ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات- از میان آن‌ها: دانشجویان علیه حسن روحانی شعار دادند

پایان اعتصاب رانندگان کامیون و آغاز اعتصاب معلمان، تجمع دوباره کارکنان بیمارستان خمینی کرج و ادامه اعتراض کشاورزان ورزنه هم خبر ساز بود.

این مجموعه در برگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که یکشنبه ۲۲ مهر صورت گرفته یا اخبار آن منتشر شده است. مجموعه ممکن است که با خبرهای جدید به روز شود.

بزرگ‌ کنید
تجمع کارکنان بیمارستان خمینی کرج

کارکنان بیمارستان خمینی کرج دوباره تجمع کردند

شماری از کارکنان بیمارستان خمینی کرج صبح یکشنبه ۲۲ مهر بار دیگر در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود تجمع کردند. آنها پیش از این نیز به مدت یک هفته در محل کار و مقابل ساختمان بیمارستان تجمع کرده بودند. خبرگزاری دولتی کار ایران، ایلنا، شمار معترضان را حدود ۲۵۰ تن گزارش کرده است.

معترضان می‌گویند که مالکان این بیمارستان، (سازمان همیاری شهرداری‌های البرز، استانداری البرز و بنیاد شهید) با عدم پرداخت مطالبات کارکنان و پزشکان می‌خواهند بیمارستان را ورشکسته نشان دهند و آن را به بخش خصوصی واگذار کنند.

قاسم طاهری نایب رئیس شورای اسلامی کارکنان بیمارستان خمینی گفته که وعده مسئولان مبنی بر پرداخت سه ماه دستمزد معوق به معترضان عملی نشده و تنها دو ماه حقوق پایه آنان پرداخت شده است. کارکنان بیمارستان خمینی پیشتر گفته بودند که ۱۱ ماه دستمزد و مزایای مزدی‌شان پرداخت نشده است.

کشاورزان ورزنه بار دیگر تجمع کردند

کشاورزان ورزنه اصفهان همچنان در اعتراض به عدم تحقق وعده مسئولان دولتی مبنی بر تامین حق‌آبه کشت پائیزه تجمع می‌کنند.

بزرگ‌ کنید
اعتراض کشاورزان اصفهان- عکس: آرشیو

پیش از این مسئولان استانی اصفهان گفته بودند که با اجرای طرح آب چرخانی مشکل کمبود آب برای کشاورزان را برطرف خواهند کرد. این طرح اما با مخالفت نمایندگان مجلس روبرو شد. کشاورزان نیز در اعتراض به این وضعیت تراکتورهای خود را در میادین ورودی شهرهای مختلف اصفهان پارک می‎کنند.

اعتراض دانشجویان به رئیس دولت و فضای امنیتی دانشگاه‌ها

در تهران هم حضور حسن روحانی در دانشگاه علوم پزشکی با اعتراض دانشجویان همراه شد. در دانشگاه تهران دانشجویان که دست‌نوشته‌هایی در اعتراض به دستگیری همکلاسی‌های خود داشتند، شعار دادند: «صدامون بریدین/ با رای‌مون پز میدن».

بزرگ‌ کنید
اعتراض دانشجویان در محوطه دانشگاه تهران

آنها همچنین علیه گرانی، فساد مالی و اختلاس شعار دادند. «تورم، گرانی/ پاسخ بده روحانی»، «یه اختلاس کم بشه/ مشکل گرونی حل میشه» از جمله شعارهای دانشجویان بود.

یک ویدئو از این اعتراض را در ادامه ببینید:

حسن روحانی امروز در یک سخنرانی در جمع دانشجویان و کارکنان دانشگاه مدعی شد که در دوره او محدودیت‌ها فعالیت دانشجویی برطرف شده و «آسمان دانشگاه از دانشجویان ستاره دار پاک شده است». این اظهارات در حالی بیان شد که شماری از فعالان دانشجویی همزمان با اعلام نتایج دوره کارشناسی ارشد به حراست وزارت علوم احضار و از ادامه تحصیل منع شدند.

