ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات- از میان آن‌ها: تخته کردن درِ ورودی ساختمان شورای اسلامی شهر بروجرد

ادامه‌اعتصاب رانندگان کامیون، تجمع اعتراضی کارگران سد چم‌شیر، سپرده‌گذاران کاسپین و سپهر ایرانیان از دیگر خبرهای اعتراضی بود. احزاب کُرد نیز مردم را به اعتصاب عمومی فراخواندند.

این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که سه‌شنبه ۲۰ شهریور صورت گرفته‌ یا در این روز خبرهای آنها منتشر شده‌اند. مجموعه ممکن است با اطلاعات جدید به‌روز شود.

بزرگ‌ کنید
معترضان در شورای اسلامی شهر بروجرد را جوش کردند و این نوشته به آن آویختند.

معترضان در ورودی ساختمان شورای اسلامی شهر بروجرد را «تخته» کردند

جمعی از ساکنان بروجرد در استان لرستان صبح سه‌شنبه در ورودی ساختمان شورای شهر را جوشکاری کردند. آنها یک پارچه نوشته نیز به ساختمان شورا آویختند که بر روی آن نوشته شده بود: «به علت عدم کارایی شورای شهر درب شورا تخته شد».

این اقدام اعتراضی پس از آن صورت گرفت که اختلاف میان اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد افزایش یافت.

جعفر بدریان رئیس دادگستری استان لرستان گفته که در رابطه با این مسئله با شورای حل اختلاف استان گفت‌گو کرده و از اعضای شورای اسلامی شهر خواسته است اختلافات را کنار بگذارند.

اختلاف اعضای شورای شهر بروجرد پیش از این به استعفای ۶ تن از اعضا انجامید. این شورا همچنین از یکسال قبل نتوانسته برای انتخاب شهردار به نتیجه برسد.

اشرف چنگی عضو شورای شهر بروجرد در رابطه با همین مسئله به خبرگزاری تسنیم گفته:شورای شهر در ۴۵ روز گذشته هیچ جلسه‌ای برگزار نکرده است.

او همچنین برکناری شهردار بروجرد بدون تصمیم شورای شهر را یکی دیگر از دلایل افزایش تنش در شورا دانسته است.

فرماندار بروجرد هم گفته که اعضای شورای شهر هنوز برای تعیین هیئت رئیسه به نتیجه نرسیده‌اند.

تجمع کارگران سد چم‌شیر در محوطه کارگاه: ۱۰ ماه مطالبات مزدی معوق داریم

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) سه‌شنبه ۲۰ شهریور گزارش کرد: شماری از کارگران سد چم‌شیر گچساران با تجمع مقابل محوطه کار به وضعیت شغلی خود اعتراض کردند.

بزرگ‌ کنید
تجمع کارگران سد چم‌شیر

کارگران گفته‌اند که بیش از ۱۰ ماه دستمزد معوق دارند و مسئولان پروژه و مقام‌های دولتی توجهی به خواسته آنان ندارند.

خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی شمار کارکنان این پروژه را ۸۰۰ تن و خبرگزاری دولت جمهوری اسلامی، ایرنا، ۹۵۰ تن گزارش کرده است. کارگران این پروژه اردیبهشت امسال نیز در اعتراض به معوقات مزدی دست از کار کشیدند.

کارگران معترض گفته بودند که تا زمانی که تمامی معوقات مزدی‌شان پرداخت نشود، به محل کار باز نخواهند گشت.

مسئولان دولتی آن زمان وعده کردند با تامین اعتبار خواسته کارگران را برآورده کنند. با این حال کارگران گفته‌اند که به رغم بازگشت آنها به محل کار، دستمزد و معوقات مزدی‌شان پرداخت نشده است.

فرماندار گچساران گفته است که بخشی از مطالبات مزدی کارگران مربوط به سال ۱۳۹۵ است.

سد چم‌شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره ساخته می‌شود. پیش از این مسئولان وزارت نیرو گفته بودند که دی ۱۳۹۶ سد آبگیری خواهد شد.

سپرده‌گذاران کاسپین بازهم تجمع کردند

سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری کاسپین برای چندمین بار مقابل ساختمان بانک مرکزی تجمع کردند. آنها شعار می‌دادند: «می‌مانیم، می‌میریم/ پولمونو پس می‌گیریم». منابع خبری شمار معترضان را «اندک» و نزدیک به «۱۰۰ تن» گزارش کرده‌اند. در یک ویدئو که از این تجمع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، معترضان شعار می‌دهند: «دو ساله که دویدیم/ فقط دروغ شنیدیم».

در یک ویدئو دیگر هم مشخص است که معترضان توسط پلیس محاصره شده‌اند. برخی منابع خبری گزارش‌هایی مبنی بر خشونت پلیس با معترضان منتشر کرده‌اند.

موسسه مالی و اعتباری کاسپین از تجمیع سه موسسه مالی و اعتباری «آرمان ایرانیان»، «فردوسی» و «فرشتگان» شکل گرفت. مقام‌های بانکی مرکزی پیش از این گفته‌اند که ۹۸ درصد از مطالبات سپرده‌گذاران را پرداخت کرده‌اند. با این حال سپرده‌گذاران کاسپین و دیگر موسسه‌های مالی ادغام شده در آن در رشت، تهران و مشهد در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان تا به حال چندین مرتبه در مکان‌های مختلف تجمع کرده‌اند.

