ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک شرکت ساخت‌و‌ساز کره جنوبی قرارداد ۵۲۱ میلیون‌ دلاری با ایران را لغو کرد

هیوندای کره جنوبی اعلام کرده که تهران به دلیل تحریم‌های اقتصادی قادر به تأمین مالی ساخت مجتمع‌های پتروشیمی نیست.

در آستانه آغاز دور جدید تحریم‌های ایالات متحده، خروج شرکت‌های بزرگ خارجی از ایران هنوز ادامه دارد. در آخرین نمونه، شرکت مهندسی و ساخت‌و‌ساز هیوندای کره جنوبی قرارداد چندصد میلیون دلاری در ایران را لغو کرد.

شرکت مهندسی و ساخت‌و‌ساز هیوندای قرارداد با ایران را به خاطر تحریم‌ها لغو کرد

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این شرکت ساخت‌و‌ساز دوشنبه ۲۹ اکتبر / ۷ آبان اعلام کرد که کنسرسیوم تحت هدایت این شرکت، قرارداد ۵۲۱ میلیون دلاری برای ساخت مجتمع‌های پتروشیمی در ایران را به دلیل ناتوانی تهران در تأمین مالی آن لغو کرده است.

در سند لغو قرارداد این شرکت آمده است:

«قرارداد لغو شد چون تأمین مالی آن به عنوان پیش‌شرط اعتبار قرارداد کامل نشده. بدترشدن عوامل خارجی همچون تحریم‌های اقتصادی علیه ایران علت این موضوع است.»

این در حالی است که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی و اسحاق جهانگیری، معاون اول او در دو روز گذشته ادعا کرده‌اند که ذخایر پولی و ارزی ایران از هر زمان دیگری بیشتر است و تهران برای مقابله با تحریم‌ها آمادگی دارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده اردیبهشت / مه سال جاری از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) خارج شد و دستور بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را داد. اتفاقی که با تشدید بحران اقتصادی و مالی در ایران همراه شد.

دور دوم تحریم‌های ایالات متحده از چهارم نوامبر / ۱۳ آبان آغاز خواهد شد و صنعت نفت ایران را هدف قرار خواهد داد.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران دوشنبه گفت که با عملیاتی‌شدن سازوکارهای مالی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام در روزهای آینده، « بعید است با اعمال دور جدید تحریم‌های آمریکا اتفاق جدیدی بیفتد».

در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.