ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رامین حسین پناهی اعدام شد

رامین حسین پناهی که به اتهام بغی از طریق عضویت در حزب کومله کردستان به اعدام محکوم شده بود از مدتی قبل در سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد.

امجد حسین پناهی، برادر رامین حسین پناهی در توییترش اعلام کرده که برادرش اعدام شده است. در روزهای گذشته خبری از رامین حسین پناهی در دست نبود و او را به سلول انفرادی منتقل کرده بودند. هنوز منبع رسمی جمهوری اسلامی خبر اعدام او را اعلام نکرده‌‌اند و اعدام او در زمره اعدام‌های مخفیانه قرار می‌گیرد.

رامین حسین پناهی که به اتهام بغی از طریق عضویت در حزب کومله کردستان به اعدام محکوم شده بود در سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد.

رامین حسین‌پناهی
رامین حسین‌پناهی

رامین حسین پناهی ۲۶ دی‌ سال گذشته در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق بغی» محاکمه و به اعدام محکوم شد.

این حکم اواخر فروردین سال جاری از سوی دیوان عالی کشور تایید و به واحد اجرای احکام قوه قضاییه ابلاغ شد.

حسین احمدی‌نیاز خرداد ماه سال جاری از رد درخواست اعاده دادرسی این زندانی محکوم به اعدام خبر داد.

مازیار طاطائی، حسین احمدی‌نیاز و عثمان مزین، سه وکیل مدافع رامین حسین پناهی اخیرا ضمن غیرقانونی خواندن انتقال این زندانی سیاسی ۲۳ ساله از زندان سنندج به زندان رجایی‌شهر کرج، از مقام‌های قضایی خواسته بودند موانع موجود در راه رسیدگی دوباره به پرونده این متهم و صدور حکم عادلانه را برطرف کنند.

محروم بودن از حقوق قانونی و خدمات درمانی، قطع غیرقانونی ارتباط تلفنی با خانواده و وکلا و ممانعت از ملاقات، محرومیت از حقوق مساوی با سایر زندانیان و ارائه نکردن خدمات داخل زندان و همچنین غیرقانونی و ناعادلانه دانستن حکم صادر شده و ضرورت رسیدگی دوباره، از دلایلی بودند که در بیانیه وکیلان رامین حسین پناهی به عنوان دلایل و خواسته‌های این زندانی سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا ذکر کرده‌بودند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • صدیق

  انسانها دو گونه اند یا نمی‌دانند یا نمی‌خواهند بدانند. بارها وکلای رامین در مصاحبه های مختلف گفته‌اند که رامین در حین بازداشت مسلح نبوده، لذا اعدام رامین قتل محسوب می‌شود و بانیان و عاملان، قاتلان مردم ایرانند، و باید تحت تعقیب قرار گیرند.

 • سیامک

  جناب "اشرف" کدام داستان ج.ا. در مورد کردستان (و یا هر چیز دیگر در جهان) دروغ نبوده, که این یکی راست باشد!! شما چنانکه به خود زحمت داده و شواهد در دست برای این پرونده را بررسی کنید و بیانات تمامی شاهدان را نیز بخوانید, خواهید دید که این دروغ ج.ا. نیز مانند دیگر دروغ هایش چیزی نیست جز مقدار زیادی حرف مفت آخوندی. خدمت شما همچنین عرض شود که در طی ۴۰ سال گذشته تمامی مردم کردستان به طور مستقیم و غیر مستقیم به نحوی از انحا با گروه ها, سازمانها و احزاب مخالف ج.ا. در تماس بوده اند. اعتصاب عمومی فردا (دوشنبه ۱۹ شهریور) بار دیگر این حقیقت را بر همگان اثبات خواهد کرد.

 • کارگر

  دایه شریفه: " رامین من زنده است، من امروز هزاران رامین دارم. من شهید بزرگی را پیشکش کردستان و مردم آزادیخواه ایران کردم." دایه شریفه و خواهران رامین

 • اشرف

  ضمن محکوم کردن شدید این اعدام و هر گونه کشتن انسان توسط هرگونه انسان، و با اظهار تاسف فراوان به خاطر مرگ جانسوز این جوان، از حزب کومله کردستان خواهش دارم که برای احترام به شعور و آگاهی مخاطبان این خبر، به دور از هر گونه سیاست بازی، اعلام کنند که آیا این جوان برومند کرد، آنگونه که رژیم جمهوری اسلامی اعلام کرده است، عضو این حزب پیکارجو بوده و در حین درگیری مسلحانه دستگیر شده بود یا که این داستان دروغ است.