یک ویدئو از این تجمع را در ادامه ببینید:

[video width="520" height="330" mp4="https://www.radiozamaneh.com/u/wp-content/uploads/2018/09/کاسپین-تهران-20-شهریور.mp4"][/video]

تجمع در مهاباد: موسسه سپهر ایرانیان ورشکست و مدیرعامل آن فراری است

موسسه قرض‌الحسنه سپهر ایرانیان در مهاباد استان آذربایجان‌غربی ورشکست و به گفته سپرده‌گذاران مدیرعامل آن متواری شده است.

جمعی از سپرده‌گذاران این موسسه صبح سه‌شنبه در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان این موسسه و مدیران دولتی مقابل ساختمان سپهر ایرانیان تجمع کردند.

در تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی معترضان مقابل در بسته این موسسه تجمع کرده‌اند. مدیرعامل سپهر ایرانیان سامان رهنما از اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد است.

ادامه اعتصاب رانندگان کامیون در نیشابور

اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف ادامه دارد. رانندگان کامیون از آغاز شهریور اعلام کردند در اعتراض به عدم تحقق وعده مسئولان دولتی دور تازه‌ای از اعتراض و اعتصاب را آغاز خواهند کرد.

در یک ویدئو منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی رانندگان کامیون و کامیونداران در نیشابور سه‌شنبه ۲۰ شهریور کامیون‌ها را خاموش و تجمع کرده‌اند.

رانندگان کامیون خواستار پرداخت حق بیمه سهم دولت برای بیمه تامین اجتماعی کامیون‌ران‌ها، کاهش نرخ تعرفه شرکت‌های باربری، افزایش نرخ کرایه حمل بار و تامین لاستیک و قطعات لوازم یدکی ارزان‌قیمت هستند.

در دور نخست اعتراض رانندگان کامیون مجلس شورای اسلامی کمیته ویژه‌ای برای پیگیری مطالبات آنان تشکیل داد. رانندگان معتقدند که وعده‌های مسئولان پوچ بوده و اقدامی برای تحقق آن صورت نگرفته است.

تجمع مال‌باختگان شهرک نگین اصفهان

شماری از خریداران زمین برای ساخت واحد مسکونی در شهرک نگین اصفهان – علی‌آباد کنگان اصفهان- صبح امروز مقابل ساختمان دادگستری تجمع کردند. این افراد خواستار تحویل زمین‌هایی که ۱۶ سال قبل خریدند، هستند.

بزرگ‌ کنید
تصویری از اعتراض مالباختگان مقابل دادگستری اصفهان

یکی از مالباختگان این پروژه گفته که این زمین‌ها توسط دو نفر به بیش از چهار هزار تن فروخته شده است.

دادگستری اصفهان پیش از این در رسیدگی به شکایت مال‌باختگان حکم به «رد مال فروشندگان» داده بود. رئیس دادگستری اصفهان نیز گفته بود که کمیته ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل خواهد شد.

علی آباد کنگان در شمال اصفهان و در کنار اتوبان اصفهان- تهران قرار دارد. مسئولان شهری اصفهان می‌گویند که زمین‌های فروخته شده خارج از طرح شهرسازی است.

فراخوان به اعتصاب عمومی کردستان

سازمان احزاب کردستان در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی کرد و حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به مقر دو حزب دموکرات کردستان و دموکرات کردستان ایران از همه مردم کردستان در ایران دعوت کرده که چهارشنبه ۲۱ شهریور با ماندن در خانه و بستن مغازه‌ها اعتصاب کنند.

این اقدام اعتراضی پیش از این قرار بود که دوشنبه ۱۸ شهریور برگزار شود.

حزب‌های سیاسی کردستان ایران نیز با صدور اطلاعیه‌های جداگانه مردم را به مشارکت در این اقدام اعتراضی فراخوانده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران شنبه و یکشنبه ۶ زندانی کرد را به اتهام «اقدامات تروریستی» اعدام و همزمان به مقر دو حزب حدک و حدکا مستقر در اقلیم کردستان عراق حمله موشکی کرد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی از همبستگی بسیاری از «فعالان فرهنگی و سیاسی» با اعتصاب عمومی در کردستان خبر داده‌اند. همزمان رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران تهدید کرده که «به هر اقدامی علیه امنیت ایران» واکنش تند نشان داده خواهد شد.

بنا بر گزارش رسانه‌های کردستان تحرکات نظامی جمهوری اسلامی در این مناطق طی روزهای گذشته شدت بیشتری گرفته و نیروهای نظامی در شهرهای مختلف مستقر شده‌اند.

تجمع سراسری بازنشستگان

بازنشستگان در چند شهر ایران طبق قرار قبلی مقابل سازمان برنامه و بودجه و دیگر نهادهای دولتی تجمع کردند. آنها پیش از این با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که در اعتراض به وضعیت معیشتی و عدم توجه مسئولان به خواستهایشان در تهران مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه و در دیگر شهرها نیز مقابل ساختمان‌های این نهاد و یا استانداری و فرمانداری تجمع می‌کنند.

معترضان در تهران خواستار استعفای محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه شدند.

گزارش این اعتراضات را در ادامه بخوانید:

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.