Share

به دنبال فشارهایی که از سوی افکار عمومی و کاربران شبکه‌های اجتماعی وارد شد، معاون رئیس‌جمهوری ایران در امور زنان و خانواده اعلام کرد تنها در صورتی برای بازی پرسپولیس- کاشیما در ورزشگاه آزادی به ورزشگاه می‌‌‌‌‌رود که امکان دیدن این بازی برای عموم زنان و خانواده‌‌‌ها آزاد باشد. او پیش‌تر از برنامه‌ریزی خود برای حضور در ورزشگاه خبر داده بود.

معصومه ابتکار در کانال تلگرامی خود نوشته است: «طی روزهای اخیر با انتشار مصاحبه‌‌‌‌ای درباره دیدن بازی پرسپولیس- کاشیما در ورزشگاه آزادی، سوتفاهمی در افکارعمومی ایجاد شد. بنابراین لازم دیدم بگویم در صورتی به ورزشگاه می‌‌‌‌‌روم که امکان دیدن این بازی برای عموم زنان و خانواده‌‌‌ها آزاد باشد؛ کاری که در دیدار ایران و اسپانیا انجام دادم. »

ابتکار در مصاحبه قبلی خود با ایرنا گفته بود از آنجا که متوجه شده ساعت بازی فینال این دو تیم ساعت ۱۸ عصر است، حتما به ورزشگاه خواهد رفت. او گفته بود که یک برنامه کاری هم دارد که آن را لغو می کند چون بازی بسیار مهمی خواهد بود.

معاون زنان ریاست جمهوری در تلگرام خود نوشته: «دولت دوازدهم همه تلاش خود را برای حضور زنان و خانواده‌‌‌ها در ورزشگاه آزادی به کار بسته و نباید گذاشت اقدامات غیرحرفه‌‌‌‌ای برخی رسانه‌‌‌‌هایی که به نفرت‌‌‌پراکنی مشغولند، سبب دوری مردم و مسئولین بشود.»

ابتکار پیش‌تر گفته بود که به طور یقین و به تدریج بستر و زمینه برای حضور زنان در ورزشگاه ها فراهم خواهد شد.

زنان ایرانی از حضور در ورزشگاه‌ها برای تماشای مسابقات محروم‌اند. دلیل این امر از سوی مسوولان فراهم نبودن زیرساخت‌ها اعلام می‌شود.

در جریان مسابقات جام جهانی فوتبال سال ۲۰۱۸، زنان ایرانی توانستند برای تماشای تعدادی از مسابقات بر روی پرده، به استادیوم آزادی بروند.

Share