ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هشدار دوباره روسيه درباره سپر موشکی

<p>روسيه در خصوص استقرار سپر موشکی آمريکا در خاک کشورهای اروپايی بار ديگر هشدار داد.</p> <!--break--> <p>&nbsp;</p> <p>به گزارش رويترز، ديمتری مدودف، رئيس&zwnj;جمهور روسيه سپر موشکی آمريکا در خاک اتحاديه اروپا را باعث &quot;برهم&zwnj;خوردن تعادل نظامی&quot; ميان آمريکا و روسيه توصیف کرد.</p> <p>مدودف افزود: &quot;زمان غرب برای دادن امنيت لازم به روسيه در خصوص سپرموشکی رو به پايان است.&quot;</p> <p>سپر دفاع موشکی يکی از موضوع&zwnj;های اساسی مورد اختلاف آمريکا و روسيه در چند سال اخير است.</p> <p>اين طرح در زمان جرج بوش، رئيس جمهور پيشين آمريکا در رابطه با آن&zwnj;چه که تهديدات ايران و کره شمالی می&zwnj;خواند، مطرح شد.</p> <blockquote> <p>مذاکرات روسيه و ناتو درباره سپر موشکی به دليل اينکه غرب حاضر نشده به روسيه تضمين حقوقی دهد که اين سامانه دفاعی در ضديت با مسکو قرار ندارد، به بن&zwnj;بست رسيده است</p> </blockquote> <p>بر پايه اين طرح باید رادار پيشرفته&zwnj;ای با قدرت کنترل شعاع شش هزار کيلومتر در کشور چک مستقر شود و به منظور هدف قرار دادن موشک&zwnj;های شليک&zwnj;شده به سوی اروپا، موشک&zwnj;های ضد موشک در خاک لهستان مستقر گردد.</p> <p>با انتخاب باراک اوباما به عنوان رئیس&zwnj;جمهور آمریکا، برای &quot;ايجاد فضای دوستانه&quot; ميان روسيه و آمريکا، اجرای اين طرح به حالت تعليق درآمد اما پس از یک سال دوباره اجرای طرح سپر موشکی از سر گرفته شد.</p> <p>مذاکرات روسيه و ناتو درباره سپر موشکی به دليل اينکه غرب حاضر نشده به روسيه تضمين حقوقی دهد که اين سامانه دفاعی در ضديت با مسکو قرار ندارد، به بن&zwnj;بست رسيده است.</p> <p>آمريکا و ناتو با وجود اعتراضات مسکو به استقرار سامانه&zwnj;های سپر موشکی در اروپا ادامه می دهند.</p> <p>روسيه در مقابل بر ضرورت تضمين حقوقی درباره اينکه سپر اروپايی موشکی در ضديت با مسکو قرار نداشته باشد، پافشاری می&zwnj;کند.</p> <p>در همين حال مدتی پيش دميتری روگوزين، نماينده دائم روسيه در ناتو، ايجاد سپر دفاع موشکی آمريکا در اروپا را به&zwnj;عنوان بهانه&zwnj;ای برای حمله به ايران رد نکرد.</p> <p>وی گفت: &quot;سپر موشکی صرفاً يک سيستم دفاعی نيست. کارشناسان، چه در روسيه و چه در ديگر کشورها از اين بيم دارند که ايجاد يک سپر موشکی در اروپا که هدف رسمی آن دفع تهديدات ايران خواهد بود، در واقع به&zwnj;عنوان بهانه&zwnj;ای برای آماده&zwnj;سازی حمله به ايران مورد استفاده قرار گيرد.&quot;</p> <p>به گفته اين مقام روسی &quot;با توجه به نقشه دفاع موشکی، آمريکا در نظر دارد تا سال ۲۰۱۸، تجهيزات نظامی راه دور خود را در ديگر کشورهای اروپائی مستقر سازد.&quot;</p> <p>&nbsp;</p>

روسيه در خصوص استقرار سپر موشکی آمريکا در خاک کشورهای اروپايی بار ديگر هشدار داد.

به گزارش رويترز، ديمتری مدودف، رئيس‌جمهور روسيه سپر موشکی آمريکا در خاک اتحاديه اروپا را باعث "برهم‌خوردن تعادل نظامی" ميان آمريکا و روسيه توصیف کرد.

مدودف افزود: "زمان غرب برای دادن امنيت لازم به روسيه در خصوص سپرموشکی رو به پايان است."

سپر دفاع موشکی يکی از موضوع‌های اساسی مورد اختلاف آمريکا و روسيه در چند سال اخير است.

اين طرح در زمان جرج بوش، رئيس جمهور پيشين آمريکا در رابطه با آن‌چه که تهديدات ايران و کره شمالی می‌خواند، مطرح شد.

مذاکرات روسيه و ناتو درباره سپر موشکی به دليل اينکه غرب حاضر نشده به روسيه تضمين حقوقی دهد که اين سامانه دفاعی در ضديت با مسکو قرار ندارد، به بن‌بست رسيده است

بر پايه اين طرح باید رادار پيشرفته‌ای با قدرت کنترل شعاع شش هزار کيلومتر در کشور چک مستقر شود و به منظور هدف قرار دادن موشک‌های شليک‌شده به سوی اروپا، موشک‌های ضد موشک در خاک لهستان مستقر گردد.

با انتخاب باراک اوباما به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، برای "ايجاد فضای دوستانه" ميان روسيه و آمريکا، اجرای اين طرح به حالت تعليق درآمد اما پس از یک سال دوباره اجرای طرح سپر موشکی از سر گرفته شد.

مذاکرات روسيه و ناتو درباره سپر موشکی به دليل اينکه غرب حاضر نشده به روسيه تضمين حقوقی دهد که اين سامانه دفاعی در ضديت با مسکو قرار ندارد، به بن‌بست رسيده است.

آمريکا و ناتو با وجود اعتراضات مسکو به استقرار سامانه‌های سپر موشکی در اروپا ادامه می دهند.

روسيه در مقابل بر ضرورت تضمين حقوقی درباره اينکه سپر اروپايی موشکی در ضديت با مسکو قرار نداشته باشد، پافشاری می‌کند.

در همين حال مدتی پيش دميتری روگوزين، نماينده دائم روسيه در ناتو، ايجاد سپر دفاع موشکی آمريکا در اروپا را به‌عنوان بهانه‌ای برای حمله به ايران رد نکرد.

وی گفت: "سپر موشکی صرفاً يک سيستم دفاعی نيست. کارشناسان، چه در روسيه و چه در ديگر کشورها از اين بيم دارند که ايجاد يک سپر موشکی در اروپا که هدف رسمی آن دفع تهديدات ايران خواهد بود، در واقع به‌عنوان بهانه‌ای برای آماده‌سازی حمله به ايران مورد استفاده قرار گيرد."

به گفته اين مقام روسی "با توجه به نقشه دفاع موشکی، آمريکا در نظر دارد تا سال ۲۰۱۸، تجهيزات نظامی راه دور خود را در ديگر کشورهای اروپائی مستقر سازد."

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.