ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت شش نفر در چین به خاطر شایعه کودتا

<p>پليس چين به دنبال انتشار شايعه کودتای نظامی در پکن، شش نفر را دستگير کرد و ۱۶ وب&zwnj;سايت را بست.</p> <!--break--> <p><br /> بی&zwnj;بی&zwnj;سی جهان گزارش داده&zwnj;است که اين وب&zwnj;سايت&zwnj;ها تصاويری از ماشين&zwnj;های سنگين نظامی در خيابان&zwnj;ها را منتشر کرده بودند و منتقدان حکومت چين با استناد به اين تصاوير نتيجه&zwnj;گيری کرده بودند که کودتايی در پايتخت رخ داده&zwnj;است.</p> <p><br /> اداره اطلاعات اينترنتی دولت چين (SIIO) ضمن تکذيب اين خبر اعلام کرد که چنين شايعاتی &quot;تأثير بسيار بدی بر عرصه عمومی گذاشته&zwnj;است.&quot;</p> <p><br /> دو ميکروبلاگ پرطرفدار &quot;سيناويبو&quot; و &quot;تنسنت ويبو&quot; به&zwnj;طور موقت بخش نظرات و پيام&zwnj;های خوانندگان را غيرفعال کرده&zwnj;اند.</p> <blockquote> <p>شايعه کودتا در يکی از بدترين دوره&zwnj;های زمانی برای نخبگان حاکم چين منتشر شده&zwnj; است</p> </blockquote> <p>اين دو وب&zwnj;سايت اعلام کرده&zwnj;اند که مخاطبان آن&zwnj;ها امکان پيام گذاشتن در صفحات آن&zwnj;ها را تا روز سوم آوريل ندارند، بلکه از اين طريق شايعات مهار شود.</p> <p><br /> يکی از سخنگويان SIIO در گفت&zwnj;وگو با خبرگزاری چينی شينهوا اظهار داشت که درباره اين دو وب&zwnj;سايت تحقيق خواهد شد که نتيجه آن می&zwnj;تواند مجازات آن&zwnj;ها باشد.</p> <p><br /> او همچنين گفت که با مجازات آن&zwnj;ها ديگرانی نيز که در اين ماجرا دخيل بودند تنبيه می&zwnj;شوند و درس خواهند گرفت.</p> <p><br /> اين شايعات در يکی از بدترين دوره&zwnj;های زمانی برای نخبگان حاکم چين منتشر شده&zwnj; است.</p> <p><br /> دولت چين هم&zwnj;اکنون درگير چالش&zwnj;هايی است که برکناری بو شيلای، رهبر شعبه حزب کمونيست در منطقه چونگ&zwnj;چينگ آن را پديد آورده&zwnj;است.</p> <p><br /> بو شيلای چند روز قبل پس از آن که رئيس پليس اين منطقه تلاش کرد به سفارت آمريکا پناهنده شود، از سمت&zwnj;های خود برکنار شد.</p> <p><br /> رئيس پليس منطقه چونگ&zwnj;چينگ با نظر بو شيلای ارتقا يافته بود و از اين رو اقدام او ضربه&zwnj;ای بر موقعيت سياسی شيلای بود.</p> <p><br /> پيش از آن انتظار می&zwnj;رفت که بو شيلای به&zwnj;زودی سمت&zwnj;های مهمی را در حزب حاکم به دست بياورد. <br /> &nbsp;</p>

پليس چين به دنبال انتشار شايعه کودتای نظامی در پکن، شش نفر را دستگير کرد و ۱۶ وب‌سايت را بست.

بی‌بی‌سی جهان گزارش داده‌است که اين وب‌سايت‌ها تصاويری از ماشين‌های سنگين نظامی در خيابان‌ها را منتشر کرده بودند و منتقدان حکومت چين با استناد به اين تصاوير نتيجه‌گيری کرده بودند که کودتايی در پايتخت رخ داده‌است.

اداره اطلاعات اينترنتی دولت چين (SIIO) ضمن تکذيب اين خبر اعلام کرد که چنين شايعاتی "تأثير بسيار بدی بر عرصه عمومی گذاشته‌است."

دو ميکروبلاگ پرطرفدار "سيناويبو" و "تنسنت ويبو" به‌طور موقت بخش نظرات و پيام‌های خوانندگان را غيرفعال کرده‌اند.

شايعه کودتا در يکی از بدترين دوره‌های زمانی برای نخبگان حاکم چين منتشر شده‌ است

اين دو وب‌سايت اعلام کرده‌اند که مخاطبان آن‌ها امکان پيام گذاشتن در صفحات آن‌ها را تا روز سوم آوريل ندارند، بلکه از اين طريق شايعات مهار شود.

يکی از سخنگويان SIIO در گفت‌وگو با خبرگزاری چينی شينهوا اظهار داشت که درباره اين دو وب‌سايت تحقيق خواهد شد که نتيجه آن می‌تواند مجازات آن‌ها باشد.

او همچنين گفت که با مجازات آن‌ها ديگرانی نيز که در اين ماجرا دخيل بودند تنبيه می‌شوند و درس خواهند گرفت.

اين شايعات در يکی از بدترين دوره‌های زمانی برای نخبگان حاکم چين منتشر شده‌ است.

دولت چين هم‌اکنون درگير چالش‌هايی است که برکناری بو شيلای، رهبر شعبه حزب کمونيست در منطقه چونگ‌چينگ آن را پديد آورده‌است.

بو شيلای چند روز قبل پس از آن که رئيس پليس اين منطقه تلاش کرد به سفارت آمريکا پناهنده شود، از سمت‌های خود برکنار شد.

رئيس پليس منطقه چونگ‌چينگ با نظر بو شيلای ارتقا يافته بود و از اين رو اقدام او ضربه‌ای بر موقعيت سياسی شيلای بود.

پيش از آن انتظار می‌رفت که بو شيلای به‌زودی سمت‌های مهمی را در حزب حاکم به دست بياورد.
 

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.