ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتخابات برزیل – بولسونارو: از پیمان اقلیمی پاریس خارج نمی‌شویم

نامزد راست افراطی و پیشرو در انتخابات ریاست‌ جمهوری برزیل، با کاسته شدن شمار طرفدارانش در نظرسنجی‌ها وعده خود مبنی بر خروج از پیمان اقلیمی پاریس را کنار گذاشت.

در آستانه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل، ژایر بولسونارو، نامزد راست افراطی برخلاف برنامه کارزار انتخاباتی خود مبنی بر خروج از پیمان اقلیمی پاریس، اعلام کرد که اگر به قدرت برسد برزیل از این پیمان خارج نخواهد شد. در آخرین نظرسنجی‌ها میزان آراء بولسونارو در مقابل رقیب چپ‌گرای خود فرناندو حداد کاهش یافته است.

بزرگ‌ کنید
ژایر بولسونارو، نامزد راست افراطی از حزب سوسیال ـ لیبرال برزیل در انتخابات ریاست جمهوری این کشور

ژایر بولسونارو، که در چند سال اخیر به بهانه حمایت از اقتصاد ملی و تولید شغل انکار تغییرات اقلیمی را به نکته مکرر سخنرانی‌هایشان بدل کرده‌ بود، پنج‌شنبه ۲۵ اکتبر / ۳ آبان اعلام کرد که اگر به قدرت برسد برزیل از پیمان اقلیمی پاریس خارج نخواهد شد.

سخنان بولسونارو که در یک نشست مطبوعاتی در ریودوژانیرو بیان شد، تحولی شگرف برای یک نامزد مورد حمایت لابی قدرتمند کشاورزی است که گفته بود اقدامات حفاظتی در آمازون را تهدیدی برای حاکمیت برزیل می‌داند.

بولسونارو ۶۳ ساله، افسر سابق ارتش، می‌گفت قصد دارد کمبود انرژی مزمن کشور را با توسعه بخش هسته‌ای و ساخت سد‌های جدید بر روی رود آمازون، حل کند و به دلیل اختلاف نظر در مورد چگونگی محافظت از آمازون که ۶۰ درصد آن در برزیل قرار دارد،‌ از پیمان اقلیمی پاریس خارج خواهد شد.

پس از دور نخست انتخابات ریاست جمهوری برزیل حدود ۲۰ نهاد غیردولتی نامه سرگشاده‌ای منتشر و در آن چندین وعده انتخاباتی بولسونارو را افشا کردند که به‌گفته آن‌ها تهدید جدی برای محیط زیست هستند و می‌توانند منجر به نابودی جنگل‌ها شوند.

ژایر بولسونارو در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری برزیل که ۷ اکتبر / ۱۵ مهر برگزار شد ۴۷ درصد آرا را کسب کرد و رقیب اصلی او فرناندو حداد، نامزد حزب کارگر، ۲۸ درصد آرا را به دست آورد. چون هر دو نامزد به حد نصاب ۵۰ درصد نرسیدند انتخابات به دور دوم کشیده شد. دور دوم در روز یکشنبه ۲۸ اکتبر / ۶ آبان برگزار خواهد شد.

آمازون، بزرگترین جنگل استوایی در جهان، به لطف درختانی که مقدار زیادی از دی اکسید کربن را جذب می‌کنند، یکی از بهترین امکانات دفاع طبیعی در مقابل گرمایش زمین محسوب می‌شود.

کاندیدای راست افراطی با از دست دادن بخشی از طرفدارانش به‌دلیل رویکردهای نژاد‌پرستانه، همجنس‌گرا‌‌ستیز و زن‌ستیز و همچنین وعده‌هایش درباره امنیت و محیط زیست، اکنون تلاش می‌کند مواضع معتدل‌تری بگیرد.

این کاندیدای حزب سوسیال ـ لیبرال که به دونالد ترامپ برزیل شهرت یافته، از کاهش کنترل سلاح برای مبارزه با ناامنی در مناطق روستایی کشور دفاع کرد و قول داد ارتش را در برابر خشونت‌های شهری بسیج کند.

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها که شامگاه پنج‌شنبه ۲۵ اکتبر / ۳ آبان منتشر شد از آراء ژایر بولسونارو کاسته شده و به ۵۶ درصد رسیده و رقیب او فرناندو حداد از حزب کارگر ۴۴ درصد آرا را با خود دارد. در نظرسنجی هفته گذشته بولسونارو ۵۹ درصد و حداد ۴۱ درصد آرا را به خود اختصاص داده بودند.

در همین حال لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهوری پیشین برزیل، از مردم و احزاب سیاسی خواست اختلاف‌های خود را کنار بگذارند و برای شکست دادن راست‌های افراطی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، از فرناندو حداد حمایت کنند.

داسیلوا به علت پرونده فساد مالی که آن را سیاسی می‌داند، دوره محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.