ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محسن هاشمی: به‌عنوان گزینه شهردار تهران مطرح هستم

با قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ادامه کار شهردار تهران در ابهام قرار دارد. رئیس شورای شهر تهران می‌گوید اگر لازم باشد شهردار تغییر کند، شورا به سرعت تصمیم می‌گیرد.

با قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، محمد علی افشانی می‌بایست از شهرداری تهران استعفا دهد، مگر آنکه رهبر جمهوری اسلامی با ابقای او موافقت کند. مهدی هاشمی می‌گوید شورای شهر تهران مشورت‌هایی برای انتخاب شهردار بعدی کرده و برخی از اعضا نیز او را برای این سمت در نظر دارند.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران سه‌شنبه ۲۴ مهر پس از جلسه این شورا درباره این‌که چرا شورای شهر زودتر وارد موضوع انتخاب شهردار بعدی نمی‌شود، گفت: «ما یک هفته دیگر نیز تلاش خودمان را می‌کنیم اما بر فرض یک درصد اگر این شهردار نباشد، اعضای شورا در ذهن‌هایشان در خصوص نفر بعدی پیش‌بینی‌هایی کرده‌اند، حتی مشورت‌هایی نیز با هم و در کمیسیون‌ها مطرح شده که پس از آنکه وضعیت قانون منع به کارگیری بازنشستگان قطعی شد، این اسامی از سمت اعضای شورا مطرح خواهد شد.»

گمانه‌زنی درباره برکناری محمدعلی افشانی، شهردار تهران در پی اجرایی شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان افزایش یافته است. بر اساس قانون جدید، تنها راه ابقای او در این سمت، اخذ اجازه از ولی فقیه است.

پیش‌بینی می‌شود که با اجرای این قانون ۱۶۹۰ تن از بدنه دولت باید از منصب رسمی‌شان استعفا دهند.

محسن هاشمی گفت در نشست امروز شورای شهر تهران این موضوع مطرح شده که اگر نتوان افشانی را به‌عنوان شهردار حفظ کرد، روند انتخاب شهردار به طولانی بودن گذشته نباشد و آن را کوتاه کنند.

هاشمی درباره این‌که آیا او نیز جزو گزینه‌های شهردار جدید است، گفت: «شاید در ذهن برخی از اعضا من نیز به‌عنوان گزینه مطرح باشم.»

پیش از این تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران گزارش داده بود که نام محسن هاشمی به‌عنوان گزینه محتمل برای شهرداری مطرح شده است.

فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی که پس از کناره‌گیری محمدعلی نجفی برای تصدی پست شهرداری دورخیز کرده بود، به‌نظر می‌رسد که این بار نیز به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی شهرداری تهران مطرح است.

شهردار فعلی تهران چندی پیش در پاسخ به پرسشی درباره ادامه کارش گفته بود «مبنای ما قانون است بنده تابع قانون هستم تفسیر قانون بر عهده معاونت رئیس‌جمهور و اداره امور استخدامی کشور و شورای شهر است بنده مشکلی ندارم و در شهرداری می‌مانم و به سوالات شما پاسخ می‌دهم».

محمدعلی افشانی در روزهای گذشته تغییراتی در سطوح مختلف شهرداری تهران انجام داده و پس از برکناری محمدعلی کریمی مشاور و رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران، حجت‌الله میرزایی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراها را را هم برکنار کرد.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • reza

    از گل بهتر غضنفر!!! ختم روزگار...ست این کوتولهء سیاست باز و نیرنگ باز