ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نبش قبر یک شهروند بهائی در دماوند

پیکر یک شهروند بهایی اهل گیلاوند از توابع شهرستان دماوند به نام شمسی اقدسی اعظمیان چند روز پس از آنکه در آرامستان بهاییان گیلاوند (گلستان جاوید) به خاک سپرده شد، در بیابان‌های جابان از توابع همان شهرستان رها شد،

پیکر یک شهروند بهایی اهل گیلاوند از توابع شهرستان دماوند به نام شمسی اقدسی اعظمیان چند روز پس از آنکه در تاریخ ۲ آبان‌ماه در آرامستان بهاییان گیلاوند (گلستان جاوید) به خاک سپرده شد، در بیابان‌های جابان از توابع همان شهرستان رها شد.

هیچ فرد یا نهادی مسئولیت این اقدام را بر عهده نگرفته است.

شمسی اقدسی اعظمیان

پیش‌تر نیروهای امنیتی به بهاییان گیلاوند گفته بودند حق دفن اموات خود را در این محل ندارند و باید دفن اموات خود را صرفا در تهران انجام دهند.

به گزارش هرانا، چهار روز پس از خاکسپاری طی تماس تلفنی، پلیس به فرزند خانم اعظمیان گفته که پیکر مادرش در بیابان‌های اطراف جابان از توابع شهرستان دماوند پیدا شده است.

پس از پیدا شدن پیکر این شهروند درگذشته، به پسر ایشان گفته شد که باید پیکر مادر را به تهران منتقل کند که به دلیل بیشتر از یک ساعت بودن فاصله گیلاوند و تهران با مخالفت او مواجه شدند. طبق احکام آیین بهایی فاصله محل فوت تا محل دفن نباید بیش از یک ساعت باشد. دو ساعت بعد مامورین خودشان پیکر شمسی اعظمیان را بدون موافقت خانواده به تهران منتقل کردند.

تخریب و پلمب شدن آرامستان‌های بهایی (گلستان جاوید) در شهرهای مختلف ایران سابقه دارد. از جمله آرامستان بهاییان (گلستان جاوید) در شهر کرمان از ظهر روز ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ به دستور مقامات قضایی کرمان پلمپ شده و از دفن مردگان بهایی در آن جلوگیری می‌شود.

در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۵ گورستان بهاییان قروه از توابع استان کردستان توسط ماموران دولتی تخریب شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • حیدرعلی بنائیان

  چه.گس وچه کسانی باید از این رفتار با جسد میت ، خجالت بکشند ؟ . شاید هیچکس مسئولیت این رفتار خلاف شان انسانی رانپذیرد . ولی هرایرانی شرافتمند وهرانسانی کهکمترین بوئی از انسانیت برده باشد احساس شرمساری کند.

 • روزنامه نگار پیر از تهران

  با سلام و تسلیت به ایرانیانی که هنوز اندکی شرف دارند و مسلمان کامل و ناب نشده اند و هم به خانواده ی این خانم. بنده معلم تاریخ هستم و از جمله تاریخ اروپا. حتما در این جا خطر می کنم که خودم را افشا می کنم اما چه باک. می خواهم بگویم که آنچه در این کمتر از دویست سال گذشته بر بابیان و بهاییان گذشته را با اقدامات نازیها بر ضد یهودیان و غربتی ها می توان مقایسه کرد. نازیها حتا باقی مانده شان همین امروز هم اجساد یهودیان را از قبر بیرون می آورند و به آنها انواع توهین ها روا میدارند. البته یک تفاوت ماهوی در کار و کردار مسلمانان با نازی ها وجود دارد و آن دیرپایی و توحش ذاتی و تاریخی اسلام است. آیت الله ها و مداحان در تحمیق مردمان و فتوای قتل بهاییان و دیگرباشان هیچ تردیدی ندارند. متاسفانه هیچ امیدی بر تلطیف یک مسلمان نمی توان داشت! چرا که اسلام مجموعه ای از سلاح های روانی را در ذهن یک مسلمان هر قدر هم اصلاح شده باشد پنهان کرده است تا برای روز مبادا از آن استفاده کند. برای نمونه چندی پیش من در خانه ی یک آدمی بودم که خودش را روشنفکر میداند و نویسنده است و حتا تظاهر به فاصله داشتن با اسلام سنتی هم می کند و خودش را مدرن می خواند. تلفنش زنگ زد و در حین گفتگو با طرف مقابلش به او هشدار داد که:«... در چند سال پیش که به پیغمبر فحش داده ای صدای ترا را ضبط کرده ام و اگر در این اوضاع و احوال بر طلبکاریت اصرار داشته باشی این سند را افشاء خواهم کرد!...» و تازه این بابا حتا قادر است از دموکراسی و لاییسیته هم دفاع کند! اما یک تفاوت عمده و ریشه ای و حتا طبیعی و خواهم گفت ژنتیکی بین اسلام و فاشیسم و نازیسم هست و آن اینکه شخص عمل کننده به این جنایت فجیع، قتل یک بهایی و یک دیگر باش و یگ دیگر دین را برای نزدیکی به الله یعنی قربت الی الله می داند. چندی پیش که سر فرهنگ امیری را در یزد به جرم درست کاریش که آنرا نوعی تبلیغ برای بهاییت دانستند بریدند در حین این عمل اسلامی صدای الله اکبرشان محله را پر کرده بود فریاد می زدند که بهشت را برای هفت پشتشان خریده اند. برای همین بیماری یک نازی و یک فاشیست قابل درمان است و نه بیماری یک مسلمان. داستان نوشیدن آب توسط آسیه بی بی مسیحی در پاکستان از چشمه ی مسلمانان که در سایتهای ایرانیان بیصدا ماند و حکم و قتل و بعد تبرئه او و بعد تظاهرات خشن مسلمانان در پاکستان نشان دیگری از این رحمت اسلام ناب است. تنها راه رهایی ایران خروج از اسلام و خروج بر اسلام است.

