ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خامنه‌ای: هدف اصلی آمریکا بازگشت به دوران شاهنشاهی است

رهبر جمهوری اسلامی آمریکا را به راه‌انداختن «جنگ نظامی»، «جنگ اقتصادی» و «جنگ رسانه‌ای» دائم با ایران در چهل‌سال اخیر متهم کرد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در آستانه اجرایی‌شدن دور دوم تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران گفت که آمریکا در چهل سال اخیر در برابر ایران «از انواع تحرکات و دشمنی‌ها» استفاده کرده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اما بار دیگر بر امکان مذاکره با رهبران ایران برای دستیابی به یک «توافق واقعی» تأکید کرد.

دیدار خامنه‌ای با شماری از دانش‌آموزان،‌ شنبه ۱۲ آبان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام رهبری، خامنه‌ای شنبه ۱۲ آبان در سخنانی به مناسبت روز دانش‌آموز آمریکا را به راه‌انداختن «جنگ نظامی»، «جنگ اقتصادی» و «جنگ رسانه‌ای» دائم با ایران در چهل‌سال اخیر متهم کرد و گفت:

«اینکه اکنون می‌گویند تحریم ها، اقدامی جدید بر ضد ایران است، در واقع کلاه گذاشتن بر سر خود و یا ملت آمریکا است زیرا موضوع تحریم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است.»

مقام‌های آمریکایی تحریم‌های جدید علیه ایران را بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها در طول تاریخ توصیف کرده اند.

مایک پمپئو و استیو منوچین، وزیران خارجه و خزانه‌داری آمریکا جمعه اعلام کردند که تحریم‌های لغو شده این کشور علیه ایران از دوشنبه پنجم نوامبر بازخواهد گشت. این تحریم‌ها به بخش‌های انرژی (نفت)، کشتیرانی و مالی مربوط می‌شود.

رهبر جمهوری اسلامی هدف آمریکا از به تعبیر او «دشمنی» با تهران را «سیطره مجدد» بر ایران خواند و گفت پروژه آمریکا شکست خورده است: «امروز تنها کشوری که آمریکا کوچکترین نقشی در تصمیمات آن ندارد، جمهوری اسلامی ایران است و این، به معنای شکست آمریکا است.»

او «هدف اصلی توطئه های ۴۰ سال اخیر» آمریکا را «بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم شاهی در ایران» توصیف کرد.

خامنه‌ای همچنین مدعی شد که آمریکا رو به زوال است و آن را وعده «سنت الهی» دانست: «براساس سنت الهی، آمریکا محکوم است که از صحنه قدرت جهانی زایل بشود».

علی خامنه‌ای همچنین ادعا کرد که آمریکا نسبت به حمله از سوی برخی کشورهای دیگر به ایران هشدار داده است:

«آمریکایی ها ما را تهدید می کنند و پیغام می‌دهند که اگر جوانان فلان کشور به نیروهای ما یا طرفداران ما حمله کنند ایران را مقصر می دانیم اما ما می‌گوییم شما غلط می کنید ایران را مقصر می دانید بلکه باید به اقدامات تنفر برانگیز خودتان در آن کشورها نگاه کنید.»

«جوانان» احتمالاً اشاره‌ای است به شبه‌نظامیان یا گروه‌های اسلام‌گرای مخالف آمریکا که در افغانستان، پاکستان، یمن، سوریه، عراق و لبنان حضور دارند. رهبر جمهوری اسلامی توضیح بیشتری نداد اما از «جوانان» خواست که «دشمنی با آمریکا» را فراموش نکنند.

پیش از این مایک پومپئو گفته بود که دونالد ترامپ حاضر به مذاکره با خامنه‌ای به عنوان تصمیم‌گیرنده اصلی بر سر پرونده هسته‌ای است. رهبر جمهوری اسلامی هر گونه مذاکره با آمریکا را رد کرده.

ترامپ جمعه‌شب نیز در یک گردهم‌آیی انتخاباتی در ایالت ایندیانای آمریکا با اشاره به بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران و خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) بار دیگر به احتمال مذاکره اشاره کرد و گفت:

«ما سنگین‌ترین تحریم‌های تاریخ را علیه رژیم خشن تهران اعمال کرده‌ایم و بالاخره زمانی آنها خیلی باهوش می‌شوند و [پای میز مذاکره] بازمی‌گردند و بر سر یک توافق واقعی رایزنی می‌کنند؛‌ توافقی منصفانه که به آنها اجازه پیشرفت بدهد».

راهپیمایی اربعین

خامنه‌ای در این سخنرانی با اشاره به راهپیمایی اربعین آن را «معجزه» خواند و غرب را به این چالش فراخواند که «اگر آنها هم می‌توانند، چنین حرکت بی‌نظیری را راه بیندازند».

او وعده داد راهپیمایی اربعین هر سال «عظیم‌تر و بهتر» شود.

برخی از تحلیل‌گران راهپیمایی اربعین را تلاش جمهوری اسلامی برای رقابت نمادین با آیین سالانه حج می‌دانند که در کشور عربستان سعودی، رقیب منطقه‌ای ایران برگزار می‌شود.

