Share

ویکتوریا مارینوا، روزنامه‌نگار بلغارستانی که در زمینه فساد مالی از صندوق مالی اتحادیه اروپا در بلغارستان تحقیق می‌کرد، به قتل رسید. پیش از قتل این روزنامه‌نگار، به او تجاوز شده است.

ویکتوریا مارینوا، روزنامه‌نگار بلغارستانی

دادستان شهر روسه در شمال بلغارستان اعلام کرده که جنازه ویکتوریا مارینوا، روزنامه‌نگار ۳۰ ساله در پارکی در این شهر یافت شده است. تلفن همراه او، سویچ خودرو، عینک و تکه‌ای از لباس این روزنامه‌نگار در محل حادثه مفقود شده. مارینوا با ضربه مهلکی به سرش به قتل رسیده و قبل از آن هم به طرز وحشیانه‌ای به او تجاوز شده است. بویکو بوریسف، نخست‌وزیر بلغارستان خواهان تحقیق درباره قتل مارینوا شده است.

ویکتوریا مارینوا در یک شبکه تلویزیونی در شهر روسه کار می‌کرد. او گزارش‌هایی پیرامون شرکت‌هایی تهیه می‌کرد که مقامات محلی آنها را اداره می‌کنند و با حمایت مالی اتحادیه اروپا در پروژه‌های زیرساختی فعالیت دارند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) قتل این خبرنگار را محکوم کرده است. پیش از این  قتل دافته کاروانا گالیزیا، خبرنگار مالتی در پی انفجار خودروی شخصی‌اش خبرساز شده بود. گالیزیا برای نخستین بار از پولشویی علی صدر هاشمی‌نژاد از طریق بانک پیلاتوس در مالت پرده برداشته بود.

سعید کریمیان، مدیر ۴۵ ساله ایرانی گروه تلویزیونی «جم تی وی» که به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده بود. در ۱۹ آوریل ۲۰۱۷  در شهر استانبول ترکیه با تیراندازی مهاجمان مسلح کشته شد.

یان کوچیاک، خبرنگار۲۷ ساله اهل اسلوواکی و دیمیتری پوپکوف، خبرنگار ۴۲ ساله و سردبیر روزنامه «TOH-M» از دیگر روزنامه‌نگارانی بودند که در خاک اروپا به قتل رسیده‌اند.

بیشتر بخوانید:

تحقیقات درباره مرگ روزنامه‌نگار مالتی دولت این کشور را زیر فشار قرار داد

Share