 • عبدالوهاب

  این یک عمل صددرصد اسلامی ست. آنها حتا با رقبای همدین خودشان هم همین رفتارها را داشته اند. شما هرگز فکر کرده اید که مثلا علی که سر هفتاد هزار نفر را فقط در ۴ سال و ۹ ماه بریده و بار طبق اخبار خودشان سر یکصد سی و سه هزار نفر را در غزوات پیامبر وقتی زنش فاطمه را به قول شیعیان بر اثر ظربت در به پهلوس و سقط محسن در شکمش می میرد که البته سنیان آنرا قبول ندارند و آنرا مرگی در اثر افضا و عفونت آن میدانند، در هر حال وقتی میمرد شبانه غسل و کفنش میکنند و جسد او را شبانه دفن می کنند و چندین شبه قبر درست می کنند تا مبادا رقبا نیش قبر کنند و جسد او را همانند جسد شمسی اقدسی اعظمیان از خاک در آورند و با او بکنند هر کاری را. در هر حال این کار کاری یست در راستای قدرت نمایی اسلام و مسلمانان.

 • فرهادی ز

  من اگر یک مسلمان بودم از این بابت خوشحال بودمن همچون همه مسلمانان جهان. خوشبختانه انسانم. پس سوگوارم که کسانیکه خودشان را انسان میدانند چنین فتواهایی را صادر می کنند و بیمارانی اینچنین آنرا اجرا می کنند< عجب دینی ست این اسلام ناب. چندی پیش در کوچه ما نوشته بودند. مرگ پبر اسلام پدر تازه نامسلمان من می گفت اینکارها فایده ای ندارد. اما حالا می گوید باید سرتاسر ایران رابا چنین شعارهایی بپوشانیم. آنچه ناگفته مانده این است که به احتمال زیادفرزندان امام این سربالزان گمنام امام زمان حتما به جسد ***. مولوی نوشته بود: من گنگ خواب دیده و عالم تمام کر +++من عاجزم ز گفتن و خلق از شنیدنش. من در اینجا استفاده کنم و به نوبه خودم به امام عج این فتح مهم اسلام ناب را به حضور خضرتش تقدیم دارم. اما ای امام هدا اگر راست است که هخستی پس باید خیلی مقدس کثیفی باشی که چنین پیروان حلالزاده ای داری!

 • دکتر قره ویسکی

  گوساله به این قبیل آدمها شرف دارد . آخه نکبت یک شخص که فوت کرده دستش از این دنیا کوتاه شده چه فرقی بین پیکر بی‌جان مسلمان و مسیحی. و بهایی دارد . خیلی بیشعوری .نبش قبر چون زمانی که زنده بوده بهایی بوده ؟؛ بی شرف بی حیثیت بی غیرت پیکر بی‌جان دین و آیینی ندارد که شیعه و سنی اش با بهایی و یهودی اش فرقی بکند . داعشیان شیعه هستید از داعش کثافت تر هستید .