ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رئیس سازمان جاسوسی «گ ار او» روسیه به طور ناگهانی درگذشت

اداره امور امنیتی ستاد مشترک ارتش روسیه متهم به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حمله شیمیایی در خاک بریتانیا بود.

ژنرال ایگور کوروبوف، رئیس سازمانی که متهم به دخالت در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و سوءقصد به جان اسکریپال در بریتانیا بود، به طور ناگهانی  در ۶۲ سالگی درگذشت.

ژنرال ایگور کوروبوف، رئیس سازمانی که متهم به دخالت در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و سوءقصد به جان اسکریپال در بریتانیا بود، به طور ناگهانی درگذشت

وزارت دفاع روسیه پنجشنبه ۲۲ نوامبر با صدور اطلاعیه‌ای علت مرگ ژنرال ایگور کوروبوف را «بیماری سخت و طولانی» اعلام کرده است.

سرگئی شوجوی، وزیر دفاع روسیه هنوز جانشینی برای کوروبوف تعیین نکرده است.

ایالات متحده آمریکا و متحدانش سازمان «گ ار او» روسیه را متهم به دخالت در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ و انجام عملیاتی برای خنثی کردن اتهام دوپینگ ورزشکاران روسی و تحریم آن‌ها از مسابقات جهانی کرده بودند.

در سپتامبر سال جاری هم بریتانیا سازمان «گ ار او» روسیه را متهم کرده بود که با سوءقصد به جان سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه و دخترش در شهر سالزبری با گاز اعصاب، نخستین حمله شیمایی به خاک بریتانیا بعد از جنگ جهانی دوم را انجام داده است. مقامات امنیتی هلند اوایل نوامبر سال جاری چهار مأمور سازمان «گ ار او» روسیه را که تلاش می‌کردند از یک پارکینگ سایت سازمان منع سلاح‌های شیمیایی را هک کنند، شناسایی کرده بودند.

با وجود علاقه دونالد ترامپ به بهبود روابط با روسیه، در زمان ریاست جمهوری او تحریم‌های واشنگتن علیه مسکو گسترش یافته است. بحران اوکراین، دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حمله با سم اعصاب به سرگئی اسکریپال و دخترش در بریتانیا دلیل اصلی تحریم‌ها بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.