ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

#اعتراضات- از میان آن‌ها: تجمع رانندگان مینی‌بوس و وانت در تهران

از دیگر خبرها: اعتراض کارگران «ول سرویسز» به هفت ماه مطالبات مزدی و تجمع متقاضیان مسکن مهر در شهر پردیس.

این مجموعه در برگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که یکشنبه ۲۹ مهر صورت گرفته یا اخبار آن منتشر شده است. مجموعه ممکن است با خبرهای جدید به روز شود یا تغییر کند.

تجمع رانندگان وانت‌بار و مینی‌بوس درون شهری تهران

رانندگان وانت‌بار شهری و مینی بوس‌های درون شهری تهران یکشنبه ۲۹ مهر در دو نقطه تجمع کردند.

رانندگان وانت شهری در مصلی تهران محل برگزاری «انتخابات اتحادیه کارفرمایی صنف حمل و نقل بار سبک شهری» تجمع کردند تا «به مشکلاتی که در نتیجه واگذاری مسئولیت حمل ونقل حمل ونقل وانت بارها به بخش خصوصی ایجاد شده»، اعتراض کنند.

مجید ولی مسئول اتحادیه صنفی وانت بارهای شهر تهران به خبرگزاری دولتی کار ایران، ایلنا، گفت که مصوبه شورای شهر در ارتباط با واگذاری مسئولیت حمل و نقل بار سبک به چند شرکت خصوصی، مشکلات صنفی و معیشتی وانت‌داران و رانندگان وانت را دو چندان کرده است.

براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران رانندگان وانت‌بار پلاک عموی شهر تهران هنگام جابجایی هر بار باید یک پیامک به شرکتی که تحت مسئولیت آن فعالیت می‌کنند، ارسال کنند و به ازای هر بارگیری مبلغی به عنوان تعرفه به شرکت‌های باربری بپردازند.

به گفته ولی رانندگان وانت روزانه باید ۴۰ هزار تا ۵۰ هزار تومان به شرکت‌های خصوصی پرداخت کنند. او گفته که شرکت‌های خصوصی با دلالی حق قانونی و شرعی رانندگان را ضایع می‌کنند و هیچ نهادی با آنها برخورد نمی‌کند.

رانندگان مینی‌بوس‌های درون شهری تهران نیز در اعتراض به جریمه دو میلیون تومانی بابت ورود به محدوده طرح ترافیک مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

رانندگان معترض که پیامک‌هایی مشابه مبنی بر جریمه ۲ میلیون تومانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک دریافت کرده‌اند، گفته‌اند که به آنها اعلام شده بود که تا شهریور می‌توانند بدون پرداخت هزینه از طرح ترافیک استفاده کنند.

هزینه طرح ترافیک برای مینی‌بوس‌های شهری در سال گذشته ۹۰۰ هزار تومان بوده و شورای شهر نرخ امسال را اعلام نکرده است.

کارگران «ول سرویسز ایران» هفت ماه حقوق نگرفته‌اند

کارگران شرکت «ول سرویسز ایران» در اهواز هفت ماه است که دستمزد نگرفته‌اند.

آنها یکشنبه ۲۹ مهر یک پارچه نوشته بر در ورودی این شرکت حفاری نصب کردند که بر روی آن نوشته بود: «ما پرسنل شرکت ول سرویس ایران  هفت ماه حقوق حقوق، عیدی، پاداش و حق بیمه خود را دریافت نکردیم و خانواده‌های ما در وضعیت بد معیشتی به سر می‌برند».

تجمع متقاضیان مسکن مهر شهرک پردیس

به گزارش خبرگزاری‌های ایران حدود ۴۰۰ تن از متقاضیان مسکن مهر در شهرک پردیس تهران امروز مقابل ساختمان شرکت «مادرتخصصی عمران شهرهای جدید» در ونک تهران تجمع کردند.

معترضان می‌گویند که مسئولان شهرک به دروغ می‌گویند که واحدهای مسکونی تکمیل و واگذار شده است. آنها افتتاح واحدهای مسکونی را «صوری» دانسته و گفتند که بعد از هفت سال هنوز خانه‌ای تحویل داده نشده است.

مسئولان وزارت راه و شهرسازی شهریور امسال گفته بودند که ۵ هزار واحد مسکونی در این شهرک آماده واگذاری است. فرماندار پردیس هم ۱۹ شهریور واگذاری بیش از ۵ هزار واحد مسکونی در این شهرک را اعلام کرده بود.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.