Share

مدیرکل ورزش استان خراسان رضوی ممنوعیت حضور زنان در برنامه‌های کوهنوردی و طبیعت‌گردی بدون اجازه پدر و همسر را تکذیب کرد و گفت: «چنین قانونی در ورزش و فدراسیون کوهنوردی نداریم و این موضوع را اداره کل، فدراسیون و وزارت ورزش قویاً تکذیب می‌کنند.»

کوهنوردی زنان در ایران ـ عکس از آرشیو

کوهنوردی زنان در ایران ـ عکس از آرشیو

فرزاد فتاحی در مورد بخشنامه‌ هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی برای گرفتن اجازه پدر یا همسر برای حضور در برنامه‌های کوهنوردی، گفت: «اولاً اداره کل اصلاً در جریان این موضوع نبوده است. نکته‌ای که رییس هیئت بیان کرده نظر شخصی خودش بوده و مخاطبش نیز گروه‌ها و کسانی بوده که به صورت غیررسمی در فضای مجازی اقدام به ثبت نام دختران، خانم‌ها و پسران برای انجام برنامه‌های کوه‌پیمایی انجام می‌دادند. در آن برنامه‌ها مسایل غیراخلاقی  را توسعه می‌دادند. همان‌طور که در همان بخشنامه آمده این مسائل جدا از ورزش کوهنوردی است و به همین دلیل این موارد را تذکر داده و اعلام کرده است.»

فتاحی سیاست اداره کل ورزش و جوانان را حمایت از ورزش زنان عنوان کرد و این مسئله را سوءتفاهم خواند و افزود: «رییس هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی نیز به خوبی نتوانسته مطالب را انعکاس دهد و متأسفانه بد برداشت شده است. ما هم این موضوع را تکذیب کردیم.»

هیئت کوهنوردی استان خراسان ‌رضوی در بخشنامه‌ای به باشگاه‌های این استان اعلام کرده بود که اجازه همسر زنان متأهل و اجازه پدر زنان مجرد و زیر ۲۰ سال برای شرکت در برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردی الزامی است.

بیشتر بخوانید:

کوهنوردی زنان و دختران در خراسان ‌رضوی بدون اجازه همسر یا پدر ممنوع شد

Share