Share

روزنامه ایران، وابسته به دولت، با انتقاد از کارگردان فیلم "خصوصی"، این فیلم را علیه محمود احمدی‌نژاد و جریان موسوم به انحرافی توصیف کرد.

تارنمای روزنامه ایران، امروز سه‌شنبه هشتم فروردین، نوشت به‌نظر می‌رسد پشت پرده جریان‌سازی رسانه‌ای علیه دو فیلم "خصوصی" و "گشت ‌ارشاد"، "ایجاد حساسیت افکار عمومی و اقبال به نسخه‌های کپی آن‌ها باشد."

این روزنامه نوشت: "[محمدحسین فرح‌بخش] کارگردان فیلم «خصوصی» در جای جای این فیلم، با ارائه نشانه‌هایی، قصد تخریب برخی از اطرافیان نزدیک احمدی‌نژاد را داشته است."

این روزنامه حامی دولت ادبیات به کار گرفته شده در بخش‌های مختلف فیلم "خصوصی" از سوی ابراهیم (فرهاد اصلانی) شخصیت اصلی فیلم و برخی از دوستان و همراهان وی را نماد یک جریان سیاسی مخالف و منتقد دولت در شرایط کنونی توصیف کرد.

روزنامه ایران انجام قتل از سوی شخصیت نخست این فیلم را مکملی برای "سیاه‌نمایی مطلق" نسبت به یک مهره نزدیک به جریان موهوم انحرافی خواند.

روزنامه ایران: کارگردان فیلم "خصوصی" در جای جای این فیلم، با ارائه نشانه‌هایی، قصد تخریب برخی از اطرافیان نزدیک احمدی‌نژاد را داشته است

ایران نوشت: "به نظر می‌رسد ساخت فیلم مورد اشاره و سپس حساسیت‌های خاص ایجاد شده پیرامون آن که بیشتر به محبوبیت و معروفیت این فیلم کمک می‌کند، بخشی دیگر از پروژه پیچیده القای یک جریان موهوم انحرافی در دولت است که با آغاز سال مهم و سرنوشت‌ساز ۹۱، وارد فاز جدید خود شده است."

"خصوصی" روایت زندگی فردی دینی و متعصب است که در ابتدای انقلاب جزء‌ افراد به شدت تندرو بوده و زنان بدحجاب را در خیابان‌ها مورد ضرب و شتم قرار می‌داده و بر پیشانی آن‌ها پونز فرو می‌کرده است. این فرد در طول سال‌ها به‌اصطلاح "استحاله" می‌یابد.

این در حالی است که یک روز پس از انتشار بیانیه اداره نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر عدم تغییر یا جابه‌جایی در اکران فیلم‌ها، دو فیلم "گشت ارشاد" و "خصوصی" از پرده پائین کشیده شدند.

روز گذشته سازمان سینمایی حوزه هنری (سوره) و شهرداری تهران از توقف نمایش عمومی فیلم‌های "گشت ارشاد" و "خصوصی" در سالن‌های سینمایی خود خبر دادند تا شورای صنفی نمایش نیز دو فیلم دیگر را جایگزین کند.

اما اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد تصمیم به ادامه نمایش این دو فیلم در برخی از سینماهای پایتخت گرفت.

علی‌رضا سجادپور، مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با تارنمای کافه سینما با اشاره به جایگزینی برای این دو فیلم گفت: "از آن‌جا که فیلم‌های جایگزین (نارنجی‌پوش و بوسیدن روی ماه) آماده نیستند و لابراتوارها هم تا پایان تعطیلات باز نیستند، تصمیم بر این شد تا در فرآیندی تدریجی دو فیلم جدید، جایگزین فیلم‌های خصوصی و گشت ارشاد شوند."

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز امروز، از ادامه نمایش فیلم "خصوصی" در تعدادی از سینماهای شهر تهران خبر داد.

عبدالله علیخانی، تهیه‌کننده این فیلم گفت: "فعلأ تا آماده شدن نسخه‌ فیلم جایگزین، ۱۶ سینما در تهران این فیلم را به‌نمایش گذاشته‌اند اما نمایش خصوصی در شهرستان‌ها کاملأ متوقف شده است."

همچنین به گفته علی سرتیپی، پخش‌کننده فیلم "گشت ارشاد"، تا آماده شدن فیلم "نارنجی‌پوش" داریوش مهرجویی برای نمایش، در تعدادی از سینماها همچنان گشت ارشاد، نمایش داده می‌شود."

روز گذشته سعید سهیلی، کارگردان فیلم "گشت ارشاد" با انتشار بیانیه‌ای به توقف اکران این فیلم در سینماها اعتراض کرد و آن را نشانه‌ای از "بی‌قانونی" خواند.
 

Share