دریافت تذکر قبلی، خودرو توقیف خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران ایران از قول فرمانده نیروی انتظامی نوشته که در راستای آمادگی نیروی انتظامی برای ماه محرم، براساس قانون، موارد بی‌حجابی یا بدحجابی در خودرو به مالکان تذکر داده می‌شود و در صورت دریافت تذکر قبلی، خودرو توقیف می‌شود.

حسین اشتری، درباره بدحجابی در خودرو گفته: «نیروی انتظامی بر اساس وظایف قانونی و ذاتی با هرگونه هنجارشکنی برخورد می‌کند و مصادیق این هنجارشکنی بارها اعلام شده است.»

به گفته فرمانده نیروی انتظامی، بر اساس قانون، بی‌حجابی یا بدحجابی در خودرو به مالکان تذکر داده می‌شود و در صورت دریافت تذکر قبلی، خودرو توقیف می‌شود. او البته تاکید کرده که «مردم همکاری خوبی با پلیس دارند و قوانین و مقررات را رعایت می‌کنند.»

رئیس پلیس ایران درباره تمهیدات پلیس برای ایام محرم گفته این نیرو در این ایام نیز با کمک و همراهی مردم نظم، امنیت و آرامش را تأمین خواهد کرد. او همچنین تاکید کرده که نیروی انتطامی هتک حرمت برخی به ماموران پلیس را بر نمی‌تابد و بر اساس قانون با این افراد به شدت برخورد خواهد کرد.

او با اشاره به اتفاقی که در محور شیراز – کازرون افتاده و در جریان آن یک مامور پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفته گفته که بلافاصله افراد ضارب شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع  ذی‌صلاح شدند.

اشتری اظهار امیدواری کرده که هر چه زودتر با این افراد برخورد شود تا درس عبرتی به توهین کنندگان و دلگرمی برای مأموران باشد.

این واکنش در حالی است که گزارش‌ها و ویدئوهای فراوانی از برخورد خشن ماموران با مردم و به ویژه زنان به بهانه بدحجابی منتشر می‌شود.

در یکی از این موارد، اردیبهشت گذشته ماموران گشت ارشاد به بهانه انتقال یک زن به ون گشت ارشاد، در پارکی در تهران به او حمله و به او فحاشی کردند.

در واکنش به این برخورد، حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران انتشار فیلم برخورد نامناسب مأمور زن گشت ارشاد با دو دختر جوان را فضاسازی خواند، دختران معترض را محکوم کرد و درباره مأمور زن نیروی انتظامی گفت او بارها به دختران جوان گل داده بود. روزنامه کیهان، صادق لاریجانی ریاست قوه قضائیه و محمدجواد منتظری دادستان کل ایران نیز در اظهاراتی جداگانه ضمن دفاع از عملکرد گشت ارشاد، رفتار دختران معترض را محکوم کردند.

برخورد نامناسب با زنان تنها بخشی از تقابل برخی از نیروهای پلیس با مردم است. حمله به مهمانی‌های خصوصی مردم، رفتار خشن با متهمان و مجرمان آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان برخورد با اراذل و اوباش و حتی برخورد نامناسب با متخلفان رانندگی، انتقادات زیادی را به نحوه عملکرد پلیس در ارتباط با مردم برانگیخته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.