گزارش حضور روحانی در دانشگاه تهران:

شورای صنفی دانشگاه‌های ایران شمار دانشجویان محروم از تحصیل در آغاز سالجاری را حدود ۱۵۰ تن گزارش کرده است.

دانشجویان در دانشگاه هنر تهران هم در اعتراض به فضای امنیتی دانشگاه‌ها و صدور احکام قضایی برای دانشجویان تجمع کردند. شماری از فعالان دانشجویی از دی سال گذشته بازداشت و با احکام زندان‌ بلند مدت روبرو شدند.

مسئولان وزارت علوم که پیشتر قول داده بودند در رایزنی با مسئولان قوه قضائیه، مشکل دانشجویان را برطرف کنند، پس از صدور احکام قضایی سکوت کرده‌اند.

کارگران پارس میل‌لنگ ۴ ماه حقوق نگرفتند

کارگران پارس میل‌لنگ تاکستان به خبرگزاری دولتی کار ایران، ایلنا، گفتند که بیش از ۴ ماه دستمزد دریافت نکرده‌اند.

مدیران این کارخانه تولید کننده قطعات یدکی و تجهیزات خودروسازی عدم وصول مطالباتشان از سوی شرکت‌های خودروسازی بزرگ را علت عدم پرداخت دستمزد کارگران اعلام کرده‌اند. ۴۰ کارگر این کارخانه شهریور امسال به دلیل آنچه که پایان قرارداد اعلام شد، از محل کار اخراج شدند.

همچنین به گفته کارگران، کارگران باقی مانده در حال حاضر به صورت نیمه‌وقت اشتغال دارند.

پایان موقت اعتصاب رانندگان کامیون

رانندگان کامیون به صورت موقت به اعتصاب خود پایان دادند اما اعلام کردند که در صورت عدم اجرای مصوبه پرداخت کرایه بار بر اساس مسافت و وزن و تحقق دیگر وعده‌های مسئولان بار دیگر اعتصاب را از سرخواهند گرفت.

گزارش پایان اعتصاب رانندگان کامیون را در ادامه بخوانید:

اعتصاب رانندگان از یکم مهر آغاز و به سرعت به ۳۸۱ شهر ایران گسترش یافت. در جریان این اعتصاب حدود ۲۷۰ راننده به دلیل شرکت در اعتصاب دستگیر شدند. مقام‌های قضایی ایران رانندگان را به اشد مجازات و اعدام تهدید کرده‌اند.

معلمان در سراسر ایران اعتصاب کردند

معلمان در ایران همانگونه که پیشتر اعلام کرده بودند، از حضور در کلاس‌های درس خودداری کردند. منابع خبری مشارکت معلمان در تحصن امروز را «گسترده» توصیف کردند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان که از ۴۲ تشکل صنفی تشکیل شده، هفته گذشته معلمان را به تحصن در محل کار فراخواند. خواسته‌های معلمان اجرای قانون خدمات کشوری، رفع تبعیض از معلمان، اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، توقف خصوصی‌سازی و کالایی‌سازی آموزش و آزادی معلمان زندانی اعلام شده است.

فعالان صنفی معلمان روز گذشته از افزایش فشارهای امنیتی و پلیسی بر معلمان به منظور جلوگیری از اعتصاب خبر داده بودند. در همین رابطه نیز دو معلم در مشهد و سقز دستگیر شده بودند.

مجموعه‌ای از عکس‌های تحصن امروز معلمان را در زیر ببینید:

اعتصاب معلمان دوشنبه ۲۳ مهر نیز ادامه خواهد داشت. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان اعلام کرده که در صورت عدم پذیرش خواستهای معلمان، اعتراضات گسترده‌تر خواهد شد.

گزارش از اعتصاب سراسری معلمان را در ادامه بخوانید:

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.