در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • امیدوار از تهران

  جناب رهبر تو با این جمله به قول چیت باف زدی تو خال. خب ملتم همینو میگن: میگن ما انقلاب کردیم، ما اشتباه کردیم. اما بهشون میگم خرف رهبر فرومایه ببخشید فرزانه رو گوش نکنین. این میخاد بگه: خب شما ملت قهرمان و شریف شهنشاه میهایم خب من خودم سلطانم! اما من میگم خب انقلاب اشتباه بود درست. ما رفتیم آن کرم ناپاک را از ته چاه فاظلاب بیرون آوردیم و کردیمش افعی همچون فیلم دیود لینچ و آنهم افعی ای که سرش در قرن بیستم و بعد بیست و یکم بود و دمش رفته بود تو حلق هرزت آدم و بعد تجدید حیات در هزار و چهارصد سال پیش!خب بله ما اشتباه کردیم! اما آدم عاقلی که اشتباه کرده و انگشت زده، یعنی انگشت که نه باتوم کرده توی، توی دست کم خلقش و استفراغ کرده شاهنشاهی را حالا دوباره بیاید و مستفرغ خودش را دوباره بکند اونتو، توی حلقش؟ خب شاید کسی بگوید وقتی هیچی نباشه بساط همینه! حالا پرسش من اینه که پس این اپوزیسیونهای ایران که هم تمامیت ارضی را پاس میدارند و هم جمهوری خواه و لاییک و سکولار هستند مگر نیستند. اگر نیستند خب ما هم حاضریم اجبار رهبر فرزانه را قبول کنیم و یک شاهنشاهی را دوباره دردهان بگذاریمو آما حاشا به غیرت ما جمهوریخواهان که به شما چشم دوخته ایم تا دور هم بنشینید و اعلام یک جمهوریخواهی محکم و لاییک و سکولار بکنید. من رفتم با هزار زحمت سخنان محمدرضا نیکفر را شنیدم و خواندم در سایت رنگین کمان هم هست و در همین سایت هم. این میدان و این گویی که در میدان نیست!

 • چیتباف از جنوب شهر تهران

  جناب رهبر این البته صعیف ترین خبر خوبی ست که به ملت شهیدپررو می دهی، بله پررو. وقتی در اثر خمیازه افیون و دود تریاک بی مهابا این جمله بسیار خوش آیند را قرائت می کنی: « هدف اصلی آمریکا بازگشت به دوران شاهنشاهی است» خوب به هدف میزنی، یعنی ناخودآگاه اصل معامله رو رو می کنی!مرد حسابی این که برای ملت خبر بدی نیست. پس اینکه ملت میگن: دشمن ما همینجاست، دروغ میگن آمریکاست را خود تو که بسی فرزانه هم هستی تکرار میکنی. به قول ما بچه های بی فرهنگ جنون شهر زدی توش، یعنی تو خال!هر چی می توانی از از این لاطائلات بگو. از قول نوجوانان قرائت قرآن یک ماچ سر لپ سوم حاج سعید طوسی بکن. در موقع جماعت یادیم از ما بکنو در ضمن به تاسی از کشور برادر برازیل . حاج سعید طوسی بکنش وزیر ارشاد. در ضمن جناب سایت محنرم زمانه مادرم از این نظر من از خنده از حال رفت. خدای من ساعت ۲ و ۴۰ دقیه شد. مامان برو بخواب کوروش داره بیدار میشه! اما ترا خدا کوروش جان اینبار دیگه بیا و رییس جمهور شو. مردم شاه نمی خان!

 • sattar beheshti

  به روحانی بمدت ۱۴ سال در انگلیس، و به زبان فارسی درس دکترای فراماسونی داده اند. از روسها وامانده، از ترامپ درمانده و عاقبت به خانه خودش انگلیس، پناه آورده است. عمامه بسر گذاشته که روضه بخواند و زار بزند نه اینکه ایران فروشی کند: روحانی ناامید از پیمان دوستی ایران و آمریکا در دوران شاه!، در رپرتاژآگهی در تایمز مالی انگلیس خود از اروپا و روسیه و چین می‌خواهد بسته‌ای به رژیم ایران ارائه دهند که «تحریم‌های آمریکا را جبران کند»! به چه دلیل؟! به پاس سرکوب و خفقان در ایران و صدور بمب و ترور در منطقه و اروپا و آرژانتین و…؟! نگاهی به پرونده‌های جنگ‌افروزی و تروریستی حکومت در داخل و خارج، آنهم در بیست‌سالگی قتل‌های فجیع زنجیره‌ای نشان می‌دهد که اگر با یک رپرتاژآگهی می‌شد مانع روندی شد که در انتظارحکومت است، رسانه‌ها به جای دولت‌ها می‌نشستند!

 • reza

  خلافت اسلامی : بُخور؛ بِدزد؛ بُکش ملت و کشور را بروز سیاه بنشان و حرف مفت بزن.